«Елеваторпромсервіс»: ставка на якість ніколи не підведе!

31 Травня 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №67

Статьи Лидер Месяца «Елеваторпромсервіс»: ставка на якість ніколи не підведе!
Елеваторпромсервіс

Після спілкування з такими людьми як Віталій Панасович Коваленко завжди залишаються найкращі враження. Адже це людина, котра свого часу зуміла буквально на голому місці заснувати технологічне машинобудівне підприємство і розвинути його до вагомої величини не лише на ринку України. Сьогодні продукцію миколаївського «Елеваторпромсервісу» використовують практично усі великі портові зернові термінали та елеватори нашої країни, КХП, а також чимало аграрних господарств. Справу Віталія Панасовича продовжує його син Олександр Віталійович, котрий нині є генеральним директором «Елеваторпромсервісу».

– Знаєте, ми все робили поступово, крок за кроком, розпочавши у 1995 році з того, що взяли в оренду ділянку землі в Миколаєві і почали створювати там виробництво. У нас не було якихось значних інвестицій – ми брали кредит під конкретний проект, реалізовували його, віддавали гроші і знову брали кредит на розвиток. Наші стартові умови не йдуть у жодне порівняння з нашими конкурентами на ринку, оскільки ті, в більшості своїй, успадкували виробничі потужності ще з радянських часів, – розповідає Віталій Панасович.

Сьогодні в «Елеваторпромсервісі» працює майже 200 спеціалістів.

Принцип добору кадрів тут надзвичайно ретельний, адже Віталій Коваленко свого часу пройшов усі щаблі кар’єри виробничника, розпочавши з посади простого механіка. Як він зізнається, буквально кожен гвинтик і кожна гайка в зразках нової продукції підприємства пройшла через його думки і руки.

Елеваторпромсервіс

– Ми спеціально запрошуємо найкращих студентів та випускників Миколаївського суднобудівного університету, створюємо їм хороші умови для розвитку. Це дуже важливо, оскільки на відміну від багатьох інших підприємств, ми на 90% використовуємо у виробництві саме наші технології та розробки. Конструкторський відділ заводу – це основа основ, і на цій базі ми маємо змогу вдосконалювати нашу продукцію, – стверджує засновник компанії «Елеваторпромсервіс».

Постійний розвиток, вдосконалення – це не просто красиві слова у відношенні до компанії «Елеваторпромсервіс», адже сьогодні миколаївський завод випускає широку лінійку найрізноманітнішої продукції для елеваторного господарства. При цьому практично щороку на території підприємства з’являються нові цехи та виробничі лінії.

– Наша компанія виготовляє фактично повний спектр обладнання, необхідного на елеваторах та у терміналах. Це пробовідбірники, електронні автомобільні, вагонні ваги, авторозвантажувачі, вагононавантажувачі, різноманітні транспортери, норії та інше. Достатньо сказати, що самих лише модифікацій авторозвантажувачів у нас понад 20! Ми розуміємо, що у кожного клієнта можуть виникати специфічні запити до елеваторного обладнання, тому ми пропонуємо максимально великий вибір по-справжньому якісної продукції, – зазначає Віталій Панасович.

ЕлеваторпромсервісТак, справжнім відкриттям на ринку елеваторного обладнання України стала комбінація автомобільних ваг з пробовідбірником, створена фахівцями «Елеваторпромсервісу», та конструкція авторозвантажувача, суміщеного з вагами, що дозволяє проводити зважування та розвантаження автотранспорту на одній платформі.

– Ми виходили з того, що на багатьох зернозберігаючих підприємствах замало місця для розташування інфраструктури. Тому наше рішення дає змогу істотно зекономити площу, скоротити час прийомки партій зерна, а також заощадити кошти на придбанні нового обладнання, – пояснює Віталій Коваленко.

Стабільно високим попитом користуються авторозвантажувачі виробництва «Елеваторпромсервісу» вантажопідйомністю до 100 т і робочою довжиною платформи до 24 м, а також вагонорозвантажувачі, яких нараховується понад 10 модифікацій. Сьогодні їх використовують усі великі портові термінали України, котрі належать таким великим компаніям як «Кернел», «Бунге», «Прометей», «Каргілл», «АДМ Юкрейн», підприємства ДПЗКУ та ін.

– Окрема наша гордість – це сучасні пробовідбірники, випуск яких ми започаткували років 5 тому. Спеціально створили цех, використовували найсучасніші рішення і сьогодні вже пропонуємо клієнтам повністю автоматизоване комп’ютеризоване обладнання для відбору проб зерна. Його особливість полягає у тому, що, забезпечуючи виняткову точність на усіх видах зернової продукції, наші пробовідбірники цілковито виключають вплив людського фактору, – стверджує засновник компанії «Елеваторпромсервіс».

Один з найпотужніших видів продукції миколаївського заводу – це транспортерне обладнання.

Нині «Елеваторпромсервіс» виробляє широкий спектр типів транспортерів та норій. Справжня гордість компанії – створене з нуля виробництво ланцюгів разом з ланцюговими транспортерами потужністю до 500 т/год.

– Ми дуже ретельно підійшли до цієї справи, оскільки виробництво ланцюгів до транспортерів є досить складним, як і вимоги до якості цієї продукції. Наразі ми можемо випускати до 2 кілометрів високоякісних ланцюгів щомісяця, і маю сказати, що багато вітчизняних компаній, виробників елеваторного обладнання, купують ланцюги у нас, оскільки не мають власного виробництва. Нині цей цех завантажений замовленнями мінімум на два місяці наперед, – розповідає Віталій Панасович.

Важливу роль у плані зростання ефективності роботи заводу відіграє токарний цех з новим американським обладнанням – сучасними станками з ЧПК, з якими працюють найбільш кваліфіковані працівники. Повністю використовується лазерна різка металів, що додатково підвищує якість роботи на 60%.

Ще одна унікальна розробка конструкторів «Елеваторпромсервіс» – спеціальні телескопічні транспортери, потужністю від 175 до 1000 т/год, які використовуються у портах. Тобто, миколаївське підприємство упевнено закриває ті позиції, котрі раніше імпортувалися до України.

– Знаєте, я не звик хвалитися і казати, що ми там, найкращі – і все. Наші успіхи останніх років – це перш за все результат багаторічної роботи, спрямованої на підвищення якості продукції. Усі кошти, що ми заробляємо, компанія вкладає у нове обладнання та нові напрямки виробництва. Ось запустили сучасний цех порошкового фарбування деталей, освоїли термопластичний метод фарбування, яке може триматися до 20 років. На даний час працюємо над створенням цеху футерування самопливного обладнання, – зазначає Віталій Коваленко.

Засновник компанії «Елеваторпромсервіс» не приховує свого розчарування млявістю прийняття критично важливих для економіки регіону та країни в цілому рішень, спрямованих на розвиток машинобудівних підприємств.

За словами Віталія Панасовича, завод вже п’ятий рік поспіль ніяк не може отримати у користування 40 соток землі, аби розташувати там потужності нового цеху.

– Я навіть не знаю, як прокоментувати цю ситуацію. Ми створюємо нові робочі місця, ми платимо податки, займаємося імпортозаміщенням – і не можемо в нормальному режимі отримати невелику ділянку для подальшого розвитку. Це неправильно, навпаки, таким живим сучасним підприємствам як наше, потрібно сприяти, адже саме вони наповнюють державний та місцевий бюджети, – наголошує Віталій Панасович.

Втім, проблем у вітчизняних машинобудівників і без того не бракує. Так, починаючи з січня 2021 року буквально за декілька місяців вартість металу на внутрішньому ринку в Україні зросла більш, аніж на 100%.

Елеваторпромсервіс

– На ринку діє нездорова монополія і дуже погано, що держава ніяк не втручається у цю ситуацію. Адже страждають усі без винятку машинобудівники, які не можуть конкурувати за ціною продукції з зарубіжними конкурентами. Доходить до абсурду: покупці у Молдові розповідали, що їм дешевше замовити окремі види обладнання у Туреччині і привезти, аніж купувати під боком – в Україні. Тому вважаю, повинне бути якесь державне регулювання вартості металу, і це воздасться економіці держави сторицею, завдяки тому, що активно запрацюють наші машинобудівники. Наприклад, ми експортували свою продукцію до Чехії, Чилі, тієї ж Молдови і могли б істотно розширити географію нашого експорту, – переконаний Віталій Коваленко.

Тим не менш, «Елеваторпромсервіс» активно розвивається і не збирається збавляти обертів. Провідний вітчизняний виробник елеваторного обладнання сьогодні пропонує широкий спектр своєї продукції та послуг, включно з розробкою технічного проекту, монтажем та сервісним обслуговуванням свого обладнання.

Сама назва «Елеваторпромсервіс» перетворилася в Україні на справжній еталон якості і ми хочемо побажати Віталію Панасовичу, Олександру Віталійовичу та усім їхнім колегам подальших успіхів та здійснення усіх планів!

Разом з нами до успіху!


(0512) 53-21-21
(0512) 76-96-70
050-394-01-29
email: elevator@ukr.net
elevatornik.com

ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: