Компанія M-Grain святкує четверту річницю. Що відомо про компанію?

25 июня 2021 г. опубликовано в газете: Агро1 №66

СтатьиАгрособытияКомпанія M-Grain святкує четверту річницю. Що відомо про компанію?

Компанія M-Grain — міжнародний агротрейдер, що спеціалізується на торгівлі зерновими (кукурудза, ячмінь тощо), один з надійніших постачальників агропромислової продукції в Україні. Команда компанії працює в офісах в Україні, Швейцарії, ОАЕ та Еквадорі.

Від ідеї до сьогодення

Олексій Горбунов, CEO M-Grain

Прийшовши в агробізнес 10 років тому, попрацювавши у штаб-квартирах найбільших трейдингових компаній у світі, Олексій Горбунов зрозумів, що час рухатись самостійно та заснував у 2017 році компанію MaxGrain.

Засновник мав амбітну мету — створити компанію, яка б витримала коливання агроринку та базувалася на принципах ефективного ризик-менеджменту, партнерських стосунків та помірного боргового навантаження.

«Мета нашої компанії — реалізація нашої місії — створення нових справедливих правил ринку й безпечного і захищеного трейдингу. Ми завжди вчасно виконуємо свої зобов’язання постачання товару, незалежно від цінової кон’юнктури» — говорить Олексій Горбунов, CEO M-Grain.

2020 рік був успішний для компанії. Попри непередбачувану кон’юнктуру, вона рухається вперед з новими проєктами, розширеною географією представництв у світі та поповненою базою партнерів, що стало можливим завдяки раціональному підходу та ефективному ризик-менеджменту.

У 2020 році було прийнято рішення консолідувати усі бізнес-напрямки та географії під єдиним брендом M-Grain.

Ключові факти про M-Grain

Діджиталізованість компанії

Компанія використовує сучасні стратегії техніки та напрацювання міжнародної торгівлі, постійно розвиваючи команду та процеси. Крім того, має апетит до інвестицій у перспективні географічні напрями та логістичні рішення. Вже рік компанія користується SAP — системою, яку використовує бізнес по всьому світу. Вдосконалена аналітика та технології допомагають краще розуміти наших контрагентів, а розширений набір програм дозволяє працювати вигідно, постійно адаптуватися та змінювати ситуацію.

Non-Executive Director М-Grain Кирило Злочевський

Партнерство з GNT

Компанія не володіє активами, однак, завдяки партнерству з GNT, отримує логістичну гнучкість.

За минулі роки GNT Group побудувала вертикально інтегрований холдинг, що складається з внутрішніх силосів, вантажівок, залізничних вагонів і портового термінала Olimpex. Поза всяким сумнівом, підтримка засновників GNT допомогла компанії ризикнути у 2017 році й дає сьогодні впевненість у завтрашньому дні.

Б’є власні рекорди

У першому півріччі 2020-21 маркетингового року компанія М-Grain експортувала рекордну кількість сільськогосподарської продукції, що є історичним максимумом за всі роки її діяльності. Середній річний оборот компанії у 2019 р. сягнув більше сотні млн дол.

Управління ризиками

Як відомо з жартівливого закону Мерфі, все, що може піти не так, одного разу піде не так. Інше, менш оптимістичне формулювання свідчить, що заряджена рушниця обов’язково вистрілить. Завдання власника і менеджера – зробити все, щоб запобігти цьому, бо інколи ціна помилки — мільйони доларів.

У компанії наголошують, що мають все для управління ризиками: зручна система SAP, яка аналізує ризики та фінансовий контроль, що не дозволяє випадку вирішувати долю компанії.

«Ми бачимо управління ризиками як основу нашої бізнес-моделі. Ми прагнемо зайняти позиції лише тоді, коли вважаємо, що виграш від ризику в торгівлі того вартий. Крім того, ми маємо намір використовувати ф’ючерсні та базові контракти, щоб підтримувати баланс ризику та винагороди», — каже один з трейдерів М-Grain.

М-Grain відкриває нові можливості для агробізнесу

М-Grain розуміє, що сила нашої компанії полягає не в словах, а в реалізації проєктів. Тільки у 2020-2021 роках ми увійшли на ринок з новим проєктом фінансування фермерів, який показав відмінний результат. У наступному році ми плануємо збільшити об’єми проєкту в декілька разів», — підкреслює Non-Executive Director М-Grain Кирило Злочевський.

https://www.m-grain.com/