Агрозахід розширює можливості!

3 ноября 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №58 опубликовано в журнале: AgroONE №60

СтатьиАгротехнологииАгрозахід розширює можливості!
пшениці

З 30 вересня по 3 жовтня у Кропивницькому пройшла національна агропромислова виставка «AGROEXPO-2020».


Вперше компанія ТОВ «ВІТЕРРА СІД» прийняла участь зі стендом та викликала чималу зацікавленість відвідувачів. Оптимізму добавили рясні дощі (більш ніж 60 мм), які супроводжували відкриття заходу.

Тож, практично кожен наш відвідувач жваво цікавився сортами озимої пшениці. А нам є що запропонувати, особливо для агровиробників південних та центральних регіонів (Кіровоградська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Полтавська обл.), які представляли переважну більшість. Це і ультраранні напів-інтенсивні безості сорти Фелікс та Катаріна, інтенсивний середньоранній, вже відомий Атлон, та новинка – універсальний остистий сорт Центуріон з дуже великим коефіцієнтом кущення та пластичністю до різних строків сівби.

«ВІТЕРРА СІД» має гарне портфоліо соняшнику до різних технологій вирощування Clearfield, Clearfield Plus, сульфо, класичні та високоолеїнові гібриди. Топові результати зафіксовані у гібридів Пунтасол КЛ, Параізо 1000 КЛП, Велко, ЗУРО 162. Щодо кукурудзи, то основу портфоліо складають гібриди в сегменті 280-350 ФАО, які показали непоганий результат в 2020 році – Зупорто, ІСХ 303, Зураунд, ЗУМ 305, ОС 378.

Обговорювалися й результати, які отримали фермери в цьому складному році по кукурудзі та соняшнику. Більшість коментувала, що потрібно змінювати та адаптувати технології вирощування і більш ретельно робити підбір гібридів.

Зокрема Віктор Володимирович Дробот, головний агроном агрокорпорації «Агро-Овен» (Магдалинівка, Дніпропетровська обл.), зауважив: «Цього року вирощували гібрид соняшнику Пунтасол КЛ на площі більше 2000 га та, не зважаючи на такі складні та непередбачувані погодні умови, отримали урожайність близько 30 ц/га. Так, це менше ніж у 2019 році, коли з цим гібридом «закрилися» в середньому по 39 ц/га, але для цього сезону це дуже гарний показник. Висіваємо цей гібрид вже 3-й рік поспіль та будемо продовжувати сіяти його і в 2021 році».

Завітав до стенду агроном Вільшанського відділення ТОВ АПК «Розкішна» (Кіровоградська область) Григор’євпшениці Іван Петрович. «На площі 240 га висівали Clearfield гібрид Параізо 102 CL, середньостиглий, з дуже потужною листковою поверхнею, який сподобався своїм фенотипом та особливо його стійкістю до посухи. У заліку зібрали 24 ц/га за стандартної вологи, коли в районі більшість гібридів формували до 2 т/га. На наступний сезон також спробуємо Clearfield Plus гібрид Параізо 1000 КЛ Плюс. Щодо кукурудзи, то вирощуючи гібриди Зузанн, Зупорто та ЗУМ 305, отримали у заліку на сухе зерно в середньому 45-55 ц/га, які в оптимальних погодних умовах здатні формувати продуктивність більше 100 ц/га».

Фермер Андрій Михайлович Мурін (Юріївський район, Дніпропетровська область, ФГ «Мурін») поділився досвідом вирощування класичного гібрида Велко: «Постачальник привіз досить якісне, гарно відкаліброване, крупне насіння під 71 г 1000 насінин. Сіяли загалом близько 50 га Велко на різних пшениціпопередниках, рівнинних та похилих ділянках, строках посіву. Як не дивно, але найкращий результат 3,0 т/ га отримали на посіві 15 травня соняшник по соняшнику, трохи менше – 2,5 т/га – зібрали з похилих ділянок після стерньових попередників і більш раннього посіву. Сподобалось як гібрид тримає вовчок, бо наші поля інфіковані цим паразитом, а також його потужний стартовий розвиток на початку вегетації. Гібрид відзначався гарним запиленням та високою натурною масою зерна. Ми дуже задоволені отриманим результатом».

Агрозахід був дуже корисним для всіх учасників, пройшов надзвичайно важливий обмін інформацією: ми як виробник насіння отримали запити та відгуки від споживача продукції, а виробники ознайомилися з характеристиками наших гібридів і отримали вичерпні консультації та поради.

З повагою, команда ТОВ «ВІТЕРРА СІД»


ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: