Раїса Вожегова – знання, що втілені у справи

29 мая 2020 г. опубликовано в журнале: AgroONE №55

СтатьиЛидер МесяцаРаїса Вожегова – знання, що втілені у справи
Раїсою

Дефіцит вологи є одним з основних лімітуючих факторів для подальшого розвитку сільського господарства Півдня України. Ситуація ще більш ускладнюється у результаті регіональних змін клімату у бік потепління. Вирішенням цих проблем багато років займаються вчені Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України на чолі з його директором Раїсою Вожеговою.

Раїса Анатоліївна – доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН, Заслужений діяч науки і техніки України, є провідним вченим у галузі сільськогосподарських меліорацій, зрошуваного землеробства та селекції. Вже майже 10 років Раїса Вожегова очолює Інститут зрошуваного землеробства НААН. Це були нелегкі роки, і з упевненістю можна сказати, що це були складні роки як для керівника, так і для вчених установи.

Сьогодні Інститут займає лідируючу позицію у структурі Національної академії аграрних наук і впевнено відчуває себе на ринку сільськогосподарської продукції.

Високий професіоналізм, управлінський талант, цінний практичний досвід та щирі людські якості дозволили Раїсі Вожеговій створити команду справжніх професіоналів, які ефективно і цілеспрямовано працюють на розвиток вітчизняної аграрної науки та сільського господарства України.

Непроста місія бути керівником, вчинки і справи якого завжди у центрі уваги. Велика відповідальність приймати управлінські рішення, від яких залежить подальший розвитку установи, реалізація стратегічних планів та вихід на більш високі позиції у сфері наукового забезпечення розвитку сільського господарства, складного за природно-кліматичними умовами Південного регіону України.

Раїсою

Сьогодні Раїса Вожегова – успішна жінка-лідер, ефективний менеджер та відкрита й порядна людина. Людина, яка вміє слухати й чути, здатна вести конструктивний діалог з колегами і представниками аграрного бізнесу. Колеги відзначають, що вона – всебічно розвинена особистість, мудрий, рішучий і справедливий керівник. Інститут при такому надійному управлінні демонструє високий рівень досягнень, в тому числі і на міжнародній арені.

Раїса Вожегова є членом комітету економічних реформ Херсонської ОДА, Координаційної ради з питань відновлення та розвитку зрошення в Україні, робочої групи з питань консервації деградованих і малопродуктивних земель у Херсонській області.

Науковий шлях Раїси Анатоліївни починався з селекції зернових культур, тому селекційна робота – це один з пріоритетних напрямів діяльності Інституту.

Зокрема, Раїса Вожегова є співавтором 12-ти сортів рису і 8-ми сортів озимої пшениці.

З недавніх пір в Інституті діє спеціалізована вчена рада із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії та доктора сільськогосподарських наук за спеціальностями «Сільськогосподарські меліорації» і «Селекція і насінництво». Її відкриття – велика заслуга Раїси Вожегової і колективу вчених Інституту. Безпосередньо під науковим керівництвом Раїси Анатоліївни захищені 4 докторські і 13 кандидатських дисертаційних робіт.

1 листопада 2018 р. – до 100-річчя Національної академії аграрних наук України та 130-річчя від дня заснування Інституту – відбулося офіційне відкриття оновленого зимового саду, котрий називають «дивовижною перлиною півдня України».

Також була відкрита у новому приміщенні та оновлена науково-технічна бібліотека, багатогалузевий фонд якої нараховує понад 133 тис. примірників.

Указом Президента України від 6 березня 2020 року за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній роз­виток Української держави, зразкове ви­конання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю Раїса Вожегова була нагороджена Орденом княгині Ольги III ступеня.

Сьогодні Інститут зрошуваного землеробства НААН продовжує розвиватися за багатьма інноваційними напрямами. Вченими розробляються інноваційні технології вирощування сільськогосподарських культур, створюються нові сорти і гібриди, ведеться потужна наукова робота з вирішення актуальних питань зрошуваного і неполивного землеробства в умовах регіональних кліматичних змін.

«Наука не стоїть на місці, і ми прагнемо до максимальних результатів. Будуть знання, будуть можливості, буде прагнення реалізовувати ці знання на практиці – буде і врожай!» – вважає директор науково-дослідної установи Раїса Вожегова. І нескладно помітити, що її слова завжди підкріплені новими науковими звершеннями колективу вчених Інституту зрошуваного землеробства НААН.


20 червня 2020 року свій ювілей відзначає директор Інституту зрошуваного землеробства НААН, доктор с.-г. наук, професор, член-кореспондент НААН, Заслужений діяч науки і техніки України Вожегова Раїса Анатоліївна.

Раїса Анатоліївна – провідний вчений в галузі землеробства, сільськогосподарських меліорацій, селекції, насінництва, рослинництва та агроекології. Вона має вагомі наукові розробки з питань ефективного використання зрошуваних земель, оптимізації технологій вирощування основних культур у степовій зоні України, покращення еколого-меліоративного стану земель, підвищення їх родючості, впровадження науково-методологічних підходів екологізації та підвищення конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства.

В Україні та світі відомі наукові досягнення Раїси Анатоліївни у галузі селекції та насінництва, нею створено понад 20 нових високопродуктивних сортів і гібридів сільськогосподарських культур, для яких розроблені адаптивні сортові технології вирощування.

У її повсякденній роботі значна увага приділяється розробці та впровадженню у виробництво науково обґрунтованих систем зрошуваного і неполивного землеробства, агроекологічних аспектів ресурсозберігаючих та екологічно безпечних технологій, підготовці наукових кадрів.

Раїса Анатоліївна – лідер по життю, цілеспрямована й шанована людина. Доброзичлива і мила жінка, яка уособлює в собі кращі якості сучасного менеджера. Між тим рішучість, наполегливість, конкретність завдань і мети успішно поєднуються в її особі з довірою до підлеглих, відвертістю і чуйністю. У 2020 році за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службових обов’язків і багаторічну добросовісну працю її нагороджено Орденом княгині Ольги III ступеня.

Жінка-керівник – це не просто посада. Це – покликання, воля і сила характеру. Формулою її успіху є працьовитість і завзятість, що дозволяють розвивати весь науковий та творчий потенціал. Бажаємо, щоб ці якості продовжували приносити дивіденди у вигляді нових проєктів і грандіозних перемог. Інститут при такому надійному управлінні не може не демонструвати високого рівня досягнень, у тому числі й на міжнародній арені.

Колектив Інституту зрошуваного землеробства НААН бажає Вам, Раїсо Анатоліївно, міцного здоров’я, творчої наснаги, довгих років плідної праці, сімейного затишку та продовжувати сміливо вести нашу команду до нових висот.

Будьте першою серед кращих, найуспішнішою в ряду щасливих і номером один у команді переможців!