Вітаємо!

1 Серпня 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №69

Ольга

Від усіх небайдужих аграріїв-науковців, аграріїв-практиків, просто – звичайних працівників аграрної сфери України – щирі привітання з ювілеєм Бабаянц Ольги Вадимівни, докторки біологічних наук, с.н.с., завідувачки відділу фітопатології і ентомології СГІ-НЦНС, дійсної членкині національної спілки журналістів України, тележурналістки, наукової консультантки ОСПІ, міжнародної незалежної експертки з питань якості пестицидів і агрохімікатів.

Пока Земля еще вертится. Пока еще ярок свет,
Господи, дай же ты каждому, чего у него нет:
мудрому дай голову, трусливому дай коня,
дай счастливому денег… И не забудь про меня.

Пока Земля еще вертится – Господи, твоя власть! –
дай рвущемуся к власти навластвоваться всласть,
дай передышку щедрому, хоть до исхода дня.
Каину дай раскаянье… И не забудь про меня.

Господи мой Боже, зеленоглазый мой!
Пока Земля еще вертится, и это ей странно самой,
пока ей еще хватает времени и огня,
Дай же ты всем понемногу… И не забудь про меня.

Сила та розум, допомога кожному, хто цього потребує, та постійний пошук істини – це про пані Ольгу, яку ми, аграрії, поважаємо і цінуємо. Телефон пані Олі завжди у роботі, і вдень та й навіть під час відпочинку. Надійність, креативність і надвисокий рівень наукових знань Ольги Вадимівни завжди є допомогою для нас, аграріїв, науковців, практиків, виробників-рослинників та усіх, хто причетний до сільського господарства.

Що необхідно відмітити. Пані Ольга вдало поєднала позиції сьогодення та майбутнього, а саме: її слова є важливими для кожної людини на Землі.

Цитуємо:
«Антропогенні фактори, як каталізатори-прискорювачі НЕВІДВОРОТНИХ КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН. ВСЕ ЩЕ ПОПЕРЕДУ. На кону – життя людей на планеті Земля. Я розумію, що йду на випередження, однак, як схема на першочергові моменти це є необхідністю.

■ Перший фактор, який є абсолютно очевидним – катастрофічне зменшення кількості питної води у ґрунтових горизонтах, зменшення кількості води у басейнах. Ця тенденція у межах України вже постійна.

■ Аграрний сектор також за таких умов потерпає від посухи. Що робити і як змінювати цю ситуацію? По-перше – повернути річкам воду, поки що це є можливим, але через півроку-рік буде вже запізно. Держава повинна контролювати правомірність поведінки стосовно утримання води.

■ Наступний виклик природи – посуха. Це для аграрного сектору найбільш проблемна частина існування.

■  Родючість грунтів. Питання на часі. Є нагальна необхідність повернутися до органічних добрив».

У Ольги Вадимівни не завжди були щасливі та прості моменти життя. Її життя – то є боротьба з брехнею, боротьба за добробут країни, за нові технології, за новітні сорти пшениці, що кардинально різняться від тривіальних нинішніх звичайних сортів.

Попри шалену протидію певних структур системи аграрної академії, за участі пані Бабаянц та небайдужих бізнесменів було створено Одеський селекційний приватний інститут. Сорти озимої пшениці, створені у приватному інституті, є неперевершеними щодо своїх характеристик.

Аграрії Одеської області, а також інших регіонів України, вважають за необхідне зауважити, що Ольга Бабаянц – важливий фахівець аграрної сфери і науки та є пріоритетом для усіх аграріїв.

Чого не приймає пані Ольга Бабаянц, так «мідних труб» та «золотого тельця», що надає їй право мати свою свободу та повагу від порядних людей.

Ми сподіваємося, що свою нагороду – Орден княгині Ольги – наша пані Оля таки отримає.