LEMKEN перетворює ідеї на коштовності

7 октября 2020 г. опубликовано в журнале: AgroONE №59

СтатьиТехникаLEMKEN перетворює ідеї на коштовності
LEMKEN

Завдання полягало в тому, щоб створити культиватор, який можна застосовувати для стерньової обробки ґрунту і боротьби з бур’янами без використання гліфосату. Лудгер Маас (Ludger Maas) розробив такий культиватор спільно з командою фахівців. На це знадобилося менше двох років. Заглянувши в його конструкторське бюро і виробничі цехи, можна побачити, як ідея перетворюється на новий Koralin.

«Рішення про розробку і виготовлення нового культиватора-гібрида було прийнято в лютому 2018 року», – згадує Лудгер Маас. Спеціаліст по технології машинобудування LEMKEN відразу називає і головну причину: «З огляду на суперечки про застосування гліфосату і інших гербіцидів у багатьох країнах ми хочемо запропонувати альтернативні варіанти. В майбутньому значення механічних способів знищення бур’янів знову зросте».

52-річний фахівець відповідає за проєктування нового культиватора під назвою Koralin. Він має великий досвід в подібних проєктах, зокрема, він брав участь в розробці короткої дискової борони Heliodor. Сільськогосподарська техніка – справа його життя. Ще дитиною він був в захваті від неї; він майстрував і виконував зварювання в майстерні на батьківській фермі поряд з Альпеном. Стажування в компанії LEMKEN стало логічним продовженням захоплення.

LEMKEN

Згідно з графіком

«Ми склали амбітний графік», – розповідає Маас. «Ми» – це проєктна група, що складається з фахівців конструкторського відділу, відділу валідації та відділу управління виробництвом. Маас хоч і є відповідальною особою, але відчуває себе гвинтиком в машині. «На виставці Agritechnica-2019 ми представили дослідну модель, а в 2020 році розпочали випуск обмеженої серії», – розповідає він. Два роки на реалізацію проєкту від ідеї до готового продукту – це дуже мало, але можливо.

Ідея створення високопродуктивного культиватора, який можна використовувати для стерньової і передпосівної обробки ґрунту і знищення бур’янів, вже давно обговорювалася в LEMKEN. Маас і його колеги з конструкторського відділу та відділу управління виробництвом завжди прислухаються до співробітників відділу збуту. Тому Маас знає, що подобається фермерам. В останні роки на виставках головною темою дискусійних форумів є механічна боротьба з бур’янами. А коли до цієї теми додалася проблема використання гліфосату, було покладено початок проєкту по створенню культиватора-гібрида.

Спочатку функція, потім техніка

Спільно зі стороннім проєктно-конструкторським бюро Маас спочатку розробив два робочих макета. Вони представляли собою машини з шириною захвату 3 і 7 метрів і різним розташуванням робочих органів. Ці макети піддалися великій кількості випробувань. «Ми прагнемо створити знаряддя, яке буде включати в себе стільки техніки, скільки необхідно», – пояснює Маас. В ході випробувань народилася ідея створення комбінованої секції дисків і лап. Базове знаряддя складається з секції лап і вирівнюючих робочих органів.

При сильному розростанні бур’янів розташовані попереду дискові органи забезпечують безперебійну роботу. Для витримування заданої глибини найбільш підходящим виявилося шасі з шинами. У багатьох знаряддях конкурентів для цього використовуються котки, але вони мають істотний недолік: вони повторно притискають бур’яни.

Після того як функціональна частина була готова, перейшли до технічної реалізації. Сюди входять, наприклад, вибір матеріалів і розрахунок їх товщини. Основні вихідні дані визначають за допомогою програм САПР, які розраховують зусилля і вимірюють напругу на знаряддях. Цим займається відділ валідації. Після вирішення ключових завдань, пов’язаних з технічним виконанням, був виготовлений перший дослідний зразок.

Випробування на витривалість дослідного зразка в польових умовах Маас і проєктна група провели на фермерських господарствах поряд з Альпеном і оптимізували його з урахуванням досвіду фермерів. Результатом випробувань стало виготовлення дослідної моделі, яка була зібрана в середині серпня 2019 року і доставлена на дослідні підприємства в Німеччині та інших країнах. Найбільш придатні для дослідної експлуатації господарства з екстремальними умовами, тобто з сухими або кам’янистими ґрунтами, на яких машини повинні працювати на межі своїх можливостей. Це дозволяє отримати повну картину, виявити слабкі місця і усунути їх.

Результатом такої комплексної підготовчої роботи стала дослідна серія, яка в обмеженій кількості відвантажена клієнтам вже в 2020 році.

LEMKEN

Відрив від конкурентів

Очевидно, що розробник пред’являє високі вимоги до нового культиватора-гібриду. «Ми робимо все для того, щоб створити високоякісний виріб LEMKEN, – Маас з гордістю показує технічне креслення на екрані. – На цьому кресленні представлено багато рішень, над якими ми ретельно працювали». Наприклад, симетрична конструкція секції дисків і лап, яка запобігає бічне відведення.

Або спеціальне розташування дисків прямо перед лапами, яке знижує їх знос майже на 75%. Також тут використовується система швидкої зміни лап, запозичена у культиватора Karat. Крім того, з метою більш ефективної боротьби з бур’янами замість котка можна встановити чотирирядну штригельну борону.

Досягнуті результати в розробці культиватора обумовлені командною роботою співробітників конструкторського відділу, відділу валідації, відділу управління виробництвом, виробничого відділу та відділу продажів. Маас переконаний, що наймолодший продукт LEMKEN доб’ється успіху: «В даний час на ринку немає аналогічної машини».

 


"lemken"