Найменші плуги LEMKEN

2 сентября 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №70

СтатьиТехникаНайменші плуги LEMKEN
LEMKEN

Плуги небесно-блакитного кольору – кольору LEMKEN – можна зустріти майже на кожному українському полі. Від малого до великого, від старого до нового, якими б вони не були, ці агрегати надійно та якісно обертають наші ґрунти вже не одне десятиліття. З розвитком аграрного сектору з’являлися потужні трактори, які потребували продуктивних знарядь. Так наші сільгоспвиробники познайомились з напівнавісними Діамантами. Проте, як відомо, історія виробництва плугів LEMKEN почалася дуже давно і це були саме навісні плуги, які сьогодні відомі всім під моделями EurOpal та Juwel.

Ще донедавна модельний ряд EurOpal був досить широким, були моделі 5, 6, 7, 8 та 9. Останні три зараз замінили більш технологічними та досконалими моделями Juwel. На ринку б/в агрегатів досі зустрічаються 110-та, 120-та, 140-ва та 160-та моделі, випущені у 80-х та 90-х роках. Такий раритет успішно піддається ремонту, адже більшість запчастин, а особливо робочих органів, є уніфікованими та виробляються на заводі LEMKEN з дотриманням усіх вимог якості.

На сьогоднішній день LEMKEN виробляє дві моделі EurOpal: 5 та 6. Також на заводі в індійському місті Нагпур виготовляють плуги Opal 090.

 

Наявні 2 моделі EurOpal відрізняються одна від одної баштою навіски, вища модель має товщий вал обороту плуга та більшу башту, що дозволяє плугу витримувати більші навантаження. При цьому фізичні розміри рами в обох моделях однакові – 110х110х8 мм цільної прямокутної труби, коли як в EurOpal ця ж сама рама має посилене виконання.

EurOpal 5 може мати від 2-х до 4-х корпусів, а EurOpal 6 – 4-5 та працювати з тракторами до 130 к.с. з 5-ти корпусним плугом, коли як EurOpal 5 дозволяє працювати з тракторами до 100 к.с. на 4 корпуси.

Інших відмінностей між плугами немає. Обидві моделі оснащені запатентованим регулювальним центром Opti­quick©, за допомогою якого можна легко та ефективно регулювати ширину захвату першого корпуса та оптимальну точку проходження лінії тяги. Це найбільш ефективний спосіб скорочення витрати палива та зношування робочих органів.

Окрім опорного колеса, яке використовується для регулювання глибини та може бути в трьох типорозмірах, на EurOpal можна встановлювати 2 види опорно-транспортного колеса, одне з яких має гідравлічну амортизацію. Колесо забезпечує надійне ведення глибини оранки та швидкий перехід з робочого положення у транспортне і навпаки. У транспортному положенні при наявності опор­но-транспортного колеса плуг опирається на нього і тягнеться за трактором як причіп. Це зменшує навантаження на навіску трактора та покращує безпеку руху.

З висотою рами 75 або ж 80 см (на вибір при замовленні плуга на заводі) вони оснащуються корпусами як з суцільними, так і зі смуговими відвалами типу Dural. Суцільні відвали є дешевшими приблизно на 250 євро за пару, але гірше подрібнюють ґрунт та більш схильні до налипання. Відстань між корпусами може бути 90 або 100 см. Останній варіант є для наших умов більш прийнятним, оскільки зменшується ймовірність забивання. Різноманітні передплужники – від низьких до високих (кукурудзяних) з додатковими можливостями регулювання покращують заорювання пожнивних решток.

Як і на більших плугах, на EurOpal встановлюються дискові ножі, кутознімачі, ножі розширення борозни, освітлення та інші опції, які повноцінно вирішують поставлені задачі в індивідуальних умовах. Для збереження вологи та подрібнення скиби плуги можуть бути доукомплектовані котком-ґрунтоущільнювачем Variopack.

LEMKEN

Для роботи в пересушених умовах, або ж на ґрунтах, що засмічені камінням чи корінням, пропонуються плуги як з механічною системою захисту від перевантажень Non-Stop, так і з гідравлічною. У базовому оснащенні захист корпуса реалізовано двопозиційним зрізним болтом.

Українські аграрії обирають плуги з механічним регулюванням ширини, причиною чого є не тільки їх менша ціна. Гідравлічна зміна ширини захвату (22-50 см на корпус) змінює назву плуга з EurOpal на VariOpal і є дуже популярна у країнах з невеликими та нерівними площами полів та перешкодами на них. Проте в українських умовах така опція також може бути затребувана при різкій зміні умов роботи в умовах посухи чи рельєфу. Заощадивши до 4000 євро, фермеру запропонують саме механічну чотирьохпозиційну зміну ширини захвату на корпус (30, 35, 40, 45 см). Якщо оперативно підлаштовуватись під змінні умови не потрібно, то така економія цілком виправдана.

Навісні оборотні плуги Opal 090

Для задоволення потреб азіатського ринку компанія LEMKEN «розконсервувала» агрегат 70-х років минулого сторіччя та почала виробництво плугів Opal 090 в Індії. По причині їх досить прийнятної ціни для українських аграріїв, якості самого агрегату, завдяки використанню тих самих технологій та матеріалів, що і в Німеччині, плуги відповідають європейським аналогам та успішно постачаються в Україну з 2-ма та 3-ма корпусами. Вони мають просту конструкцію та агрегатуються з тракторами класу МТЗ-80/82. Ці плуги мають високі маневрові показники, не перенавантажують навісну систему трактора та максимально використовують його тягове зусилля.

Opal 090 оснащено опорним колесом, його комплектують як суцільними, так і смуговими відвалами. Ширина захвату корпуса становить 25, 30, 35 см, а на кожному корпусі додатково можна встановлювати передплужник або кутознімач. Глибина оранки варіює в межах від 15 до 30 см в залежності від глибини орного горизонту та біологічних особливостей культурних рослин. Висота рами плуга 70 см, а товщина 90х90х7 мм, що дозволяє витримувати максимально можливі навантаження з дозволеним класом тракторів.


ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: