Українці винайшли інноваційний спосіб відновлення шнека

13 Березня 2019 г. опубликовано в газете: Агро1 №38

Статьи Агротехнологии Українці винайшли інноваційний спосіб відновлення шнека
шнека

Суть: Шнекове транспортування використовують, так чи інакше, всі аграрії. Це простий, дешевий та ефективний спосіб доставки чогось сипучого на невелику відстань та висоту. Зазвичай використовується шнек зі сталевими витками.


Господарі знають три основні проблеми використання такого шнеку:

– зношування;

– травмування продукту;

– низька продуктивність.

Ми вирішили ці проблеми завдяки відомому матеріалу ТЕКРОН!

шнека

Чому текрон?

Знайомство українських аграріїв з текроном відбулося влітку 2016 року. Сьогодні біля 1500 господарств орють землю відвалами з текрону, майже на кожному переробному заводі чи елеваторі працюють механічні компоненти з текрону.

Суперечки про властивості матеріалу вже у минулому, – ніхто не скаже, що він крихкий, ламкий, ненадійний.

Господарі знають, які неймовірні абразивні навантаження здатний витримувати текрон. Там де є зношування – там місце текрону, який працює у 3 рази довше, ніж сталь. Накладка шнеку з текрону має товщину 6-12 мм. Це дозволяє продовжити термін служби шнеку в 4-5 разів.

Чому знижується травмування зерна?

Два чинники. По-перше, властивості матеріалу. Текрон має полімерну основу. Це робить його в певній мірі еластичним. Уявіть собі пластиковий ніж. Чи зможете ви щось травмувати ним? За певних обставин, звичайно, але зробити це буде набагато важче, ніж сталевим ножем. Сталева шнекова спіраль зношуючись, загострюється. От вам і ніж.

По-друге, проміжок. Саме в проміжку відбувається руйнування продукту. Зернятко сої, опинившись між шнеком та трубою, руйнується наче жорнами. Завдяки текрону можна зменшити проміжок майже до нуля.

За рахунок чого підвищується продуктивність шнеку?

Найважливіше – це коефіцієнт тертя. Його значення для текрону – 0,1. Продукт просувається ефективніше.

Друге – за рахунок текрону зменшуємо проміжок між шнеком та трубою хоч до нуля. Тертя, яке виникне, майже не створить перешкод в роботі транспортера, навіть рівень шуму не підвищиться.

Наступний чинник – це можливість збільшення обертів шнеку без загрози транспортеру та продукту.

Як це встановлюється?

Це найцікавіше! Встановлюємо просто на шнек. Більше нічого не треба. Текронова спіраль закріплюється на існуючій спіралі. Навіть якщо та вже зношена до половини. Це можна зробити в умовах господарства, без залучення спеціалізованих фірм. Процес потребує небагато часу, він простий та ощадливий.

А ціна?

Вартість спіралі з текрону розраховується індивідуально. При замовленні назвіть зовнішній та внутрішній діаметр вашого шнеку, крок витків, товщину пера і ви відразу отримаєте ціну. Для прикладу: спіраль з текрону з параметрами 160*48*160*8 довжиною 1,5 м коштуватиме 50 євро. Не надто велика плата за можливість продовжити термін служби шнека в 4 рази! Додайте економію на вартості реставрації, додайте економію на вартості транспортування (текрон легший за сталь в 7 разів!). Дуже просто зрозуміти, що текрон дешевший за сталь!

Що далі?

Коли ми вперше отримали спіраль з Текрону, то побачили, що вона гнучка, як пружина. Звичайно, подумали про гнучкий транспортер, який буде мати високу продуктивність, буде простим та дешевим. Тільки уявіть собі «насос» з товстим шлангом, один кінець якого занурений у бурт з зерном, а інший – в кузові вантажівки. Китайці таке роблять, але їх насоси мають невелику продуктивність. Ми працюємо над розробкою власного «насосу для зерна». Доречі, для цього проекту ми шукаємо партнерів, які виробляють традиційні шнекові транспортери. Доцільно застосовувати гнучку спіраль при проектуванні завантажувачів сіялок та РУМів, протруювачів, та іншого обладнання, яке потребує суттєвого здешевлення та вдосконалення.

Як це робиться?

Технологія проста, але потребує станків з ЧПУ. Метод виготовлення спіралі запатентований, тому професіонали можуть легко ознайомитися з ним в українській, або європейській патентній базі.


Компанія «IQ Композит»
+38 (050) 55-02-555
+38 (067) 55-02-555
+38 (073) 55-02-555
http://iqcomposite.com
iqcomposite.niko@gmail.com
Наша адреса: Україна, м. Миколаїв, вул. Космонавтів 61 В, оф. 215.