Технології «Аеромех»: 20 років 60 країн світу вже користуються нею

31 июля 2021 г. опубликовано в газете: Агро1 №67 опубликовано в журнале: AgroONE №69

Статьи Лидер Месяца Технології «Аеромех»: 20 років 60 країн світу вже користуються нею
Аеромех

У цьому році компанія «Аеромех» святкує своє перше 20-річчя і відзначає його в статусі світового лідера ринку зерноочисного та насіннєвого обладнання. Команда «AgroOne» приєднується до чисельних вітань ювіляру, добре знаному в Україні та світі. Ваші успіхи та досягнення працюють на кожне господарство, на розвиток країни та її імідж. То ж щира дяка й побажання нових звершень команді «Аеромех» від нашого колективу та широкого загалу агровиробників!

Ми якось не звикли до того, що українська продукція може не просто мати високу якість, а й бути найкращою в світі. Саме найкращою, без жодних реверансів у бік закордонних конкурентів. Звісно, що таких виробників в Україні поки що не так багато, навіть якщо взяти до уваги всі галузі промисловості. Але їх присутність, вочевидь, надихає інших творити і бути найкращими.

І перш за все ми маємо на увазі компанію «Аеромех» – підприємство зі славною і непростою історією, яке попри непередбачувані обставини змогло перенести і налагодити виробництво своєї, без перебільшення, унікальної продукції. Про оригінальність рішень та розробок заводу «Аеромех» свідчить вже те, що отримано понад 70 патентів на винаходи та унікальні моделі, а самі сепаратори експортуються до понад 60 країн світу.

Аеромех

Остання цифра взагалі гідна подиву й щирих гордощів за українських машинобудівників, адже світовий ринок обладнання для доробки зерна та отримання насіннєвого матеріалу надзвичайно тісний та висококонкурентний.

Проте факт залишається фактом: без жодних маркетингових трюків та рекламних кампаній «Аеромех» стабільно відвантажує свою продукцію численним вітчизняним та зарубіжним замовникам – і не збирається зупинятися на досягнутому. Конструкторська школа Володимира Сухіна продовжує працювати і створювати нові, ще більш досконалі моделі обладнання.

– З кожним роком дедалі більше вітчизняних фермерів усвідомлюють, що наявність у господарстві якісного сепаратора для очищення зібраного врожаю та калібрування насіння дає змогу підвищити рентабельність вирощування культур на 15-20%. Так би мовити, буквально на рівному місці, адже таким чином зростають товарні характеристики зерна та знижуються витрати на сушіння. Висіваючи ж по-справжньому якісне насіння, фермер закономірно отримує вищу врожайність, – зазначає засновник та співвласник патентів на сепаратори САД, директор з науки компанії «Аеромех» Ірина Чорнобай.

Чарівна Ірина Чорнобай є справжнім обличчям компанії «Аеромех», поєднуючи незмінну щирість та приязність у спілкуванні з доскональним знанням предмету. Вона – яскраве свідчення того, як жінки у агросекторі, у виробництві продукції для нього досягають справжніх висот – і слугують справжнім взірцем професійного успіху.

СМС – насіннєва мобільна станція, 2021 р.

Пані Ірина живе своєю справою вже 20 років та може розповідати про роботу машин САД годинами, при цьому відзначаючи досягнення та успіхи усієї своєї команди. Взагалі про компанію «Аеромех» завжди складається найкраще, найпозитивніше враження під час кожної нашої зустрічі. Це висококваліфіковані фахівці і при цьому – щирі і відкриті люди, які радо зустрічають кожного гостя.

А гостей у них завжди багато, адже жоден агровиробник не може байдуже пройти повз стенд з сепараторами САД.

с. Чубинське, 2003 р.

Принцип роботи сепараторів САД ґрунтується на простому, на перший погляд, рішенні – зерно завантажується у приймальний бункер, з якого потім надходить до сепаруючої камери, де і обробляється повітряним потоком, сформованим струменевим генератором. Турбулентні потоки повітря буквально просівають кожну зернину, безпомильно розподіляючи її до потрібної фракції – зерна найвищої якості, фуражного зерна та відходів.

Звучить ніби дуже просто, однак за усім цим стоїть багаторічна кропітка робота винахідника Володимира Сухіна та усієї команди «Аеромех». Практично щороку український виробник зі світовим ім’ям пропонує нові модифікації своїх сепараторів, розраховані на виконання завдань різних типів. Ось і на «АГРО-2021» «Аеромех» привіз низку новинок, про які варто поговорити детальніше. Перш за все, мова про справжній мобільний насіннєвий завод, оснащений решітчастим скальператором для первинного очищення зерна, власне сепаратором САД, у якому здійснюється виділення якісного посівного матеріалу та протруювача.

