Конференція FreeFARM: «Живлення рослин. Інноваційні агротехнологічні рішення 2021»

7 Березня 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №64

Статьи Агрособытия Конференція FreeFARM: «Живлення рослин. Інноваційні агротехнологічні рішення 2021»
FreeFARM

Наприкінці січня нинішнього року компанія «Агротерра» провела традиційну конференцію «Живлення рослин. Інноваційні агротехнологічні рішення 2021». Цей захід компанія «Агротерра» та проект FreeFARM провели вшосте поспіль.

Вкотре конференція виявила неабиякий інтерес з боку агровиробників, не дивлячись на зимові холоди та COVID-19. Чергова зимова конференція зібрала аграріїв не тільки з усіх куточків України, були і сільськогосподарські виробники з сусідньої Молдови. Захід проводився в офлайн та онлайн форматах. Кількість учасників офлайн склала близько 140 чоловік та близько 45 осіб переглядали конференцію через Інтернет-канал.

Минулий 2020 рік виявився в усіх розуміннях нетиповим роком з огляду на температурний режим, кількість та рівномірність випадання опадів, саме тому квінтесенцією всієї конференції були волога та прибуток.

Технологія від проекту FreeFARM дозволяє правильно накопичувати, зберігати наявну вологу та економно її витрачати під час вегетації. Такий підхід – один з головних чинників успішного вирощування всіх культур в умовах кліматичних змін. На цьому зібранні спеціалісти компанії «Агротерра» та компаній-партнерів неодноразово наголошували, що вести прибуткове господарювання можливо лише при врахуванні балансу вологи не в якомусь конкретному регіоні, а в розрізі окремих полів, з аналізом запасів продуктивної вологи, попередників тощо.

Не менш важливе значення для отримання потенційно можливого врожаю є формування адаптивної системи живлення. На конференції спеціалісти проекту FreeFARM презентували нові підходи для формування обґрунтованого живлення в умовах «суворих» кліматичних змін.

Конференція проходила протягом двох днів – 27-28 січня 2021 року. Спеціалісти компанії «Агротерра» – Валерій Білоконь та Олег Пелипенко розповіли про семирічну історію становлення проекту FreeFARM та практичний досвід впровадження стрічкової системи живлення рослин у господарствах-клієнтах у різних зонах України.

Серед спікерів конференції були представники двох відомих американських компаній, серед яких був Грег Саудер, власник та головний розробник компанії 360 Yield Center Company. Грег презентував революційну систему зрошення 360 Rain, що кардинально відрізняється від існуючих зрошувальних систем: інноваційний зрошувальний робот в автоматичному режимі без присутності оператора проводить прикореневий полив з можливістю одночасного застосування рідких добрив, біопрепаратів та інсектицидів. Прикореневе підживлення та автоматичний режим роботи дозволяють економити не менше 40% поливної води без зменшення урожайності культури.

Інший спікер від компанії 360 Yield Center Company Джон Ларкін детально розповів про американський досвід отримання високих врожаїв кукурудзи, які можливі при використанні обладнання цієї компанії. Головним лейт­мотивом його виступу були норма азоту, волога та густота посіву. Саме ці три фактори визначають розмір реальної врожайності кукурудзи і кожному технологу, виходячи від його умов вирощування, слід підбирати їх правильне співвідношення.

Другим «заокеанським» доповідачем був президент компанії DAWN equipment company Джо Базет. Компанія виробляє обладнання для смугового обробітку Pluribus Gen 5 та агрегати Black Dawn one, що дозволяє за один прохід якісно очистити стрічку обробітку від післяжнивних решток, на задану глибину обробити ґрунт та локально застосувати декілька видів мінеральних добрив.

Наступним і найбільш цікавим блоком доповідей була польова практика, під час якої партнери компанії «Агротерра» розповіли про успішний досвід впровадження технології стрічкового живлення в різних регіонах України: Максим Бернацький – ТОВ «РОСТ Агро» з Полтавської області, Руслан Лазарєв – ТОВ «АТІС» з Миколаївської області, Владислав Мурай – ТОВ «Полтава-Сад» з Полтавщини, Юрій Демцюра – ТОВ «Дібрівка-Агросервіс» з Київської області. Ці господарства тісно співпрацюють з компанією «Агротерра» не тільки в питаннях постачання техніки і обладнання, але й агрономічного супроводу.

Не оминули увагою на конференції питання біологізації та відновлення родючості ґрунтів – з ґрунтовними презентаціями виступили науковець Інституту мікробіології та вірусології ім. Заболотного Людмила Білявська та головний мікробіолог ТОВ «БТУ-Центр» Володимир Круть.


www.a-tera.com.ua

ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: