Grain Storage ForumElevator 2021 став найбільшою подією року на зерновому ринку

1 июня 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №67

СтатьиАгрособытияGrain Storage ForumElevator 2021 став найбільшою подією року на зерновому ринку
Grain Storage

У Києві 25 травня пройшов Grain Storage Forum Elevator 2021 – найбільший масовий захід на ринку зберігання, переробки, трейдингу і логістики зерна в Україні, організаторами якого стали компанія «ПроАгро Груп» і  Українська зернова асоціація.

Форум зібрав близько 1000 учасників, які представляли сотні підприємств зернової галузі з усіх регіонів України, органи державної влади, засоби масової інформації.

Відкрив форум керуючий партнер «ПроАгро Груп» Олег Клименко, до його привітальних слів присутнім доєднався президент УЗА Микола Горбачьов. На відкритті форуму виступили зі своїм баченням порядку денного аграрної галузі заступник міністра економіки Тарас Качка, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, екс-виконувачка обов’язків міністра агрополітики Ольга Трофімцева, керуючий директор напрямку прямих інвестицій компанії Dragon Capital Андрій Носок. Причому на форумі вони виступили не суто у ролі «весільних генералів», а брали безпосередню участь у проведенні круглих столів, модерації конференцій, самі були на них спікерами.

Загалом у рамках форуму відбулося п’ять тематичних конференцій. Головній – елеваторній тематиці, яка й дала назву всьому форуму – була присвячена конференція «Зберігання зерна 2021», на якій обговорювалися сучасний стан та головні питання сталого розвитку елеваторної галузі, технологічні інновації так ефективність зернозберігання.

Не менш чисельною й чи не найбільш емоційною за запалом дискусій стала конференція «Трейдинг та логістика 2021», у фокусі обговорення якої були стратегії аграрного експорту, перспективи зернової торгівлі та перевезень продукції рослинництва й переробки, питання забезпечення сталої якості вітчизняної агропродукції як умови закріплення на світових ринках і розширення географії міжнародних поставок.

Цього року форум доповнився напрямком зернопереробки й виробництва комбікормів. Власне, окремою подію стало проведення «Комбікормового форуму». Паралельно проходила міжнародна конференція «Глибока переробка зернових», присвячена роботі біозаводів, будівництву нових переробних потужностей, створенню нової доданої вартості.

Також вперше в рамках форуму пройшла тематична конференція «Податки, облік, право підприємств зберігання та переробки зерна».

Частиною усіх конференцій, на яких загалом виступило більше ста спікерів, стало проведення близько десяти круглих столів.

На одному з них, присвяченому впровадженню новітніх технологій зернового ринку, виступив у прямому включенні «китайський Білл Гейтс», співзасновник компанії XAG Джастін Гонг, який не зміг особисто приїхати на форум через епідеміологічні обмеження.

Урізноманітнила й доповнила програму зернового форуму виставка обладнання, послуг, технологій і інновацій для зернового ринку Grain Storage Expo.

А завершило роботу форуму нагородження переможців конкурсів на звання кращих підприємств і кращих їх керівників, які працюють у галузях зберігання і переробки зерна, виробництва комбікормів, зернового трейдингу і логістики.

Загалом, за підрахунком понад 100 тисяч голосів, було визначено 12 переможців у номінаціях:

■ «Кращий елеватор 2020» – «Агротермінал Констракшн» (Степанівський елеватор Райз).

■ «Кращий керівник елеватора-2020» – Сергій Щербань, директор Білозаводського елеватора (Харківська область).

■ «Кращий постачальник елеваторного обладнання 2020» – Хорольський механічний завод (Полтавська область)

■ «Переробник зернових 2020» – ТОВ «Агріком Груп».

■ «Переробник олійних 2020» – Вінницький олійно-жировий комбінат «Віойл».

■ «Логіст аграрного ринку 2020» – компанія «Вертикаль».

■ «Трейдер аграрного ринку 2020» – «КОФКО Агрісорсіз Україна».

■ «Кращий виробник комбікормів 2019» – ТОВ «Фідлайф» (Луганська область).

■ «Інноваційний виробник комбікормів 2019» – Летичівський комбікормовий завод ГК «Єдінство»(Хмельницька область).

■ «Кращий постачальник сировини для виробництва комбікормів 2019» – Завод з виробництва преміксів NOVACORE (ТОВ «Інбел», Дніпропетровська область).

■ «Кращий постачальник обладнання та для кормовиробництва 2019» – «Бушхофф Україна» (ТОВ «Сій Добро», Київська область).

■ «Кращий керівник комбікормового заводу 2019» – Вісхан Ісламов, директор Ізюмського комбінату хлібопродуктів ДПЗКУ (Харківська область).

Коментуючи підсумки форуму, президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов зазначив, що це перша масова подія після кількох жорстких локдаунів, пов’язаних з пандемією коронавірусу, і подія довгоочікувана – зерновики скучили за живим спілкуванням.


ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: