«Юг Агролідер»: філософія врожайного соняшнику

28 августа 2020 г. опубликовано в журнале: AgroONE №58

Статьи Лидер Месяца «Юг Агролідер»: філософія врожайного соняшнику
Юг Агролідер

Генеральний директор компанії «Юг Агролідер» Сергій Антоненко стверджує, що головний чинник успішного вирощування соняшнику за нинішніх дуже непростих кліматичних умов – якісна селекція. Вона ніколи не підведе!


Сергій Олександрович Антоненко – знаний фахівець у рослинницькому бізнесі. З думкою генерального директора  компанії «Юг Агролідер» рахуються як українські, так і зарубіжні партнери. Сьогодні, як, мабуть, ніколи раніше, гостро постала проблема критичного дефіциту вологи у більшості регіонів України.

Юг АгролідерДругий рік поспіль справа доходить до того, що вітчизняні фермери просто остерігаються сіяти озимі культури у сухий ґрунт і очікують не менші проблеми при вирощуванні соняшнику. Адже до нестачі вологи тут додається справжнє засилля вовчку та істотне подорожчання ЗЗР та міндобрив.

Як діяти далі і чи спроможна сучасна генетика допомогти агровиробникам підвищити рентабельність вирощування такої стратегічної культури як соняшник? З такими запитаннями ми звернулися безпосередньо до Сергія Антоненка.

■ Сергію Олександровичу, у більшості регіонів України складається критичне становище з вологою. Які рекомендації Ви могли б дати в плані вирощування соняшнику, аби пом’якшити цей стресовий чинник?

– Вимоги соняшнику до ґрунтів визначаються властивостями його кореневої системи і потребою у воді. Якнайкраще для вирощування підходять ґрунти з глибоким орним шаром, без ущільнень, що сприяє проникненню коріння на велику глибину. За нинішніх дуже непростих для вегетації усіх сільгоспкультур кліматичних умов, основним фактором, який допоможе пом’якшити стресові умови вирощування соняшнику є вибір посухостійких гібридів.

Наша компанія разом з Інститутом NS Seme з року в рік вдосконалює перевірені гібриди цієї культури. Це вже чудово відомі українським агровиробникам гібриди НС Х 195, 2652, НС Таурус, які не перший рік підтверджують свою якість, пройшовши перевірку «боєм» за посушливих умов вегетації в минулих сезонах.

Наразі ми бачимо, що наші гібриди повсюди витримують ці несприятливі умови для вегетації у товарних посівах, і це не може не радувати.

■ В лінійці продукції компанії «Юг Агролідер» наявний широкий спектр гібридів соняшнику, призначених для вирощування за різними технологіями. Які перевірені гібриди Ви могли б виділити окремо?

– Окрім вже згадуваних мною НС Х 195, 2652 і НС Таурус, я також назвав би гібрид Златибор, який вже третій рік поспіль демонструє виняткову стійкість до агресивних рас вовчку і при цьому забезпечує стабільні показники врожайності та відмінну посухостійкість. Даний гібрид ми також відносимо до гібридів, які можна рекомендувати сіяти за нинішніх складних кліматичних реалій.

Хочу також звернути вашу увагу на гібрид НС Імісан, котрий з року в рік гарантує стабільно високі показники врожайності і характеризується стійкістю до гербіцидів імідазолінової групи.

Окрім нього, це також гібрид НС Х 1752 зі стабільною хорошою врожайністю, який радує агровиробників вже не перший сезон.

■ Які нові гібриди з’явилися у Вашому портфоліо у цьому році?

– Компанія «Юг Агролідер» перебуває у постійному розвитку і не стоїть на місці. Ми аналізуємо потреби наших фермерів у різних регіонах України і адаптуємося до них. Саме тому ми приготували для вас багато цікавих новинок у цьому році.

Так, в минулому сезоні ми імпортували із Сербії високоолеїновий гібрид соняшнику, гібриди кукурудзи та сорт озимої пшениці. Відповідно вивчали попит на ці новинки. Саме тому у цьому сезоні наша компанія розширила лінійку асортименту. Так, ми додали два гібриди кукурудзи (НС 3030 та НС 2652). У цьому році ми нарешті запропонуємо клієнтам гібриди кукурудзи з чудовою вологовіддачею, що дає змогу істотно підвищити рентабельність вирощування цієї культури. Також ми додали новий сорт озимої пшениці НС 40С.

Якісне оновлення стосується і лінійки пропозиції соняшнику «Юг Агролідер». Згідно з побажаннями вітчизняних агровиробників, ми включили до неї гібрид НС Х 6749, який є стійким до Гранстару (до 30 г) та до вовчку рас A-G. Гібрид Дунай викличе особливе зацікавлення у фермерів, які працюють в центральних та західних регіонах, оскільки відзначається вражаючою врожайністю.

Та, звісно ж, нікого не залишить байдужим наш новий високоолеїновий гібрид НС Орфей.

Юг Агролідер

■ До речі, чи зберігає свою популярність високоолеїновий сегмент гібридів соняшнику в Україні?

– В минулому сезоні ми пропонували на ринку України високоолеїновий гібрид Монарх, який імпортували з Сербії. Ми завезли відносно обмежену партію посівного матеріалу, і з огляду на те, з якою вражаючою швидкістю його розпродали, наочно впевнилися в актуальності даного продукту на території України. На жаль, у цьому році поки що рано підводити підсумки, оскільки врожай стоїть ще в полях.

Однак хочу наголосити на тому, що в цей складний рік гібрид Монарх гідно вистояв, чому, зокрема, сприяло широке листя, що визначає його високі характеристики посухостійкості.

Саме тому у цьому сезоні ми вперше будемо пропонувати високоолеїновий гібрид власного виробництва – НС Орфей. За чіткого дотримання технології вирощування та просторової ізоляції безумовно можна отримати насіння з вмістом олеїнової кислоти до 92%. Додамо до цього виняткову здатність витримувати стресові умови, котрою відзначаються практично всі гібриди сербської селекції. В результаті ми отримуємо продукт, який гідно конкуруватиме на ринку високоолеїнового соняшнику в Україні.

■ Розкажіть, будь ласка, детальніше про співпрацю з сербськими партнерами в галузі селекції соняшнику на даний час.

– В тандемі компаній «Юг Агролідер» та компанії NS Seme питаннями селекції соняшнику займаються наукові працівники інституту NS Seme у місті Нові Сад.

Завдяки такій співпраці ми завжди володіємо вичерпною актуальною інформацією щодо селекції та вирощування соняшнику практично по всьому світу, і в тому числі і в Україні.

Слід врахувати, що сербський інститут NS Seme має найбільший у світі банк генів, а безпосередньо селекцією там займаються понад 100 науковців. Впродовж багатьох років ми налагодили тісну та дружню співпрацю, яка базується на сучасній науковій основі. Так, «Юг Агролідер» є лідером за кількістю та сукупною площею ділянок гібридизації в Україні – 1500 га. Безумовно й те, що ми беремо найбільшу кількість батьківських ліній. Саме тому сербський Інститут надає нам ексклюзивні гібриди, які радують українських фермерів вже багато років. З точки зору розвитку напрямку нашої спільної роботи, то безумовно ми підлаштовуємося під потреби наших клієнтів.

На сьогоднішній день ми акцентували напрямок на високоолеїнові гібриди та гібриди, стійкі до вовчку і Гранстару. Наразі це і є головний тренд, якого потребує кінцевий споживач в Україні.

Юг Агролідер

■ Сергію Олександровичу, сьогодні фермер боїться лишитися напризволяще як з несприятливими кліматичними умовами, так і з не менш складним кліматом фінансовим. Яким чином компанія «Юг Агролідер» допомагає своїм партнерам-агровиробникам?

– Звісно, що наша головна допомога у цьому плані – гарантовано якісна селекція гібридів. Це наша фірмова риса – клієнт, придбавши у нас насіння, знає, що він придбав саме той гібрид, який йому був потрібен, і що він отримає запланований результат у товарних посівах. Окрім якісної генетики ми звертаємо ретельну увагу на такі важливі моменти як калібрування насіння, протруєння та ін. Якщо це наша продукція, то вона повинна мати гарантовану найвищу якість!

Поряд з тим я хочу відзначити, що в силу очевидних факторів вартість нашого посівного матеріалу є майже удвічі нижчою у порівнянні з гібридами найвідоміших світових брендів. Ми ніколи не гналися за надприбутками, тому для нас головне – довгострокова співпраця з клієнтами.

Це ж таки стосується і агрономічного супроводу вирощування наших гібридів. Ще не було такого, щоб наш менеджер відмовився надати консультації щодо оптимальної технології вирощування чи в разі потреби поїхати на поле. Це наша робота, це наша репутація, кожен гібрид має власні особливості вегетації, тому ми обов’язково консультуємо клієнта, який придбав у нас насіння.

За багато років роботи у нас з’явилося багато вже не просто клієнтів, а справжніх друзів, котрі пересвідчилися у якості генетики, яку пропонує «Юг Агролідер», а головне – у нашій порядності та готовності допомогти. Для мене особисто такі довірливі стосунки – найбільший капітал компанії.

Я бажаю всім українським агровиробникам, щоб у новому сезоні залишилися позаду усі кліматичні та фінансові негаразди. Сучасні технології, якісна селекція, наші знання, наші спільні зусилля дадуть змогу подолати усі труднощі. Нехай все буде добре!


ЧИТАЙТЕ В ЭТОМ ЖЕ НОМЕРЕ: