Krone: інноваційні обрії кормовиробництва

5 декабря 2019 г. опубликовано в журнале: AgroONE №49

Статьи Техника Krone: інноваційні обрії кормовиробництва
Krone:

Krone – це одна з небагатьох компаній-виробників сільгоспмашин, які не просто виготовляють техніку, а формують світові тренди, на які орієнтується весь світовий ринок. Krone завжди першим продукує та реалізує ідеї, за якими розвиватиметься уся галузь заготівлі кормів. Відповідно, прес-брифінг німецької компанії у Ганновері на виставці Agritechnica-2019 став чудовою нагодою не лише ознайомитися з новинками Krone, але й зрозуміти у якому напрямку розвиватиметься галузь.


– З кожним роком ми фіксуємо дедалі вищу зацікавленість фермерів широкозахватною професійною технікою з максимальною кількістю опцій. Це загальноєвропейська тенденція. Агровиробники усвідомлюють, що найвищий економічний ефект дає використання найсучасніших рішень, – наголосив голова компанії Бернард Кроне.

Особливого значення компанія Krone надає розвитку сервісної мережі.

– Наша мета – скоротити відстань поміж фермером та виробником. З цією метою ми розвиваємо інфраструктуру у всіх країнах, де ми працюємо. Розширюємо нашу присутність на місцях, тому що розуміємо, що фермеру потрібна не лише техніка, а кваліфікована своєчасна підтримка, – стверджує Бернард Кроне.

Поряд з тим німецький виробник продовжує вкладати значні кошти у науково-виробничу сферу. Зокрема, нещодавно у Німеччині, поблизу Лінгена, відкрився сучасний центр тестування якості продукції.

Це дасть змогу всебічно вивчати характеристики нових зразків продукції, її запас міцності та вдосконалювати їх конструкцію.

– Впродовж останніх років ми стали тісніше співпрацювати разом з іншими виробниками. Це компанії, які поглиблено займаються профільними напрямками, що нас цікавлять. Зокрема, це стосується такої перспективної галузі як роботизація та створення автономних машин.

Krone:

Вже сьогодні 50% наших нових розробок – це роботизована та автономна техніка. На часі – виведення на ринок вже у відносно недалекому майбутньому цілковито автономних кормозаготівельних машин, – повідомив Бернард Кроне.

За його словами, український ринок продовжує залишатися одним з найбільш перспективних для Krone, враховуючи його величезний і поки що нереалізований потенціал.

Пан Бернард відзначив високий професіоналізм українських виробників та їх прагнення застосовувати найсучасніші технології у заготівлі кормів та у тваринництві. На його думку, цю галузь очікує стабільний і досить інтенсивний розвиток.

Це тим більш актуально, враховуючи просто розкішну пропозицію нових та оновлених моделей Krone на Agritechnica-2019 в Ганновері.

Німецький виробник вчергове отримав нагороду – срібну медаль за інноваційну конструкцію фронтальної дискової косарки EasyCut F400 CV Fold.

Агрегат пропонується відтепер з більшою шириною захвату — 4 м, і автоматично складається до транспортної ширини 3 м. Модель EasyCut F400 CV Fold отримала інноваційний гідравлічний механізм складання, який керується з кабіни трактора. При пересуванні по дорозі два зовнішніх косарних диска складаються назад в області поміж колесами трактора і косаркою, забезпечуючи транспортну ширину 3 м. Натомість у робочому положенні косарка розкладається до ширини 4,04 м. Завдяки цьому EasyCut F400 CV Fold може використовуватися разом з іншими видами косарок, оскільки таким чином забезпечується максимальне перекриття, навіть при роботі на схилах. До того ж кормова маса не забруднюється, механізм косарки не забивається, а урожай повністю збирається навіть на полях, що мають нерівну форму.

Ще одна довгоочікувана новинка від Krone – оновлений прес-підбирач Comprima Plus, який може пропонуватися як із функцією обмотування тюків, так і без неї. Конструкція агрегату передбачає максимально просту та зручну експлуатацію і обслуговування моделі. Тут реалізовано ефективну систему центрального змащування ланцюга та усіх деталей приводу. Себто, оператору трактора з прес-підбирачем не потрібно виконувати додаткових функцій і він може спокійно зосередитися на виконанні основного завдання.

Подавання кормової маси здійснюється за допомогою спірального підбирача EasyFlow. П’ять рядів зубів розташовані на несучій трубі хвилеподібно, що забезпечує безперервний потік кормової маси.

На роторному різальному апараті XCut зубці розташовані спірально, в результаті чого рослинна маса розподіляється рівномірно по всій ширині каналу. Тому машина формує міцні краї тюків. Ріжучий апарат оснащується 17 або 26 ножами. Також у камері пресування встановлена відома система Novogrip, яка забезпечує максимальну щільність пресування зібраної рослинної маси та плавність ходу.

На Agritechnica-2019 Krone представив свою нову лінійку рулонних ремінних прес-підбирачів.

Доступні моделі VariPack V 165 XC Plus (розміри рулонів від 0,80 до 1,65 м) і V 190 XC Plus (від 0,80 до 1,90 м).

У пресувальній камері встановлено чотири, шириною по 275 мм кожен, пласких ремені, які працюють зі швидкістю обертання 130 м/хв. Таке рішення забезпечує високе ущільнення сухої рослинної маси, такої як сіно, солома і сіно підвищеної вологості. Усі налаштування здійснюються безпосередньо з кабіни трактора за допомогою терміналу.

«Родзинкою» конструкції VariPack є швидке викидання рулону – менш аніж за 5 секунд! Для вищого комфорту руху передбачено автоматичну функцію управління заднім бортом: обв’язування сіткою запускається автоматично. Електронний блок здійснює також управління, відкриття і закриття заднього борту.

В розробці VariPack компанія Krone використала перевірені елементи, такі як, наприклад, підбирач EasyFlow. Ширина захвату становить 2150 мм, що дає змогу без проблем обробляти широкі валки. Спіральне розташування зубів забезпечує рівномірний потік кормів, які оптимально розподіляються по всій ширині ріжучого ротора.

Krone:

Серійно нові прес-підбирачі оснащені високопродуктивним інтегральним ротором з ріжучим апаратом на 26 ножів. Відстань між ножами становить 42 мм і 84 мм. Діаметр ротора становить 530 мм, що забезпечує високу продуктивність, і навіть великі валки без проблем проводяться через ріжучий апарат. Завдяки інноваційній узгодженості управління підбирача і інтегрального ротора VariPack має дуже малу кількість рухомих частин. При цьому ротор і підбирач приводяться в рух за допомогою всього лише одного ланцюга великого розміру.

Також в новому VariPack усі підшипники і ланцюги автоматично змащуються під весь час роботи. Привідні ланцюги натягуються автоматично.

Відзначимо, ще таку новацію Krone як система XtraPower. Незрідка трапляється так, що для вищої продуктивності роботи зі збереженням якості подрібнення раптово потрібна вища потужність двигуна. За це відтепер відповідає XtraPower. Споживач може забронювати додаткову потужність двигуна в 50 або 100 к.с. впродовж декількох хвилин через нову систему Krone Shop. Додаткова послуга буде активована онлайн відразу і водій може активувати її за потреби.

І нарешті відзначимо нові кукурудзяні жатки Krone серії XCollect.

XCollect пропонуються у трьох варіантах ширини захвату: 600-3 (8 рядків, 6 м) 750-3 (10 рядків, 7,50 м) і 900-3 (12 рядків, 9 м). Особливістю XCollect є розподіл функцій різання і транспортування на два різних процеси.

Кукурудзяну масу зрізають дискові ножі серпоподібної форми. Горизонтальне положення ножів істотно економить час та енергію. Їх серпоподібна форма забезпечує вібростійкий зріз, запобігаючи втраті качанів. Рослини розрізаються при вільному зрізі, а стебло чітко розділяється на волокна, що дає змогу прискорити перегнивання пожнивних решток.

Кукурудзяні стебла затягуються уздовж, і впорядковано подаються на підпресовуючі вальці і подрібнюючий апарат. Завдяки цьому рослини подрібнюються більш точно і ретельно. Це є запорукою отримання високоякісного силосу.

Кукурудзяна жатка XCollect при цьому є дуже зручною в обслуговуванні, а завдяки оптимізованій роботі гідравліки її складання та розкладання здійснюється максимально швидко. При цьому виробник пропонує додатковий пристрій для більш точного копіювання рельєфу в разі роботи за складних умов.


www.gruppe.krone.de

ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: