Страхові виплати аграріям у світі значно перевищують українські

Новини Законодательство Страхові виплати аграріям у світі значно перевищують українські
виплати

Опубліковано:


Страхові компанії на сьогодні зацікавлені більше в отриманні страхового платежу, але як показує практика, коли справа доходить до виплати вони включають максимум зусиль для того, щоб ці виплати не зробити.

Про це розповіла керівник Аналітичного центру ГС «Аграрний союз України» Лариса Старікова, говориться у повідомленні АСУ.

«У світі, якщо подивитися статистику виплат, вона коливається на 10% навколо 100%. Наприклад при зборі 100% страхових премій виплати сягають 90%, в іншому ж році вони можуть сягати й 110%. Внаслідок того що ця система продумана щодо перестрахування компанії не банкрутують, але статистика така +- 10% від зібраних премій», — пояснила експерт.

При цьому, за її словами, страхові компанії в Україні за весь час існування аграрного страхування, а це 2007-2008 рік з перервами, жодного разу виплати понад 43% не виплачували. А у 2015-2016 році сума виплат взагалі була біля 5%. Ці дані офіційно зібрані Міжнародною фінансовою корпорацією.

«Наша пропозиція (до Мінагрополітики — Ред.) була, щоб участь держави була не в зібранні премій, яких і так 43% виплачується максимум, а у страхових виплатах, тобто коли премії збираються в повному обсязі, але коли настає страховий випадок держава бере участь і страховій немає куди дітися треба свою частину теж виплатити», — сказала Старікова.

На цю мить для роботи у сфері страхування з державною підтримкою працюватиме такий алгоритм, страхова компанія має отримати ліцензію, яка свідчить про те, що діяльність компанії відповідає вимогам закону «Про страхування» та додатковим вимогам, встановленим НБУ. Мінагрополітики ж має надати перелік страховиків, які мають право на страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

«Потім страхова компанія подає до Мінагрополітики інформацію про кожен укладений, продовжений або припинений договір страхування, кожен випадок виплати страхового відшкодування або відмови у виплаті страхового відшкодування, а міністерство встановлює форми такого інформування», — додали в ГС.

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы