«ВК Технополь»: час ефективних рішень

6 Жовтня 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №57 опубликовано в журнале: AgroONE №59

Статьи Лидер Месяца «ВК Технополь»: час ефективних рішень
ВК Технополь

Провідний український виробник сільгосптехніки виводить на ринок технологічні рішення для Strip-Till та міжрядного підживлення посівів рідкими добривами. Відтак, нашим аграріям стає доступним просте та високоефективне вирішення цілої низки агрономічних та економічних завдань.

Кліматичні умови в Україні змінюються, причому очевидно, що не в кращий бік. Затяжні посушливі періоди стали нормою, так само як і постійні плюсові температури взимку. Отримати стабільну врожайність стає дедалі складніше, що зумовлює потребу у вищій ефективності капіталовкладень. Потрібно ідеально точно підібрати технологію вирощування та техніку під неї і раціонально використовувати кожен грам міндобрив та ЗЗР.

Відповідно спільним завданням виробників та фермерів в Україні є напрацювання оптимальних з агрономічної та економічної точок зору технологічних рішень. Це вимога часу. Приємно, що серед передових компаній у цьому плані виступає вітчизняний виробник «ВК Технополь», який у цьому році представив лінійку унікальних моделей техніки.

ВК Технополь«ВК Технополь» добре відомий на ринку України завдяки надійній роботі широкого спектру машин та агрегатів. Загалом, компанія впродовж багатьох років успішно працює для вітчизняних аграріїв, налагодивши випуск багатьох сегментів сільгосптехніки. В асортименті компанії штригельні, ротаційні, гідравлічні, шлейфові борони, різнопланові культиватори, подрібнювачі, обприскувачі для захисту посівів. «ВК Технополь» вже давно набув статусу провідного національного виробника, регулярно демонструючи свої досягнення на всеукраїнських виставках.

Поряд з тим конструкторський відділ наполегливо працює над розробками нового покоління, зорієнтованими на інноваційні технології обробітку ґрунту, сівби та внесення мінеральних добрив. Зокрема, це посівний комплекс Narmada та аплікатор для внутрішньогрунтового внесення рідких добрив Yukon 3000.6.

Це, без перебільшення, епохальне явище, оскільки донедавна лише невелика кількість українських фермерів могла собі дозволити розпочати працювати за смуговою технологією, а також провадити внутрішньоґрунтове внесення рідких добрив. Цей сегмент ринку був повністю зайнятий відомими західними виробниками, які пропонують якісні, однак дороговартісні агрегати. Натомість вітчизняному виробникові «ВК Технополь» вдалося створити класні і водночас доступні за ціною моделі, які сьогодні виводяться на ринок України.

■ Потрібно об’єктивно дивитися на речі: аграрний сектор України сьогодні опинився віч-на-віч з серйозними загрозами. Це гостра нестача вологи, здорожчання собівартості вирощування зернопродукції та нестабільність на ринку. Дуже непросто отримати нормальну врожайність, і це при тому, що необхідно знайти чималі кошти на пальне, міндобрива, ЗЗР, заплатити усі податки, за оренду паїв… Необхідно шукати універсальні рішення, які дадуть змогу знизити витрати на вирощування сільгоспкультур і при цьому ефективно спрацювати за таких посушливих умов, – констатує керівник відділу продажів компанії «ВК Технополь» Олександр Диренко.

Серед таких рішень Олександр Диренко називає перехід до вологозберігаючих економічних технологій ґрунту, таких як Strip-Till, та ширше застосування рідких мінеральних добрив разом з оптимізацією способу

їх внесення.

■ Технологія Strip-Till передбачає обробіток лише 30% поверхні поля. З одного боку це дає змогу заощадити пальне, а з іншого – зберігати вологу, не зачіпаючи широкі міжряддя та залишаючи на них солому. При цьому, на відміну від класичної технології, ми вносимо міндобрива не врозкид по всьому полі, а точно у зону розташування майбутньої кореневої системи рослин. Це дозволяє нам істотно знизити норми внесення добрив завдяки їх максимальній ефективності. І до того ж – не годувати бур’яни у міжряддях, – відзначає керівник відділу продажів «ВК Технополь».

Робоча ширина посівного комплексу Narmada становить 3,8 м. При цьому реальна продуктивність роботи може сягати 3-3,2 га/год. Тобто, впродовж однієї зміни можна засіяти від 30 до 40 гектарів на швидкості 8-9 км/год.

ВК Технополь

Новинка «ВК Технополь» формує посівну смугу шириною 14 см, провадячи рихлення ґрунту в ній на глибину до 30 см, і залишаючи необроблені міжряддя на 21 см. При цьому здійснюється внесення рідких та твердих мінеральних добрив в оброблену смугу у нормі від 25 до 450 кг/га, на глибину від 5 до 30 см та провадиться висів насіння на глибину від 3 до 8 см. Фактично агрегат може заходити у поле на необроблену стерню і за один прохід виконувати усі необхідні технологічні операції: рихлення ґрунту, внесення міндобрив, сівбу та прикочування. Найважливіше, що це все, як ми згадували, здійснюється точно у смуги, в яких створюються ідеальні умови для розвитку рослин: якісно розпушений і збагачений міндобривами ґрунт, у якому зберігається волога.

■ Своєю чергою пожнивні рештки у міжряддях захищають землю від перегрівання та уповільнюють випаровування вологи. Важливо, що потужні лапи Narmada дістають вологу з глибших шарів ґрунту, забезпечуючи нормальне проростання насіння, навіть за посушливих умов, – звертає увагу Олександр Диренко.

Ще одна гучна новинка «ВК Технополь» – міжрядний прикореневий аплікатор для внесення рідких добрив Yukon 3000.6. Його застосування дає внести доступне підживлення у вигляді рідких добрив за допомогою інжекторних коліс з голками. Швидкість роботи новинки становить 10 км/год, а норма внесення рідини від 50 до 300 л/га.

■ Робоча ширина агрегату, залежно від моделі становить 6, 12 і 15 м. Наш Yukon для внесення рідких добрив впроваджує новітню ресурсозберігаючу технологію, що дозволяє збільшити прибуток, отримуючи високу урожайність. Він призначений для внесення рідких мінеральних добрив під кореневу систему, для зернових та просапних культур з міжряддям 30-70 см, – розповідає Олександр Диренко.

Річ у тім, що споживання основних елементів живлення рослинами не є сталим. Так, наприклад, в стартових фазах розвитку такі культури як кукурудза можуть засвоїти не більше 25% усього необхідного обсягу азоту.

Якщо ми вносимо повну норму азотних добрив під передпосівний обробіток, то значна частина його не буде використана.

■ Натомість, вносячи азотні чи азотно-сірчані добрива у міжряддя після появи сходів кукурудзи, ми здійснюємо надзвичайно своєчасне підживлення рослин, що прямо позначається на врожайності. Так, наявні дані свідчать про те, що за дотримання інших елементів технології вона зростає на 10-15%.

При цьому ми вносимо у міжряддя добрива у рідкому вигляді, що істотно полегшує засвоєння діючої речовини. Так само, за потреби, ми можемо підживлювати посіви комплексними добривами, до складу яких входить розчинений фосфор та мікроелементи, – пояснює експерт.

ВК Технополь

Саме так, за такими технологіями майбутнє і їх розумне впровадження надає до рук українських фермерів ефективні інструменти протистояння кліматичним викликам. Тому вкотре слід високо відзначити стратегію розвитку компанії «ВК Технополь», яка запропонувала ринку доступне, просте та високоефективне вирішення цілої низки агрономічних та економічних завдань. Таким чином, вітчизняні виробники отримують змогу якісно впроваджувати сучасні технології обробітку ґрунту, сівби та мінерального живлення рослин. Сьогодні це – критично необхідна умова виживання та розвитку українських агрокомпаній, особливо тих, які працюють у посушливих регіонах нашої держави.


м. Кропивницький, вул. Мурманська, 12
050 015 04 41
www.technopol.com.ua