Обприскувачі на Agritechnica-2019

5 декабря 2019 г. опубликовано в журнале: AgroONE №49

Статьи Техника Обприскувачі на Agritechnica-2019
Обприскувачі

Велика міжнародна виставка у Ганновері (Німеччина) була сфокусована на багатьох технічних рішеннях та агрегатах – і обприскувачі були в центрі уваги. Велика кількість сучасних машин для внесення пестицидів свідчить про зростання рівня впливу цього елементу технології вирощування сільськогосподарських культур. Головні тренди на ринку – перехід на максимальну автоматизацію процесу внесення пестицидів, зменшення людського впливу, повна диференціалізація застосування робочого розчину з врахуванням елементів точного землеробства, робота за картами урожайності конкретних ділянок полів тощо. І звичайно, всі відзначають збільшення кількості самохідної техніки в лінійці відомих брендів та зростання функціональних можливостей причіпних моделей.


Amazone

Компанія представила низку рішень, зокрема, медаль виставки присуджено за нове рішення на обприскувачах AmaSelect Row. Мова йде про дистанційне перемикання з режиму суцільного обробітку на режим диференційованого обприскування в рядках для всіх машин з форсунками AmaSelect. При цьому витрати на пестициди зменшуються до 65%. У залежності від сільськогосподарської культури, система AmaSelect Row перемикається між форсунками, які розташовані на спеціальних носіях. З урахуванням відстані між рослинами чи між рядами, форсунки можуть вмикатися чи вимикатися автоматично. Також вони аналізують наявність рослини, якщо є пропуски, то форсунки теж вимикаються.

Інша медаль Amazone – за систему AmaSense Weather. Вона включає в себе датчик на обприскувачах, який визначає актуальну температуру і вологість повітря на посівах. Інтеграція датчика в якості компонента системи NEVONEX Bosch надає дані фермерам чи експертам. У співпраці з Хarvio FIELD MANAGER, аграрію дається інформація про досягнення критичних порогових значень (вологість повітря менше 30°С, температура понад 25°С), і він може реагувати на зміни безпосередньо при обробітку. Геопроектування інформації про погоду можна зберегти при кожному проході і також передати їх на Хarvio через систему NEVONEX. Експерти Хarvio створюють диференційовані аплікаційні карти на основі інформації, отриманої за супутниковими знімками та метеорологічними прогнозами. У майбутньому можливе використання даних датчика AmaSense Weather для надання наступних специфічних рекомендацій по обробці конкретної ділянки.

Обприскувачі

Обприскувач Amazone Pantera також став відкриттям для виставки. Він виконаний у чорному дизайні замість типового помаранчово-зеленого. Крім того, обприскувач обладнано програмним пакетом Comfort 2, терміналом управління TwinTerminal, штангою Super-L2 робочою шириною 36 м, і системою ведення та GPS-Switch Pro Amapad 2.

Hardi

Інший виробник техніки Hardi представив моделі Commander 5500 з баком на 5500 л і штангою 33 м, а також Commander 5500 з баком на 5200 л і розміром штанги 30 м. Крім того, презентовано Aeon Centura, оснащеного резервуаром 5200 л і стрілою Delta Force 36 м. Обприскувач Aeon Centura має систему наведення штанги AutoTerrain і керування форсунками AutoNozzleControl. Обприскувач оснащений терміналом Isobus HC 9700. Плавне керування можливо завдяки гідравлічній підвісці осі та пружинній підвісці тяги. Функції заповнення, перемішування, обприскування та очищення повністю автоматизовані. Світлодіодне освітлення забезпечує комфорт роботи у будь-який час доби.

Agrio

Компанія Agrio виготовила новий причіпний обприскувач Gigant 13500 з 36-метровою стрілою, що має резервуар обсягом 13500 л. Обприскувач зроблений зі склопластику, що дозволяє його легко чистити. Крім того, цей матеріал є міцним і стійким до пошкоджень. Модель обприскувача обладнана двома насосами Annovi Reverberi загальним потоком 500 л/хв, що працюють від гідравліки трактора. Gigant 13536 може працювати з двома типами стріл: 30- або 36-метровою робочою шириною. Стріла може бути обладнана системою дистанційного керування, а також Selejet, яка автоматично вмикає форсунки відповідно до швидкості та очікуваного потоку рідини. Обприскувач працює з Isobus-шиною.

Обприскувачі

Horsch

Компанія Horsch на виставці Agritechnica-2019 представила нову модель обприскувача Leeb PT 6.300. На обприскувачі Horsch Leeb PT 6.300 встановлений бак об’ємом 6000 л. Ширина захвату штанги становить 36 м. Кліренс — 1,35 м. Висота коліс становить 2,15 м. На Horsch Leeb PT 6.300 встановлений двигун потужністю 300 к.с. Це продуктивний обприскувач, який має відстані між форсунками 25 см, що дозволяє опустити штангу до 30 см.

Обприскувачі

Lemken

На виставці також відбулася прем’єра першого самохідного обприскувача Lemken Nova 14. LEMKEN презентувала перший самохідний обприскувач Lemken Nova 14. У конкурсі «Машина року 2020» він став переможцем у номінації «Захист рослин». Обприскувач Nova 14 отримав бак 4800-7200 л, автоматичну систему ведення штанги, високий кліренс 1,6 м. Передні і задні колеса рухаються точно слід у слід завдяки повному приводу. Ширина колії може змінюватися в діапазоні 1,8-2,3 м завдяки телескопічним осям шасі.

Обприскувачі

Kverneland

Компанія презентувала новий причіпний обприскувач iXtrack T6. Він має бак об’ємом 7600 л, а ширина штанги становить 40 м. Серед переваг цієї моделі постійна циркуляція під управлінням iXlow-E з 80 секціями та вимкнення кожної форсунки окремо. Система iXclean Pro забезпечує очищення одним натисканням кнопки. Управління відбувається за допомогою простого інтерфейсу iXspray або джойстика. Також можливий онлайн-обмін даними для Iso-Match FarmCenter.

Обприскувачі

Boguslav

Boguslav, який є вітчизняним виробником обприскувачів, вперше взяв участь у виставці Agritechnica-2019, презентувавши моделі «Атлант 4200-28» і «Кронос 3000-21». На причіпному обприскувачі «Атлант 4200-28» встановлений бак об’ємом 4200 л, ширина захвату штанги становить 28 м. «Атлант 4200-28» оснащений системами комп’ютерного контролю Muller Elektronik з інтегрованими GPS-навігатором, автоматичним відключенням секцій, контролем висоти штанги, копіювання сліду трактора Trail-control.

Обприскувачі

Іларіон Радченко


ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: