Пліч о пліч з сучасними вимогами аграрного ринку

3 Листопада 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №58 опубликовано в журнале: AgroONE №60

Статьи Лидер Месяца Пліч о пліч з сучасними вимогами аграрного ринку
аграріям

Вітчизняному фермерові, як і аграріям в усьому світі, в умовах глобальних змін клімату стає на сьогодні скрутно. Щороку погодні умови змушують корегувати виробничі плани та оптимізувати витрати. Зокрема, це яскраво проявилося у 2020 році, коли чергова посуха накрила більшу частину території України. Це означає, що необхідно шукати нові шляхи підвищення прибутковості у рослинництві.

Тривалий час на нашому ринку панувала думка про те, що успіх агровиробникові може принести лише застосування розрекламованого і дорогого насіння відомих світових брендів. Вітчизняне насіння відсувалося на другий план.

Проте, як показують останні роки, наші фермери самі розібралися що і до чого, з огляду на складні кліматичні умови та різноманітні економічні негаразди. Адже той посівний матеріал, які пропонують українські селекційні компанії у багатьох випадках нічим не гірший, у порівнянні з західним продуктом, а може й краще. Лишень коштує вітчизняне насіння удвічі-втричі дешевше, а відповідно, дає змогу істотно підвищити рентабельність вирощування сільгоспкультур.

Яскравим прикладом у цьому плані слугує діяльність відомої вітчизняної селекційної компанії «Сади України», котра тісно співпрацює з відомим сербським насіннєвим Інститутом з Нові-Сад. З того часу, як «Сади України» вийшли на ринок, минуло вже 32 (!) роки і на сьогодні продукція компанії посідає чільне місце у структурі посівних площ під соняшником, кукурудзою, озимою пшеницею та горохом в Україні.

Менеджменту «Садів України» вдалося знайти оптимальне співвідношення поміж досвідом сербських партнерів та власними напрацюваннями. До України завозяться ті сербські гібриди соняшнику, які найкраще адаптуються до вітчизняних умов вегетації у різних регіонах. Паралельно провадиться потужна селекційна робота безпосередньо на території нашої країни.

аграріям

Отримані нові сорти та гібриди сільгоспкультур випробовуються за різними технологіями на сотнях демо-полів і найкращі з них потрапляють вже у товарні посіви, де показують себе найкращим чином. Тому, незважаючи на складні умови вегетації у 2020 році, кукурудза, соняшник та озима пшениця «Садів України» продемонстрували результати врожайності принаймні не гірші, аніж у дорогого насіння відомих світових брендів.

Так, створений селекціонерами «Садів України» та зареєстрований в Україні сорт озимої пшениці інтенсивного типу Ліль при посіві по попереднику гороху забезпечив урожайність 85 ц/га з площі 240 га з якістю зерна другого класу. Порадував урожайністю та якістю зерна і новий інтенсивний сорт Лаваль. За висоти рослин 95 см його потужний стеблостій і добре озернений безостий колос сформував та забезпечив ще вищу врожайність – на 3-4 ц/га. Своєю чергою напівінтенсивний сорт Кан після соняшнику (з передпосівним внесенням 150 кг/га нітроамофоски та весняним азотним підживленням 150 кг/га) сформував урожайність 72 ц/га та якість зерна другого класу. Свій вагомий вклад у «коровай» «Садів України» внесли також сорти Орлеан, Турі, Верден.

Потрібно наголосити на тому, що впродовж двох останніх років портфоліо сортів та гібридів «Садів України» було цілковито оновлено і на зміну вже добре знаному і перевіреному посівному матеріалу прийшов ще кращий, з посиленими характеристиками стійкості та підвищеною врожайністю. Так, і без того сильна лінійка насіння соняшника поповнилася такими потужними гібридами як Астурія, Кастилія, Валенсія, Феном та Латітуда ОР.

Феном та Латітуда ОР – це класичні середньостиглі гібриди, котрі характеризуються стійкістю до 7 рас вовчка і основних захворювань соняшнику. Солідний потенціал врожайності цих гібридів (до 55 ц/га) поєднується з відмінною адаптивністю, що дає змогу сіяти їх у різних ґрунтово-кліматичних зонах та за різними технологіями.

Не менш цікавими для українських фермерів будуть гібриди Кастилія і Астурія, які розраховані на вирощування за технологією з застосуванням гербіциду  Express. Ці гібриди не тільки стійки до дії гербіциду, але ще й стійкі до 7-ї раси рослини-паразита вовчка. Окрім цього новинки «Садів України» відзначаються посиленою стійкістю до фомозу, фомопсису та несправжньої борошнистої роси.

Якщо вести мову про врожайність нових гібридів соняшнику компанії, то цей рік якраз чудово продемонстрував потенціал їх стійкості, забезпечивши показники від 2 т/га за найгірших умов вегетації до понад 3 т/га на хорошому агрофоні. 3,5-4,5 т/га – це нормальний результат для соняшнику «Садів України» у разі більш-менш адекватної ситуації з вологою.

Дуже добре показала себе в цьому році і кукурудза сербської селекції. Це стосується як нових гібридів Інституту з Нові-Сад, так і вже добре перевірених. Зокрема, це стосується новинки НС 2060 – простого гібриду з зубоподібним зерном та ФАО 280. Це високорослий і водночас стійкий до вилягання гібрид кукурудзи з відмінними характеристиками посухостійкості та стійкості до хвороб. Потенціал врожайності НС 2060 перевищує 120 ц/га, причому, як показав минулий сезон, новинка сповна його реалізовує в тих регіонах, де випало бодай трохи продуктивної вологи. При цьому за посушливих умов гібрид НС 2060 витягував до максимально можливих показників. Так, скажімо, на півночі Миколаївської області зафіксовано результати до 8 т/га!