Завантаження зернової маси до бункера відбувається за допомогою норії, а вихід виділеного насіння можна сполучити з протруювачем, отримуючи в результаті повністю готовий до сівби висококласний посівний матеріал. І справжньою родзинкою цієї конструкції є її мобільність, оскільки насіннєвий завод САД базується на двовісному причепі. Тобто, його можна переміщати до будь-якої зручної точки і під його встановлення не потрібно жодних майданчиків, фундаментів та дозволів.

Своєю чергою для тих господарств, де планують поставити очищення та калібрування зерна на серйозну основу, компанія «Аеромех» пропонує гігантську установку сепаратор, продуктивністю 150 т/год.

Це можуть бути елеватори, комбікормові заводи, насіннєві господарства чи просто агропідприємства, де існує потреба доробляти великі партії зерна. Також варто звернути увагу і на самохідний зерноочисний комплекс, продуктивністю 10, 15 або 30 т/год, на базі сепаратора САД, котрий самостійно під’їжджає до бурта із зерном на току, набирає зернову масу та спрямовує на сепаратор, де з ним провадяться усі необхідні процедури. Тобто, не потрібно нічого кидати лопатами чи ковшем фронтального навантажувача. Все відбувається максимально зручно, оперативно та чисто. Через норії виводиться очищений посівний матеріал, а зі зворотнього боку комплексу виходять відходи.

– Ми орієнтуємося на максимальну зручність експлуатації наших машин з одночасним дотриманням усіх характеристик якості роботи та продуктивності. Скажімо, останнім часом наші клієнти замовляють сепаратори з комп’ютерною обв’язкою, аби мати змогу керувати усіма процесами буквально через телефон. Ми відслідкували цей тренд і сьогодні за бажанням клієнта пропонуємо цілковито діджиталізовані машини, – розповідає Ірина Чорнобай.

2020 р.

Та при цьому самі конструктивні принципи сепараторів САД залишаються простими, точніше геніально простими, що забезпечує багаторічну безперебійну роботу обладнання. Тут немає якихось проблемних місць чи точок змащування. Як стверджує Ірина Чорнобай, «в наших сепараторах практично немає чому ламатися», тому фермер отримує гарантовано якісне та надійне обладнання, з яким він ніколи не матиме клопотів. До того ж, сервісна служба «Аеромех» працює буквально як годинник і якщо вряди-годи виникне потреба у заміні якоїсь деталі чи додаткових налаштуваннях, то це завдання буде виконане впродовж лічених годин.

Одним з підтверджень високої якості сепараторів САД є вже згадувана широка географія постачань продукції «Аеромех». Це практично всі країни Європи, США, Канада, Австралія, Бразилія, Аргентина, Ізраїль… Причому ці машини замовляють не просто якісь великі фермерські підприємства, а значною мірою виробники органічної продукції.

Адже у цьому сегменті агровиробництва від якості посівного матеріалу залежить надзвичайно багато, оскільки «органіки» не можуть використовувати, скажімо, хімічні протруйники. І компенсують вони ці заборони саме за допомогою вилучення сильного здорового насіння, отриманого за допомогою сепараторів САД.

САД-150 Ц з циклоном на «АГРО-2021»

– Зі свого боку ми робимо усе, щоб наші партнери-аграрії в Україні мали змогу працювати ще більш ефективно та підвищувати рентабельність своєї роботи. Адже стануть багатшими вони – буде багатшою вся наша країна, а такі вітчизняні машинобудівні підприємства, як-от наше, отримають додаткові можливості для розвитку. Я не маю сумнівів, що наш аграрний сектор розвиватиметься в найближчі роки ще активніше і стане локомотивом розвитку усієї економіки нашої держави. І ми раді з того, що вкладаємо частку своєї праці у цю справу, – стверджує Ірина Чорнобай.

Своєю чергою ми зазначимо, що у компанії «Аеромех» і на цей, і на наступний сезон наявні амбітні плани розвитку та випуску нових модифікацій сепараторів САД. І ми не маємо сумнівів, що її команді на чолі з Володимиром Сухіним та Іриною Чорнобай вдасться їх блискуче реалізувати. Тому подякуємо колективу «Аеромех» за ці 20 років бездоганної роботи на благо усього аграрного комплексу України та побажаємо досягнути нових звершень. Ви того варті!


+38 050 444 77 31
+38 097 727 23 82
aeromehua@gmail.com
www.aeromeh.com.ua