Гібридний культиватор Koralin: потрібна машина у потрібний час

1 июня 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №67

СтатьиТехникаГібридний культиватор Koralin: потрібна машина у потрібний час
Koralin

Новий культиватор Koralin проходить інтенсивні випробування на фермі Крістофа і Йоханнеса Мюллерів. Уже після обробки 400 гектарів сільськогосподарських угідь двом успішним біофермерам ясно, що новий культиватор LEMKEN стане основним знаряддям в їх парку ґрунтообробної техніки.

Вирощування спеціальних культур і високі стандарти якості

Сьогодні на 17 гектарах Мюллери збирають близько 800 тонн моркви та інші овочеві культури. Швидкому розвитку підприємства сприяли високі стандарти якості і професійний маркетинг продукції: «Смак і зовнішній вигляд повинні бути на вищому рівні, це цінується як споживачами, так і роздрібними продавцями». Для досягнення цього потрібно багато ноу-хау, в тому числі оптимальні умови зберігання продукції. 2020 рік додав ще одну проблему. «При будівництві нашого нового цеху ми інвестували в ефективну технологію очистки та управління кліматом для вирощування полби, вівса і пивоварного ячменю», – розповідає Йоханнес Мюллер-молодший, який в 2017 році після завершення вивчення агрономії увійшов до керівництва підприємства.

Доданок успіху: знищення бур’янів

Фактор успіху в екологічному землеробстві – це ефективна боротьба з бур’янами. Якщо при традиційному вирощуванні сільськогосподарських культур для цього часто достатньо одного проходу обприскувача, то у Мюллерів процес знищення бур’янів набуває зовсім інші масштаби. Так, на прополку одного гектара моркви потрібно близько 180 годин роботи. Прополка інших овочевих культур і цукрових буряків займає від 20 до 300 годин в залежності від погодних умов.

«Чим більше бур’янів можна знищити безпосередньо при прополюванні або профілактично за допомогою машин, тим краще».

Для цих цілей нижньосаксонські фермери мають знач­ний парк просапних машин, штригельних борін і ґрунтообробних знарядь. «Дуже важливо, щоб ми могли використовувати потрібну машину в потрібний час», – така філософія батька і сина. Тому вони роблять ставку на механізацію свого господарства, а не на підрядників.

Koralin для поверхневої обробки та суцільного зрізу

Придбання культиватора Koralin – логічний крок. Йоханнес Мюллер говорить: «Нам потрібна машина для поверхневої обробки та суцільного зрізу, яка доповнить дискову борону». Новий гібридний культиватор оснащений секцією дисків, які подрібнюють сходи і запобігають забиванню, подальшою секцією зубів з міцними грядиллями і широкими стрілчастими лапами для зрізу рослинної маси, пружинними загортачами і прикочуючим котком або штригельною бороною на вибір.

Наприклад, переваги цієї машини відповідають вимогам, що пред’являються до стерньової обробки ґрунту. Знаряддя шириною 6,60 м за допомогою восьми копіюючих коліс забезпечує точне витримування заданої глибини. «Ми намагаємося використовувати Koralin для максимально поверхневої обробки ґрунту на глибині 2 см. Тим самим забезпечується відмінне захоплення таких проблемних бур’янів, як щавель і чортополох». У Йоханнеса Мюллера склалося враження, що коріння бур’янів виходять на поверхню після багаторазового використання.

Зміна клімату впливає на обробку ґрунту

Багаторазова обробка ґрунту викликає сильну втрату води і небажану мінералізацію? Крістоф Мюллер відповідає: «Оскільки Koralin використовується для поверхневої обробки, тривога не обґрунтована». Він пояснює: «Ми повинні дуже економно витрачати воду на нашій фермі. Зміна клімату все частіше викликає тривалі періоди посухи.

Зрошення дощуванням, що використовується з 2003 року, є дорогим, а доступна кількість води обмежена. Крім того, ми хочемо активізувати мінералізацію азоту тільки при необхідності, так як ця цінна поживна речовина має вирішальне значення в органічному землеробстві». Таким чином, Koralin є необхідною машиною у потрібний час. Мюллери були вражені тим, як рівномірно і поверхнево Koralin обробляє висохлу ділянку після збирання попередньої культури – бобів: «Вага важкої центральної рами розподіляється на дві консолі, тиск скрізь однаковий. Крім того, стрілчасті лапи з твердосплавними вістрями і бічними поверхнями забезпечують рівномірне заглиблення». Після обробки більш ніж 400 гектарів сільськогосподарських угідь до сих пір майже не видно слідів зносу. Це гарантує постійну високу якість роботи. При поверхневій обробці ґрунту фермери витрачають три літри дизельного палива на гектар. Двигун Fendt потужністю 240 к.с. забезпечує рух зі швидкістю близько 10 км/год.

«Звичайно, можна їхати швидше. Але на такій швидкості ми зберігаємо матеріал і не допускаємо розшарування ґрунту», – пояснює Йоханнес Мюллер. Непорушений ґрунт без розшарування краще вбирає сильні опади.

Тенденція до збільшення попиту на механічне регулювання росту бур’янів

Культиватор Koralin також використовувався для внесення стійкого до зимових холодів зеленого добрива: гірчиці білої і редьки олійної. Лапи зрізають коріння редьки олійної майже під поверхнею ґрунту і запобігають повторному росту. Це важливо для фермерів, тому що вони обробляють ґрунт без допомоги плуга, а гліфосат недоступний в якості екстреного заходу.

У зв’язку з розробкою дозволів на застосування хімічних засобів захисту рослин, два біофермера вважають, що в найближчому майбутньому з’являться інші вимоги для їх колег, що займаються традиційним землеробством. Тому гібридний культиватор зацікавить і ці господарства. Під час експлуатації на фермі фахівці в галузі рослинництва постійно перебували і перебувають у контакті з інженерами компанії LEMKEN. З їхньої ініціативи були встановлені більш широкі стрілчасті лапи, які забезпечують краще перекриття і, відповідно, більш надійну суцільну обробку. Також була модифікована штригельна борона.

Гарне завжди можна зробити ще краще. Крім сім’ї Мюллерів багато інших підприємств, які беруть участь у випробуваннях, також діляться своїм досвідом. У результаті з’явився вдосконалений культиватор Koralin, який надійде в серійне виробництво в 2021 році.

Koralin


ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: