Тверді, ще твердіше, Lemken DuraMaxx

29 августа 2020 г. опубликовано в журнале: AgroONE №58

СтатьиТехникаТверді, ще твердіше, Lemken DuraMaxx
LEMKEN

При виборі швидкозношуваних деталей клієнтів цікавить термін їх служби. Безліч випробувань і досвід показують, що тут не обійтися без твердого сплаву. Компанія LEMKEN оснащує 15% культиваторів Karat новими долотами DuraMaxx.

Що спільного між буровими головками для будівництва тунелів, різцями для зняття дорожнього покриття і долотами культиватора? Вони швидко зношуються, якщо не захищені твердосплавним покриттям. Це якраз спеціалізація компанії Betek. Дане підприємство є найбільшим світовим виробником твердих сплавів і має багаторічний досвід виготовлення довговічних швидкозношуваних деталей. З 2014 року культиватори Karat можуть оснащуватися відповідними твердосплавними долотами.

Збільшений у 3-4 рази термін служби

Компанія LEMKEN пропонує долота для культиватора у трьох різних виконаннях. У стандартній комплектації Karat оснащений загартованими сталевими долотами. Наступний варіант виконання – так звані долота з покриттям твердим сплавом. Вони посилені шаром карбіду хрому з нижньої сторони і служать у три-чотири рази довше ніж стандартні долота. Термін служби твердосплавних доліт довше ще у чотири-п’ять разів. Твердосплавні долота DuraMaxx виконані з вольфраму, кобальту і вуглецю. Пластинки напаюваються на вістря долота при температурі приблизно 1000°C.

Численні переваги

Твердосплавні долота застосовуються у сільськогосподарській техніці ще з 2003 року. Компанія LEMKEN випробувала нові матеріали на Smaragd у 2004 році і на плугах у 2006 році. Але визнання вони завойовували поступово. У 2017 році вже 15% нових культиваторів LEMKEN поставлялися з долотами DuraMaxx. Значну частку становлять клієнти, що працюють на сухих і кам’янистих ґрунтах з короткими термінами обробки.

В якості компенсації уявної, на перший погляд, високої ціни, крім довгого терміну служби клієнт отримує наступні переваги:

■ Твердий сплав робить вістря нечутливими до ударів, вони вкрай рідко ламаються на кам’янистих ґрунтах.

■ Якість роботи і необхідне тягове зусилля залишаються незмінними протягом довгого часу, оскільки довжина доліт не змінюється.

■ Вістря доліт залишаються гострими протягом всього терміну служби і добре заглиблюються у ґрунт.

■ Витрати сил на заміну доліт істотно знижуються.

Особливості доліт культиваторів LEMKEN

LEMKEN

Завдяки постійному вдосконаленню компанія LEMKEN змогла оптимізувати випробувану V-подібну форму доліт DuraMaxx. При цьому твердосплавні пластинки охоплюють V-подібні вістря доліт і забезпечують їх оптимальний захист. Завдяки цьому сталь на нижньому боці доліт зношується не так швидко. За рахунок збільшеної товщини долота твердий сплав запобігає зносу. Крім того, конічний наконечник на вістрі долота захищає гвинт, а перекриваючий виступ між вістрям долота і спрямовуючою пластиною захищає долото від зносу. В такому простому на вигляд долоті культиватора приховано велику кількість ноу-хау.

За твердим сплавом майбутнє

Поряд з вістрями доліт для Karat в асортименті DuraMaxx передбачені відповідні твердосплавні стрілчасті лапи. Вони поставляються в усі країни світу і в найкоротші терміни. Такі робочі органи для культиватора – це тільки початок. Незабаром на ринок будуть випущені перші плуги LEMKEN з твердосплавними долотами. Потім такі швидкозношувані деталі з’являться і в інших групах продуктів.

Термін служби

У 8-10 разів довше у порівнянні зі сталевими інструментами
У 4-5 разів довше у порівнянні з K8P

«Вже чотири роки ми використовуємо на нашому культиваторі Karat твердосплавні долота. Ґрунти тут глинисті, багато каменів і скелястий ґрунт. Спочатку я ставився скептично і не вірив, що дорогі долота витримають таке навантаження. Спочатку для проби ми прикрутили твердосплавні долота за колесами трактора, де, як показує досвід, знос особливо високий. І вони пройшли перевірку. В наших умовах вони витримують обробку приблизно 1000-1200 га. За весь час зламався тільки одне долото. Для нас важливі, перш за все, довгий термін служби, незмінна якість роботи і скорочений час монтажу».

Маттіас Ріманн (Matthias Riemann),
сільськогосподарський кооператив Urbach eG, Мюльхаузен (Тюрінгія)

LEMKEN


ЧИТАЙТЕ В ЭТОМ ЖЕ НОМЕРЕ: