Весна з «МетеоЗахистом» красна

5 марта 2021 г. опубликовано в газете: Агро1 №62 опубликовано в журнале: AgroONE №64

СтатьиАгротехнологииВесна з «МетеоЗахистом» красна
МетеоЗахист

І  не лише весна, а й красне літо та осінь золота. Ви не залишитеся сам на сам зі спекою, посухою чи зливою, коли вчасно потурбувалися про впевненість протягом усього аграрного сезону. Для багатьох уже стало аксіомою, що від погодних викликів та негараздів потрібно застрахуватися заздалегідь. Найпопулярніша в країні програма індексного страхування «МетеоЗахист» – це найвигідніше та водночас найзручніше рішення практично для кожного господарства, яке співпрацює з компанією «Сингента». Настала весна і настав час подбати про власну впевненість при вирощуванні основних культур.

«Сингента» є лідером не лише у сфері захисту рослин та насіннєвого матеріалу, діяльність компанії спрямована на надання своїм партнерам-агровиробникам широкого спектра додаткових переваг і можливостей для їхнього сталого розвитку. Чудовим прикладом цього є унікальний проєкт індексного страхування «МетеоЗахист», який уже шостий рік поспіль працює на користь українських агровиробників. І не просто працює, а кожного року б’є рекорди за популярністю, виплатами та можливостями, які він надає виробникам.

Лідерський страховий захист

Показовим можна назвати і минулий рік, який видався вкрай складним з огляду як на погодні умови, так і інші чинники. «Через серйозні та навіть аномальні погодні виклики кількість страхових полісів з виплатами значно перевищила наші очікування. Коли ми розробляли моделі цього сезону, то прогнозували, що десь 20% анкет отримають страхові відшкодування, — констатує Роман Хрипко, керівник напряму захисту від агрономічних ризиків, Східна Європа, компанія «Сингента». — А в результаті відшкодування отримали 39%… Якщо у 2019 році наші виплати становили 44 млн грн, то у 2020-му вони склали майже 59 млн грн».

Дійсно, практично від самого старту програма «МетеоЗахист» стала лідером за масштабами виплат у сфері агрострахування в Україні. Фахівці зазначають: якщо врахувати суму виплат на кількість застрахованих площ, то в рамках цього одного проєкту виплачується, напевне, в десять разів більше, аніж у сфері традиційного агрострахування в цілому. І ви можете бути впевнені, що в разі настання страхового випадку, відшкодування буде надане без тяганини й зволікань.

Розрахунок страхових виплат простий, прозорий та ефективний, не потребує огляду полів, довгих суперечливих процедур тощо. Адже механізм дії програми базується на моніторингу об’єктивних погодних індексів — визначених показників температурного режиму та рівня зволоження в найбільш важливі періоди вегетації тієї чи іншої культури. Зараз у рамках програми компанії «Сингента» ви можете застрахувати від несприятливих погодних факторів такі провідні культури: соняшник, озиму пшеницю, кукурудзу, ріпак, сою та ярий ячмінь.

В потрібний час і місце

В рамках базового пакета для кожної культури контролюються три основні індекси під час цвітіння та наливу зерна:

■ спека/надмірна кількість спекотних днів;

■ посуха/критичний брак вологи;

■ злива/надмірне зволоження.

Також виробник додатково може застрахувати свої посіви від надмірних опадів і під час збирання. З огляду на зміну клімату та погодні аномалії це стає актуальним фактично для всіх регіонів. Так, у 2020 році частина Запорізької та Одеської областей потерпала від рясних злив, локально по господарствах найбільші виплати на Півдні України були саме за надмірні опади. Хоча, звісно, основний масив відшкодувань був у Центральних та Східних регіонах через брак вологи.

Достовірні дані. Заповнюючи анкету в системі «МетеоЗахист», ви обираєте сектор погодних даних (8×8 км) та період, який збігається з фазою цвітіння/наливу зерна або збирання культури. Система сформує граничні рівні опадів та спеки, відповідно до яких буде розраховано суму відшкодування після завершення страхового періоду. Слід зазначити, що «МетеоЗахист» забезпечує високий рівень достовірності погодних показників завдяки співпраці зі швейцарським постачальником супутникових даних MeteoBlue, який має надійну репутацію на світовому ринку метеорологічних послуг.

Впевненість — складова успіху

Критерій для участі господарств у програмі теж чіткий і прозорий — визначений пакет продуктів від «Сингента» для вирощування тієї чи іншої культури. А застрахувати свої посіви ви можете, починаючи зі 100 га площі. Компанія також максимально враховує умови роботи клієнтів, їхні технологічні запити. Диверсифіковано і рівень покриття: ті агровиробники, які застосовують більш дорогу технологію, отримують вищий рівень відшкодування на гектар, що може варіювати від базового $20 до $70–80. Загалом приблизно половину ризиків стосовно витрат на технологію від «Сингента», яку використовує господарство, компанія бере на себе. Таким чином, без зайвих витрат і зусиль ви отримуєте впевненість у страховому захисті ваших посівів. А надійний захист — це вдалі інвестиції у дальший розвиток і прибуток.


Більш детально ознайомитися з умовами участі у програмі «МетеоЗахист» та заповнити анкету ви можете за посиланням: https://www.syngenta.ua/meteozahist-2021. До 15 квітня продовжується реєстрація анкет для зернових і ріпаку, а для кукурудзи, соняшнику та сої – до 15 травня.