В Україні узаконили об’єднання водокористувачів

Новини Законодательство В Україні узаконили об’єднання водокористувачів
водокористувачів

Опубліковано:


Верховна Рада України 17 лютого 2022 р. прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» (№5202-д).

Таке рішення підтримали 279 народних депутатів, свідчать дані на сайті парламенту.

Як зазначають у ВРУ, закон визначає правовий статус організацій водокористувачів, порядок їх створення, діяльності та припинення, порядок та умови набуття ними прав на об’єкти інженерної інфраструктури міжгосподарських та внутрішньогосподарських меліоративних систем, особливості експлуатації меліоративних мереж організацій водокористувачів, права та обов’язки членів організацій водокористувачів.

«Згідно із законом, організація водокористувачів створюється для ефективного проведення гідротехнічної меліорації на земельних ділянках сільськогосподарського призначення, що включені до території обслуговування організації», — уточняють у парламенті.

Законом встановлено, що «Організація не має права здійснювати виробництво продукції, надавати послуги та виконувати роботи, не пов’язані із забезпеченням гідротехнічної меліорації, крім випадків виробництва та реалізації побічної продукції під час провадження основної діяльності організації, доходи від реалізації якої використовуються виключно для фінансування статутної діяльності організації».

Документом внесено зміни до законодавчих актів, які створять передумови для утримання водокористувачами меліоративної інфраструктури та залучення інвестицій в неї, запевняють у ВРУ.

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы