Налаштування і регулювання обприскувачів

3 мая 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №66

СтатьиТехникаНалаштування і регулювання обприскувачів
обприскувач

Фактори, що визначають ефективність обприскування:

  1. Дотримання термінів проведення обробки. Терміни обробок регламентуються Каталогом. У всіх випадках пестициди застосовують з урахуванням біології культури і шкідливих організмів, вибираючи при цьому оптимальні з рекомендованих термінів обробки.
  2. Підготовка спецтехніки. Технічний стан обприскувача – це визначальна успіху проведення захисних заходів, така ж важлива, як вибір необхідного пестициду або термінів обробки.

Фактори, що впливають на якість обприскування:

Дисперсність розчину.

Для вертикально зростаючих культур, таких як зернові, оптимальні великі краплі, які легко проникають всередину стеблостою. Для широколистих, таких як картопля, більше підходить використання дрібнодисперсного розпилення. Великі краплі не в змозі досягти нижнього ярусу.

Густота покриття оброблюваної поверхні розчином пестициду.

Для гербіцидів щільність повинна бути не більше 20-30 крапель/см², для інсектицидів і фунгіцидів – не більше 50-60 крапель/см².

Для системних гербіцидів рівномірність покриття не надто багато важить, для контактних препаратів необхідно максимальне покриття поверхні.

Стабільне рівномірне внесення розчину по ширині захоплення штанги і по протяжності гону.

Нерівномірність не повинна перевищувати 25% від середнього значення. Несвоєчасна заміна розпилювачів може привести до збільшення варіаційного коефіцієнта до 60%, тоді як норма – 3-6%.

■ Точне дозування робочої рідини.

■ Знесення розчину вітром.

обприскувач

При посиленні вітру необхідно збільшити розмір крапель, щоб зменшити знесення.

Метеорологічні умови для проведення обприскування

УмовиТемпература,
°С
Вітер,
м/с
Вологість повітря, %
ОптимальніНижче 20, вище 101,5–2Вище 60
НесприятливіВище 20, нижче 5Вище 5Менше 40

Не можна обприскувати відразу після дощу або по росі. Повна відсутність вітру не вберігає від знесення розчину, а робить його непередбачуваним.

Налаштування обприскувача

Для вибору режиму роботи обприскувача необхідно знати групу пестицидів і рекомендовану витрату робочої рідини. Залежно від об’єкта захисних заходів можуть бути надані наступні рекомендації:

Вид
пестицида
Витрата робочої рідини, л/гаКількість крапель
на см2, шт.
Тип
розпилювача
Тиск,

атм.

Штангові обприскувачі
Гербіциди50­25030щілинний2.5­4
Інсектициди75­15050щілинний2.5­4
Фунгіциди100­20060щілинний2.5­4
ЖКУ, КАС100­25050щілинний2.5­4
Стимулятори росту50­15050щілинний2.5­4
Вентиляторні обприскувачі
Інсектициди500­70020з порожнистим факелом10
Фунгіциди700­150050з порожнистим факелом10

Розпилювач необхідно підбирати в залежності від:

  1. Витрати робочого розчину.
  2. Дії препарату. Наприклад, при фунгіцидній обробці колоса і прапорцевого листка рослин необхідно обробити верхній ярус рослин з усіх боків. При гербіцидній обробці у фазі виходу в трубку – нижній ярус рослин.
  3. Швидкості руху обприскувача. При русі змінюється швидкість обприскувача, змінюється швидкість вітру. Наприклад, в разі обробки зернових у фазу кущіння, або просапних культур від бур’янів (які відкриті і добре видно), при збільшенні швидкості руху обприскувача необхідно застосовувати одно- і двофакельні обприскувачі – вони забезпечать краще покриття бур’янів робочим розчином.
  4. Тиску. Важливо підібрати необхідні Вам розпилювачі, виходячи з можливостей обприскувача. У обприскувача є насос, який подає робочий розчин на форсунки. Важливо, щоб кількість літрів у хвилину (л/хв), які подаються на форсунки, і можливості насоса збігалися.

Виходячи з цього, Вам потрібно вибирати таку швидкість, модель форсунки і витрату робочої рідини на 1 га, щоб Ваш насос був здатний видавати цю кількість літрів у хвилину.

Джерело: https://www.agronom.co.ua


ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: