Зерносушарки У13-СШ: якість, продуктивність та надійність від «ЛУБНИМАШ»

27 июня 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №68

СтатьиТехникаЗерносушарки У13-СШ: якість, продуктивність та надійність від «ЛУБНИМАШ»
зерносушарки

На елеваторному комплексі сушіння є одним з найважливіших етапів обробки зерна та підготовки його до зберігання. Цей процес визначає якість продукції, впливає на тривалість зберігання зернових. Важливо не просто висушити зерно до певної вологості, ще більш важливо – щоб у процесі сушіння воно не втратило своїх показників якості. Відтак, процес сушіння потребує наявності якісного обладнання – зерносушарки, яка є найдорожчим елементом комплексу. А через це майбутні власники цього технологічного обладнання прискіпливо підходять до вибору зерносушарки – її типу та виробника.

На сьогоднішній день на ринку зерносушильного обладнання представлена велика кількість зерносушарок різних типів з усього світу. Безумовним лідером на ринку є сушарки шахтного типу. На ринок України їх постачають як вітчизняні підприємства-виробники, так і відомі зарубіжні компанії. Лідерами у постачанні шахтних сушарок на ринок України є компанії-виробники з США, країн Західної Європи, Канади, Бразилії.

зерносушарки

Є великий перелік незначних, на перший погляд, факторів, які значно розширюють та конкретизують вимоги для того, щоб кожна сушарка не тільки потрапила на ринок, але й успішно просувалась в напрямку до споживача. І щоб цей потік був представлений не одиничним зразком, а конкретна модель сушарки була б затребувана постійно, її власники повинні повністю бути задоволені роботою. Тільки тоді можна говорити про участь у формуванні ринку та його розвитку.

зерносушаркиЗначним критерієм «присутності» на ринку може бути лідерство сушарки по об’ємам продажу. Одною з вагомих причин цього може бути всебічна оцінка сушарки зі сторони покупців, які встигли оцінити її у процесі експлуатації та сервісного обслуговування.

Шахтні сушарки характеризуються універсальністю в технологічних підходах і можливостях. При сушінні широкого асортименту зерна та насіння з різними технологічними властивостями вони здатні забезпечити встановлену якість сушіння.

Географічний «ареал» поширення шахтних сушарок значний, вони зарекомендували себе в багатьох країнах світу. Так, сушарки типу У13-СШ є одними з базових сушарок України та змонтовані і використовуються в багатьох господарствах. Розвинута структура зерновиробництва в державі обумовлює наявність на ринку всіх типів споживачів: великих, середніх та дрібних (малих). Кожен з цих споживачів має свої об’єми сушіння зерна і для цього реально потребує «свою» сушарку, першочергово – певного типу та продуктивності. Це дозволяє використовувати їх у малому господарстві фермера або на складі великих (потужних) зерносховищ (елеваторів), де вони ефективно працюють практично безперервно впродовж року.

Зернові шахтні сушарки – специфічна продукція на ринку технологічного обладнання сушіння зерна. Її особливість обумовлюється тим, що сушарки працюють фактично на заключному етапі з продукцією – зерном, після чого зерно можна якісно зберігати впродовж значного терміну або піддавати переробці.

Здатність якісно сушити зерно/насіння багатьох культур з універсальними технологічними особливостями характеризує цілий комплекс функціональних можливостей сушарки.

Але цей «функціональний комплекс» в сушарці не з’являється нізвідки, а базується на не завжди доступних для зовнішнього огляду конструкційних особливостях, термо-корозієстійких марках металу, «схованих всередині конструкції» технологічних потоках теплоагента, надсучасному теплогенераторі, застосовуваному паливі та використаній автоматиці відомої європейської або американської транснаціональної компанії тощо. Саме це й дозволяє оцінюваній сушарці бути попереду від порівнюваних не на один, а на декілька кроків попереду.

зерносушаркиПриватне підприємство «ЛУБНИМАШ» (м. Лубни, Полтавська обл.) є відомим в Україні та за її межами виробником шахтних сушарок, має за собою кілька десятків років «шахтно-сушильної» біографії. Його продукція – шахтні зерносушарки серії У13-СШ. Вони призначені для сушіння зерна колосових культур (пшениця, ячмінь, жито, трітікале), гороху, сої, кукурудзи, а також насіння соняшнику та інших олійних культур. Вони виробляються вже не одне десятиліття, але йдуть «в ногу» з кращими світовими зразками сушильного обладнання.

Слід також пам’ятати, що сушарки кожного типу, кожної компанії-виробника мають свої конструкційні та технологічні особливості, своє «генетичне» наповнення. А властивий для сушарок кожного типу «статус»/(«обличчя і дух сушарки») не з’являються просто нізвідки, а базуються на тих, не доступних для зовнішнього огляду, конструкційних особливостях, термо-корозієстійких марках металу, «схованих всередині конструкції» технологічних потоках теплоагента, надсучасному теплогенераторі або пальнику, застосовуваному паливі, використаній автоматиці відомої європейської або американської транснаціональної компанії, які й дозволяють оцінюваній сушарці бути попереду від порівнюваних не на один крок.

Модельний ряд серії У13-СШ включає 8 сушарок. Спільне, що їх об’єднує, – тип (зернові, шахтні) та конструкційно-технологічна схема. Відмінності між сушарками серії – технічні та технологічні параметри, величина енергозабезпечення, потужність допоміжних агрегатів електроприводу. Продуктивність сушарки, в певній мірі, обумовлюють технічні габарити сушарки. Так, найменша по продуктивності сушарка – У13 СШ-20 має довжину, ширину та висоту (відповідно) 11х3,8 х15,56 м, а найбільша – У13 СШ-100 – вже 13,2х10,29х26,15 м. Відповідно зростає і об’єм шахти сушарок серії – від 43 до 194 м3.

Шахтні проточні зерносушарки серії У13-СШ – це сушильні конструкції з великим діапазоном продуктивності – від 20 до 100 тонн при сушінні зерна пшениці (при зменшенні вологи з 20 до 14%), при сушінні зерна кукурудзи від 28 до 14% – 9,5-42 т/год. Слід зазначити, що в країнах Західної Європи, США, Канаді та Бразилії найчастіше застосовують шахтні сушарки саме з такою продуктивністю (6-100 т/год).

Безумовно, в повній мірі переконатися в перевазі шахтних зерносушарок серії У13-СШ можна тільки протестувавши їх особисто або подивившись у сусіда. Варто зазначити, що сушарки серії У13-СШ ПП «ЛУБНИМАШ» є одними з базових сушарок України та змонтовані і використовуються в багатьох господарствах. Вони не один десяток років переконливо демонструють свої позитивні особливості не тільки в Україні, а й у далекому зарубіжжі і забезпечують продуктивне, надійне, економічно ефективне сушіння зерна кукурудзи, всіх видів зернових культур, соняшнику, сої та ріпаку.


050 308 41 99
www.lubnymash.com