Опис гібридів соняшника

12 марта 2019 г. опубликовано в газете: Агро1 №38

СтатьиАгротехнологииОпис гібридів соняшника
соняшника

Всі гібриди соняшника, які вирощує і реалізує ТОВ «АФ НПП АГРОМИР», умовно можна поділити на 4 групи:

  1. Гібриди, стійкі до гербіцидів імідозалінової групи (технологія Clearfield).
  2. Гібриди, стійкі до Гранстару (технологія SUMO).

Гібриди під класичну технологію вирощування, які в свою чергу поділяються на:

  1. Гібриди інтенсивного типу вирощування.
  2. Гібриди під низьковитратні технології вирощування та під стресові умови.
  3. Технологія Clearfield. Головними аргументами для вибору гібридів, стійких до Євро-Лайтнінгу, залишаються засміченість поля бур’янами, які появляються після сходів соняшника, але ж, все рівно, успішно конкурують з культурною рослиною (наприклад, такі, як амброзія (лат. Ambrósia), дурнишник (лат. Xanthium) та наявність у ґрунті насіння вовчка, яке зберігає схожість до 20 років. Більш розширена інформація з цього приводу опублікована в Агро1, №1 (36), січень 2019 р.

— Гібрид Беркана. Дуже швидкий початковий ріст рослини. На наших полігонах з 70 гібридів він найшвидше закривав рядки. Потужна рослина з середньою висотою 175 см і глибокою кореневою системою. Посухостійкий та жаростійкий. Пристосований до вирощування на бідних ґрунтах та соняшник по соняшнику. Швидко віддає вологу при дозріванні. Вегетаційний період 110-115 днів.

— Гібрид Торук. Швидкий початковий ріст рослини. Середня висота 170 см. Посухостійкий та жаростійкий. Інтенсивного типу вирощування. Гарно відгукується на внесення добрив. Високий потенціал урожайності. Високоолійний (більше 50%), з високим вмістом олеїнової (21,5%) кислоти – смачна олія. Стійкий до основних рас вовчка. Швидко віддає вологу при дозріванні. Вегетаційний період 107-110 днів.

  1. Технологія SUMO. Рекомендовано застосовувати на полях, засмічених осотом.

— Гібрид Бонд. Витримує 30 г/га Гранстару. Ранній гібрид з підвищеною стійкістю до хвороб. Пристосован до дуже ранніх, або навпаки, дуже пізніх строків посіву. Середня висота 160 см. Вегетаційний період 105-110 днів.

— Гібрид Анна. Витримує підвищені дози Гранстару (до 35 г/га). Швидкий початковий ріст рослини (в 2018 році два наших господарства по цій причині навіть не встигли внести Гранстар). Рослина з широкими великими листками та великим коши­ком (22-24 см) в діаметрі. Дуже посухостійкий. Інтенсивного типу вирощування. Вегетаційний період 110 днів.

— Гібрид Бастіон. Рекомендовано вносити Гранстар не більше 25 г/га. Новий гібрид одеської селекції. Потужна рослина. Дуже посухостійкий та жаростійкий. Стійкий до основних рас вовчка. Вегетаційний період 110-115 днів.

  1. Гібриди під класичну технологію інтенсивного типу вирощування. Загальними ознаками цієї групи є те, що вони мають дуже високий потенціал урожайності, який не поступається найкращим іноземним гібридам. Але розкривається цей потенціал тільки при інтенсивному вирощуванні: хороший попередник (пар або зернові колосові), глибокий обробіток землі з осені, багаті ґрунти або внесення достатньої норми добрив.

— Гібрид Селянин. Ранній гібрид з вегетаційним періодом 105 днів. Невисокий – середня висота 150 см. Великий кошик — 22-24 см. Дуже високоолійний (за 17 років нашої роботи цей гібрид є рекордсменом по вмісту олії). Високопосухостійкий. Пластичний – придатний до різних строків посіву. Можна використовувати як попередника озимої пшениці, оскільки з рослинними рештками невисокий вміст поживних речовин з грунту.

— Гібрид Віват. Вегетаційний період 107-110 днів. Висота рослин 165-170 см. Посухостійкий. Високоолійний. Відрізняється стійкістю до нових рас вовчка.

— Гібрид Базальт. Вегетаційний період 110-112 днів. Потужний гібрид. Середня висота рослин 175 см. Високоолійний. Посухостійкий. Найвищий реальний потенціал врожайності (більше 40 ц/га).

  1. Гібриди під класичну технологію з низьковитратною технологію вирощування та під стресові умови. Загальними ознаками цієї групи є те, що вони навіть в дуже жорстких негативних умовах вирощування, коли інші гібриди дають урожайність не більше 10-14 ц/га, мають непогану середню урожайність (не менше 20 ц/га). Це, як синиця в руках, тобто вони не підводять, але ж і розраховувати на дуже високий врожай не потрібно. Ці гібриди потрібно сіяти на бідних ґрунтах; коли немає фінансової можливості купити добрива; соняшник по соняшнику; або в регіонах з дуже низькою кількістю опадів, яка обмежує отримання високих врожаїв.

— Гібрид Сучасник. Стабільний гібрид з багатою історією (має спільні ознаки зі старими одеськими гібридами: Одеський 249, Злива, Злата). Вегетаційний період 105-108 днів. Маємо приклад, коли на одному тому самому полі господарство вирощує ці гібриди і щорічно отримує 22-27 ц/га.

— Гібрид Арциз. Вегетаційний період 110-115 днів. Новий гібрид одеської селекції. Стійкий до основних рас вовчка. Високий вміст олії в насінні.

— Гібрид Презент. Новий гібрид універсального типу. Придатний до вирощування як по інтенсивним, так і по низьковитратним технологіям вирощування. Стійкий до кореневих гнилей. Посухостійкий. Високоолійний. Високий потенціал урожайності. Вегетаційний період 110 днів.

НАСІННЯ СОНЯШНИКА ВІД ВИРОБНИКА
17 років на ринку насінництва

Запрошуємо господарства до спільного вирощування ділянок гібридизації на 2019 рік


ТОВ «АФ НПП АГРОМИР»
Сайти: af-npp-agromir.prom.ua, agromir-harkov.all.biz
Телефони: 050-401-95-04; 067-531-02-67