Köckerling: ҐРУНТовний підхід

5 декабря 2019 г. опубликовано в журнале: AgroONE №49

СтатьиТехникаKöckerling: ҐРУНТовний підхід
Köckerling

Елітний німецький виробник сільгоспмашин на Agritechnica-2019 представив оновлену лінійку ґрунтообробних агрегатів


Ґрунтообробні та посівні агрегати із маркуванням Köckerling з кожним роком набувають дедалі вищої популярності в Україні. При цьому відзначимо цікавий парадокс: техніка цього німецького виробника в нашій країні розкручена набагато менше у порівнянні з іншими провідними світовими брендами. Натомість вітчизняні фермери усе частіше здійснюють вибір на користь саме Köckerling. Це пояснюється дуже просто: у самій Німеччині продукція сімейного підприємства Köckerling, яка виготовляється ще з 1955 року, серед агровиробників котується на найвищому рівні. Помітно вищому, аніж у розкручених в Україні деяких інших гучних брендів.

За підтвердженням цих слів далеко ходити не потрібно. Нам неодноразово доводилося відвідувати господарства як в східній, так і у західній частині України, де активно застосовується техніка Köckerling. Зокрема, це стосується відомих моделей Köckerling Vector, Köckerling Vario та Köckerling Rebell. По-перше, до їх надійності навіть питань не виникало. Агрегати виготовлені на совість, зі значним запасом міцності. По-друге, за допомогою цієї техніки фермерам у різних куточках України вдається розв’язувати серйозні ґрунтово-кліматичні проблеми.

Наприклад, керівник СТОВ «Гусарівське» (Харківська обл.) Юрій Вовченко за допомогою Köckerling Vector має змогу вирощувати вищі, аніж в середньому по регіону, врожаї, запускаючи агрегат по стерні. Конструкція Köckerling Vector дозволяє провадити вологозберігаючий обробіток ґрунту. Завдяки цьому істотно знижується інтенсивність випаровування вологи та прискорюється мінералізація біомаси.

Так само в компанії «Галичина-Захід» успішно використовують агрегат Köckerling Vario, який ефективно провадить заробляння органічних добрив у перезволожений ґрунт з великою кількістю каміння. І робочі органи, і рама агрегату відмінно витримують усі ці перевантаження, зберігаючи при цьому високу продуктивність роботи.

Köckerling

Тому не дивно, що ми з особливою зацікавленістю відвідали стенд компанії Köckerling на виставці Agritechnica-2019, ознайомившись з оновленою лінійкою моделей німецького виробника.

 – Український ринок є одним з пріоритетних для нашої компанії. Це пояснюється не просто прагненням наростити обсяги продажів, а першою чергою – усвідомленням того, що наші технології оптимально підійдуть для застосування у більшості регіонів України. Ми маємо що запропонувати українським фермерам, котрі працюють за різними технологіями обробітку ґрунту, і прагнуть здійснювати максимально вологозберігаючий, енергозберігаючий обробіток з ефективним поводженням з пожнивними рештками, –

стверджує асистент з продажів на території СНД компанії Köckerling Лідія Фішер.

Представник Köckerling в Україні Євген Цуркан провів для нас детальну екскурсію експозицією, де була представлена нова та оновлена техніка німецького виробника.

Універсальний культиватор ALL­ROUNDER – flatline – призначений для первинної та основної обробки стерні на глибину до 15 см за найскладніших умов, механічного знищення бур’янів, а також для передпосівної підготовки ґрунту. Агрегат пропонується із шириною захвату 6 та 7,5 м. У якості робочих органів виступають долота або стрілчасті лапи. За потреби модель оснащується потужним переднім ріжучим котком чи гідравлічно регульованою передньою планкою.

Відзначимо, що конструктори моделі першочергову увагу звернули на ідеальне копіювання рельєфу ґрунту та, відповідно, дотримання заданої глибини обробітку. Робоча глибина ALLROUNDER – flatline – може регулюватися гідравлічно, безступенево, без перестановки пальців або кліпсів, безпосередньо з кабіни трактора. При цьому оператор будь-якої миті може побачити глибину обробітку під час роботи. Ясна річ, що при цьому забезпечується стовідсоткове перекриття ширини захвату агрегату.

Бічні секції машини можуть підлаштовуватися під контур полів і тим самим досягається рівномірність глибини обробітку ґрунту. Чотири опорні колеса ведуть машину чітко по рельєфу поверхні ґрунту. Відстань поміж робочими органами 13 см та довжина рами ALLROUNDER – flatline – дали змогу виключити забивання конструкції пожнивними рештками. Додатковою перевагою при цьому є те, що фрагменти ґрунту встигають рівномірно перемішатися із подрібненою соломою, що сприяє ідеальному вирівнюванню передпосівної поверхні та пришвидшує розкладання органіки.

Відзначимо також модернізовану компактну борону:

– Rebell – classic –

– Rebell – classic – T

Це безпосередньо стосується нового концептуального рішення для підвіски робочих органів. Фермер може обрати поміж двома варіантами стійок, щоб оптимально налаштувати машину відповідно до умов експлуатації. Це можуть бути або традиційні перевірені стійки на пружинних ресорах, або ж стійки на спіральних пружинах.

Стійки зі спіральної пружини характеризуються більш агресивним входженням дисків у ґрунт. При цьому навіть за високої робочої швидкості спіральна пружина забезпечує плавний хід і надійне дотримання робочої глибини дисків в ґрунті. Такий варіант підвіски робочих органів на дисковій бороні Köckerling рекомендується застосовувати на тих полях, де присутні м’які ґрунти.

Відзначимо, що борона Köckerling Rebell – classic – призначена для мілкого обробітку ґрунту. Це сучасний компактний агрегат, який завдяки подвійному STS-котку може працювати за найскладніших умов, стабільно і якісно виконуючи свою роботу.

Робоча глибина Köckerling Rebell – classic – перебуває в межах від 3 до 12 см, чого більш ніж достатньо для ефективної роботи з пожнивними рештками усіх видів сільгоспкультур, якісного поверхневого обробітку ґрунту та у окремих випадках – підготовки поля під сівбу.

Ефективність конструкції Köckerling Rebell – classic – особливо яскраво проявляється за роботи агрегату на полі з великою кількістю рослинних решток. Модель, оснащена 510-міліметровими дисками, кожен з яких встановлюється на стійці за допомогою дворядного конічного роликопідшипника, ефективно подрібнює стерню, перемішуючи частину рослинної маси з фрагментами ґрунту та додатково вирівнюючи поверхню поля.

Звісно, що тут передбачено зручне гідравлічне регулювання глибини обробітку, а також можливе встановлення додаткових елементів конструкції: спеціального планкового щита перед котком для більш інтенсивного змішання ґрунту та пожнивних решток і вирівнювання поля, а також штригельної борінки.

Оновлена дискова компактна борона Köckerling Rebell – classic – пропонується із шириною захвату 3, 4,1 і 5,2 м, агрегатуючись при цьому з тракторами від 110, 150 та 180 к.с. відповідно. Звісна річ, для українських фермерів можуть пропонуватися агрегати зі значно більшою шириною захвату. Зокрема, це лінійка Köckerling Rebell – classic-T із шириною захвату до 12,5 м.

Також слід згадати про пневматичну зернову сівалку суцільного висіву Köckerling Vitu.

Ця модель дає змогу сіяти за нульовою, мінімальною та традиційною технологіями обробітку ґрунту з можливою одночасною підготовкою посівного горизонту за допомогою дискової шини. Висів можливий з одночасним внесенням мінеральних добрив між рядки насіння за допомогою дводискового сошника для насіння і добрива.

Наголосимо на тому, що уся лінійка агрегатів Köckerling щороку проходить постійне оновлення елементів конструкції, аби відповідати нагальним вимогам сільгоспвиробників. Це першою чергою стосується продукції, яка пропонується для українського ринку. Німецька компанія оперативно реагує на запити клієнтів.

 – Ми практикуємо індивідуальний підхід до потреб кожного фермерського господарства. Наші представники готові надати вичерпні рекомендації щодо вибору та особливостей застосування кожної моделі за конкретних ґрунтово-кліматичних умов, а також спільно з клієнтом напрацювати оптимальну технологію обробітку ґрунту та сівби сільгоспкультур, – відзначає асистент з продажів на території СНД компанії Köckerling Лідія Фішер.


Евген Цуркан / Eugene Tsurcan – представник фірми Köckerling / representative of Köckerling Ltd
т.м. / t.m.: + 373 60 422 205 Moldavien
+ 380 97 357 00 39 Ukrainen
www.koeckerling.de

ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: