Як втричі знизити витрати на сушіння зерна

27 июня 2021 г. опубликовано в газете: Агро1 №66 опубликовано в журнале: AgroONE №68

СтатьиАгротехнологииЯк втричі знизити витрати на сушіння зерна
зерно

Запатентовані теплогенератори з двофазним піролізним горінням GRECO забезпечують найвищий ККД на ринку України


Останніми роками чимало українських агровиробників будують у себе зерносховища та комплекси для післязбиральної доробки зерна. Це дає змогу додатково заробити 15-20% вартості зібраного врожаю. Поряд з тим, далеко не завжди сушіння зерна природним газом чи рідким паливом є доцільним з економічної та інших точок зору. Тим більш, що в Україні підключення до мережі газопостачання, отримання необхідних дозволів та сама експлуатація нерідко перетворюються на справжній головний біль для замовника.

Саме тому дедалі більшого попиту набуває застосування альтернативних видів палива, таких як пелети. Це дає змогу фактично втричі знизити вартість зняття зайвої вологості з зібраного врожаю зі збереженням усіх його товарних характеристик та зручності в роботі.

Однак, на жаль, далеко не все обладнання, представлене на ринку України, відповідає таким вимогам, що призводить іноді до розчарувань аграріїв та непорозумінь. Тому запорукою ефективної експлуатації зерносушарок з теплогенераторами на твердому паливі є правильний вибір виробника, що пропонує свою продукцію разом з надійним сервісним супроводом.

У якості позитивного прикладу такого підходу можна навести вітчизняну компанію «Греко Груп», фахівці якої створили без перебільшення унікальний – водночас простий та високоефективний генератор, що підключається, в тому числі, до зерносушарок. При цьому не потрібно змінювати конструкцію самих сушарок, відключати паливну апаратуру тощо – генератори GRECO легко адаптуються до будь-яких наявних у господарствах сушильних агрегатів.

Важливо, що на цей вид продукції компанія «Греко Груп» отримала офіційний патент України на корисну модель на «Генератор попереднього спалювання (теплогенератор) для зерносушарок». Понад те, наразі триває процес оформлення цієї розробки як винаходу, що додатково свідчить про її унікальність.

Річ у тім, що за рахунок двофазного піролізного горіння досягається максимальний ККД роботи генератора GRECO. Відповідно, на сушіння кожної тонни зерна витрачається мінімально необхідна кількість паливних пелет, що дає змогу досягати витрат на сушіння в межах 3-5,4 грн за 1 тонно/процент. Даний показник є найнижчим на ринку України.

При цьому генератор GRECO не потребує зупинок для очищення та працює у цілковито автоматичному безперебійному режимі, забезпечуючи отримання на виході гарантовано якісного і чистого продукту з заданими характеристиками кінцевої вологості. Тобто, за істотного здешевлення вартості сушіння зерна, винахід компанії «Греко Груп» водночас забезпечує усі переваги сушіння на природному газі.

Слід звернути увагу, що «Греко Груп» пропонує на ринку України своє обладнання для сушіння зерна разом з супутнім сервісним супроводом, організувавши роботу 5 технічних бригад. Це дає змогу як ефективно вводити в експлуатацію теплогенератори, так і провадити поточне обслуговування об’єктів, чи в разі потреби – усувати якісь несправності. У цьому плані компанія вигідно відрізняється від багатьох виробників та продавців зерносушильного обладнання, у яких відсутня така підтримка клієнтів.

Про ефективність підходів «Греко Груп» свідчить той факт, що сьогодні теплогенератори GRECO успішно працюють у десятках українських господарств, забезпечуючи своїм власникам істотну економію коштів та зручність у роботі.


Компанія «Греко Груп»
м. Вінниця, вул. Гонти, 35
www.greco.com.ua
+38 (067) 01-00-161
+38 (067) 16-16-110
+38 (098) 88-85-848