Зацифрувати кукурудзу

27 июня 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №68

СтатьиАгротехнологииЗацифрувати кукурудзу

Як збільшити врожай цариці полів у 2021 році за допомогою дронів


Багато факторів безпосередньо впливають на врожайність. Але часто ми не знаємо, що є обмежуючим чинником цього сезону або що є «каменем спотикання» на якому-небудь проблемному полі. Деякі польові культури можуть здолати посереднє вкорінення, але інші, наприклад кукурудза, страждають від рідких або скупчених міжрядь. На щастя, нерівномірне заростання кукурудзяного поля потенційно можна виправити швидкими і точними рішеннями по повторній пересадці – якщо ви знаєте, де і як реагувати. Наявність дуже точного підрахунку насаджень для кожного ряду полів може виявити причину втрат.

Закладка кукурудзяних насаджень впливає на врожайність

На формування насаджень впливає мінливість популяції рослин, появи сходів і міжряддя. Агрономічні дослідження показують, що 60% комерційних кукурудзяних полів можуть підвищити врожайність на 50% просто завдяки оптимальній відстані між рослинами.

Оцінка насаджень кукурудзи також показує чіткий зв’язок між популяцією рослин, термінами посадки і очікуваним врожаєм. Неухильне зниження очікуваної врожайності через низьку популяцію рослин або пізній вибір часу підкреслює важливість сильних насаджень кукурудзи і, при необхідності, швидких рішень по пересадці.

Які чинники впливають на формування насаджень під кукурудзу?

Якість насіння і багато інших чинників впливають на схожість насіння. Чинники довкілля, погодні і ґрунтові умови впливають на температуру ґрунту, а доступна вологість у ньому сприяє проростанню. І, нарешті, інші зовнішні чинники, такі як бур’яни, шкідники і хвороби, можуть бути обмежуючими для повсюдної продуктивності.

З такою кількістю компонентів, які необхідно збалансувати на великих площах, складно повністю і точно оцінити формування густоти стояння рослин. Але урожай цього року залежить від рішень, прийнятих на початку сезону.

Як отримати найбільш точну інформацію, щоб збільшити продуктивність кожного поля? Все розпочинається з точних даних розвідки.

Ефективний пошук веде до ухвалення точних рішень

Розвідка урожаю на початку сезону має важливе значення для виявлення і розгляду можливостей повторної посадки. Але пошук урожаю пішки займає багато часу і рідко охоплює усе поле.

Дрон-розвідка посівів – це рішення для швидкого і повного картування кукурудзяних полів. Але одних польових знімків недостатньо. Щоб приймати точні рішення, потрібне поєднання даних про місцерозташування і статистичного аналізу. Іншими словами, потрібно більше, ніж карта, потрібен план дій.

Для розрахунку традиційного підрахунку насаджень потрібно репрезентативний польовий відбір (пішки) з подальшим тривалим статистичним аналізом. Результати корисні, але процес громіздкий, а результати просто анекдотичні. Підрахунок рослин за допомогою спеціалізованих програм перетворить польові дані, зібрані дронами, на корисні ідеї, які можна використати цього сезону.

Підрахунок рослин забезпечує повний огляд кожного рядка на полі

Потім наші алгоритми виконують статистичний аналіз, щоб ви могли візуально виділити проблемні місця. Тепер ви можете перестати блукати по полю і заощадити час, відправившись прямо до «гарячих» точок для діагностики. Підрахунок рослин економить час розвідки і прискорює ухвалення рішень про пересадку або інші варіанти управління, такі як боротьба з бур’янами.

Повний пакет аналітики для дронів може використати програмне забезпечення для управління точністю, щоб створювати файли з інструкціями, які швидко стають вашим планом дій з пересадки зі змінною швидкістю.

Зональна статистика показує мінливість інтервалів

Інструмент зональної статистики показує мінливість популяцій рослин по усьому полю. Мінімізація мінливості відстані між рослинами – важливий чинник у максимальному збільшенні зростання і врожайності кукурудзи. Але обчислення цієї детальної статистики обтяжливе і вимагає декількох ручних вимірів у ряду. Зрештою результати є усього лише репрезентативною польовою вибіркою, а не повною картиною.

Інструмент Зональної статистики розширює ваші можливості в підрахунку рослин. Він дозволяє розділити поле на дрібніші зони і розрахувати щільність рослин у кожній зоні, виділяючи області з нижчою і вищою популяцією рослин. Розмір зон можна відрегулювати до будь-якого розміру, щоб пристосуватися до вашого поля і посадочного устаткування.

Для створення файлу з можливістю дій, експортуйте зіставлені зони у вигляді файлу SHP для використання в точному устаткуванні або програмному забезпеченні для управління полем.

Спростити аналітику за допомогою дронів

Це може здатися складним, але зараз можна легко справлятися з важкою математичною роботою. Просте у використанні програмне забезпечення забезпечує точний аналіз сільськогосподарських культур менш ніж за 30 хвилин будь-якій людині, що не має вченого ступеня у статистиці.

От як це працює:

■ Збирайте польові знімки під час ухвалення ключових рішень (після появи сходів або боротьби з бур’янами).

■ Завантажте файл зображення з дрона (RGB або мультиспектральний з будь-якого дрона і камери).

■ Отримайте точну кількість рослин в поле і візуальний огляд мінливості популяції рослин.

■ Використайте інструмент визначення місця розташування по GPS, щоб дістатися прямо до проблемних ділянок для локальної діагностики.

■ Використайте експортовані лічильники у своєму програмному забезпеченні для управління точністю, щоб створювати файли з приписами для сезонної пересадки.

Точні рішення розпочинаються з дієвих даних

Розвідка посівів за допомогою дронів не замінить ваше перебування в полі Але це може заощадити час, направивши зусилля з розвідки урожаю на найбільш ефективне використання вашого часу. Озброївшись точними даними, ви зможете максимально ефективно використати цей багатообіцяючий сезон для гарного врожаю кукурудзи цього року. Адже коли можна зрозуміти, де і коли відбувається втрата урожаю, можна максимально ефективно і швидко цьому запобігти.

Ірина КРАВЕЦЬ,
член експертного комітету з розвитку сфери штучного інтелекту Міністерства Цифрової трансформації України,
керуючий партнер CleverAgri