LEMKEN зробив крок у майбутнє

1 июня 2020 г. опубликовано в журнале: AgroONE №55

Статьи Техника LEMKEN зробив крок у майбутнє
LEMKEN

Механічні способи знищення бур’янів викликають все більший інтерес. Законодавство щодо застосування пестицидів постійно посилюється, популярність хімічних засобів захисту рослин у суспільстві падає. Компанія LEMKEN своєчасно виявила цю тенденцію. Придбання нідерландської компанії з виробництва просапної техніки Steketee — логічний крок, який повністю відповідає філософії LEMKEN в області захисту рослин.

Якби існував сайт знайомств для виробників сільгосптехніки, LEMKEN і Steketee обов’язково б зустрілися. Вони просто ідеально підходять один одному. «Ми пропонуємо знаряддя, які отримали велике визнання на практиці, – каже Клаас Веерман, колишній власник компанії Steketee. – Але одного разу у нас виникло питання, що нам робити далі. Інвестувати, щоб розширити свою присутність у сегменті, або шукати сильного партнера?»

В цей же час компанія LEMKEN активно працювала над подальшим розширенням співпраці з фермерами в області захисту рослин і звернула увагу на виробника яскраво-червоних просапних машин. Керівництво компанії LEMKEN розуміло: «За допомогою просапної техніки Steketee ми зможемо серйозно просунутися до мети. Наші корпоративні цінності збігаються. Як і LEMKEN, Steketee також є сімейним підприємством з нескладною структурою і чіткою орієнтованістю на практику, добре представленим на зарубіжних ринках».

Машини від і для індивідуалістів

28-29 серпня 2018 року компанія LEMKEN офіційно придбала компанію Steketee. Колишню назву було збережено, червоний колір – теж. Сьогодні Ентоні ван дер Лей і Ільян Шоутен, керівник відділу захисту рослин, відповідають за оперативне керівництво компанією Steketee. «Завдяки співпраці LEMKEN і Steketee ми готові до майбутнього, – резюмує Ентоні Ван дер Лей. – Роль просапної техніки зростає не тільки у біогосподарствах. Попит на альтернативні агрономічні рішення зараз більше, ніж будь-коли – навіть у фермерів, які працюють за традиційними технологіями. Уже зараз ми спостерігаємо помітне зростання обсягу продажів. Через розвинену дилерську мережу LEMKEN техніка надходить на підприємства клієнтів. Я думаю, ця тенденція буде тільки підсилюватися».

Підтримка з Альпена

З листопада 2018 року у складі керівництва компанії працює Лара-Антонія Вайлер, забезпечуючи інтеграцію Stekeete у структуру компанії і займаючись маркетинговим напрямком. За її словами, ідентичних машин практично не існує. «Конфігурація пристроїв так само різна, як і індивідуальні умови експлуатації у клієнтів, – розповідає Вайлер. – Усередині компанії ми називаємо це модульною системою». Розробкою індивідуальної конфігурації і організацією всього процесу виробництва займається добре підготовлена команда з 60 осіб, включаючи власний конструкторський відділ в Стад-ан-т-Харінгвліте.

Коли знаряддя думає саме

Інноваційні рішення в області просапної техніки і систем камер, як і раніше, розробляються у Нідерландах. Машини, які сходять тут з конвеєра, відрізняються в залежності від області застосування і вимог замовника. Як правило, замовник може вибирати між передньо- і задньонавісним обладнанням. Потім можна вибрати один з трьох паралелограмних елементів:

■ Базовий елемент підходить для легких умов і невисоких культур у вузьких рядках, наприклад, для овочівництва. Він забезпечує мінімальне міжряддя 15 см і висоту рами 50 см.

■ Комбінований елемент більш масивний і поряд з гідравлічним механізмом підйому дозволяє подавати на знаряддя тиск. Комбінований елемент розроблений для середніх і важких умов, для мінімального міжряддя 20 см і висоти рами 70 см.

■ Елемент TRS призначений для дуже важких умов, мінімального міжряддя 20 см і висоти рами 70 см.

Детальне оснащення формується за рахунок безлічі інструментів, таких як стрілчасті лапи. Вони переміщаються як у поздовжньому, так і у поперечному напрямку. Найбільш точну поверхневу обробку забезпечують лапи (A- і L-подібної форми на вибір) у нерухомому утримувачі. За оптимальних умов і дуже точного укладання насіння у поздовжньому напрямку зазор між L-образними лапами, в якому знаходиться культурна рослина, може бути звужений до 6 см.

Крім того, є такі інструменти (у тому числі для міжрядної обробки), як захисні диски, прополювальні борони з пружинними зубами круглого перетину, щітки, штригельні борони з торсіонними пружинами і пластини для обробки гребенів. Всі знаряддя мають ручне виконання, деякі поставляються з ручним керуванням або з системою камер.

LEMKEN

Основний компонент: камера

Опціональна система управління Steketee IC-Light забезпечує точне, просте, економічне і ефективне управління агрегатами. Рядковими обприскувачами, просапними машинами та іншою технікою можна управляти з точністю до декількох сантиметрів при швидкості руху 3-15 км. Працююча в широкому колірному спектрі камера IC-Light автоматично розпізнає ряди будь-яких культурних рослин (від 1 до 5 рядів) і направляє машину між ними. Пропуски практично не впливають на ведення машини, швидкість може доходити до 15 км. Також великою перевагою є гнучке управління камерою, можливість її оптимального розміщення в залежності від завдань.

Значно більш складну конструкцію має пропашна машина для овочівників IC-Weeder. Це знаряддя шириною до 6 м розпізнає кожну рослину і за допомогою пневматичного інструменту виконує пропашку в ряду між рослинами. Для забезпечення рівномірного освітлення робоча зона повністю закрита корпусом.

Комбіновані технології з ЗЗР

Для господарств, які здійснюють традиційну обробку ґрунту і хочуть скоротити використання хімічних засобів захисту рослин, компанія Steketee пропонує різні варіанти стрічкового внесення, у тому числі під час пропашки. Поряд зі звичайними рядковими обприскувачами є підлистові і тунельні. Компанія Steketee розробила для IC-Weeder технологію точкового обприскування IC-Spray з урахуванням точного положення культурної рослини. Дані про точне положення рослини так само можна використовувати для активного пневматичного управління ножами IC-Weeder і для точкового внесення.

Остаточний зовнішній вигляд машини після виходу з цеху залежить тільки від побажань замовника. Доповнення асортименту продукції LEMKEN просапною технікою Steketee для виконання робіт від стерньової обробки ґрунту до збирання врожаю – важливий крок з прицілом на майбутнє.

LEMKEN


"lemken"