Варто сказати і про добре вже відомий гібрид НС 2662 з ФАО 300, котрий стабільно демонструє врожайність понад 100 ц/га. За сприятливих умов, які склалися минулого сезону у Вінницькій області, кукурудза сербської селекції, яку пропонує компанія «Сади України», забезпечувала місцями буквально фантастичну врожайність – до 130 ц/га.

Потрібно наголосити на тому, що команда «Садів України» давно вже працює за сучасною світовою практикою надання вичерпного технологічного супроводу свого посівного матеріалу. Тобто, будь-який фермер, котрий звертається до компанії щодо придбання насіння конкретної культури, отримує точні рекомендації щодо підбору як самих сортів та гібридів, так і технології їх вирощування з огляду на результати багаторічних напрацювань агрономів «Садів України».

На основі цих даних агровиробник отримає перелік тих гібридів, які найкраще себе показують у конкретному регіоні, а також кваліфіковані поради щодо мінерального живлення та захисту посівів. Понад те, клієнт «Садів України» перебуватиме у постійному телефонному контакті з фахівцями компанії і отримуватиме своєчасні консультації з приводу подолання тих чи інших агрономічних проблем.

Репутація для оригінатора та продавця насіння – це все. 32 роки успішної роботи «Садів України» на ринку нашої країни не минули марно і сьогодні компанія може похвалитися довірчими взаємовигідними стосунками з тисячами фермерів по всій Україні.

Зокрема, це стосується фінансового боку справи, оскільки, як ми всі чудово знаємо, на жаль, не всі агровиробники мають необхідні кошти на посівну. Особливо ж після такого посушливого сезону, коли чимало господарств зазнали великих збитків.

Натомість у кожному з 14 торгівельних представництв «Садів України» кожен клієнт компанії може домовитися про вигідні фінансові умови придбання посівного матеріалу. Це може бути як частковий стартовий платіж, так і відстрочений платіж і надання насіння у безвідсотковий кредит. Понад те, якщо фермер вчасно розрахувався зі своїми зобов’язаннями, компанія надалі пропонує знижку.

До того ж, завдяки багаторічним агрономічним випробуванням фахівці «Садів України» досконально вивчили особливості застосування усіх відомих марок ЗЗР та добрив. Відповідно, разом з власним посівним матеріалом вони можуть надати консультацію щодо ефективних препаратів та добрив, котрі відмінно себе показали при вирощуванні сільгоспкультур. У всякому разі працюють, щоб кожен клієнт «Садів України» залишився задоволеним співпрацею з компанією. Як ми вже згадували, репутація – це все. І кожен співробітник намагається вкласти сумлінний труд та підтримати репутацію своєю вдосконаленою працею на благо вітчизняного аграрія.

аграріям

Успішна робота фірми на ринку багато в чому пояснюється багаторічною натхненною працею засновника компанії та голови наглядової ради ТОВ «Агрофірма «Сади України» – Олексія Борисовича Зайцева.

Любов до землі взяла своє і Олексій Зайцев створив одну з найуспішніших аграрних компаній в Україні. Компанія 5 разів поспіль отримувала перемогу у проєкті «Аграрна Еліта в Україні» в номінаціях «Вдосконалення технологій».

До здійснення своїх мрій Олексій Зайцев взявся ще в далекому 1989 році. Він заклав фруктовий сад з унікальною колекцією груш, вишень, яблунь і персиків на землях Нікопольського району Дніпропетровської області. Саме з цього моменту і почався відлік розвитку компанії «Сади України».

На сьогодні Олексій Борисович контролює всі стадії діяльності фірми, від посіву та перегляду урожайності на демо-полях до продажу аграрію, та його супровід до очікуваного результату від насіння. У вільний час займається створенням унікальних паркових пейзажів довкола свого помешкання.Рослини привозяться зі всього світу. Ця рукотворна краса щоразу приємно вражає гостей. Ще одне хобі керівника «Садів України» – екстремальна риболовля, котрій він присвячує відпустку. Олексій Зайцев переконаний, що людина може знайти час на все. Головне, аби вона цього дійсно прагнула:

«Поки ти не знаєш, чого тобі хочеться, ти не зможеш приступити до здійснення своєї мрії. Твої цілі повинні бути конкретними. Очікування без відповідного досвіду не принесе жодного результату».

Так ось, на сьогодні фірма знає чого прагнути для розвитку кожного аграрія та України загалом. Впроваджуються нові технології, проводяться селекційні роботи, адаптовані під наші родючі землі, та прикладається максимум зусиль на підтримання аграрного сектору та підтримки господарств.

Від щирого серця вітаю всіх з днем робітників сільського господарства. Щастя та здоров’я у кожну родину. Дякую за довіру та співпрацю, за відданість рідній землі! Бажаю високих урожаїв, прибутків та добробуту! Хай ваша праця на землі повертається вдачею та наснагою.

 

Зайцев Олексій Борисович,
Голова наглядової ради ТОВ «Агрофірма «Сади України»


www.sadyukrainy.com.ua

ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: