Як обрати комплект для паралельного водіння

3 мая 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №66

СтатьиТехникаЯк обрати комплект для паралельного водіння
водіння

Декілька порад для тих, хто хоче оснастити свої трактори комплектами для паралельного водіння.


Більшість вітчизняних фермерів чудово усвідомлюють переваги одного з початкових елементів точного землеробства – так званого паралельного водіння тракторів та інших сільгоспмашин.

Це дає змогу істотно підвищити якість та продуктивність роботи, економлячи при цьому певні кошти. Проте далеко не всі аграрії можуть відразу обрати необхідне обладнання.

Системи паралельного водіння можна, в залежності від функціоналу і вартості, розділити на три категорії.

  1. Найпростіший та найдешевший варіант – ручне керування. Для цього потрібно придбати простий монітор-курсовказівник та антену. Його вартість може починатися буквально від 800-1000 доларів. Таке рішення дасть змогу задати межі поля, вказати напрямок ліній руху і працювати за показниками дисплея. Однак кермом керуватиме людина, позираючи на монітор. Точність роботи перебуватиме в межах 50 см.
  2. Наступний варіант – підрулювання. Воно потребує додаткового встановлення електродвигуна у рульове кермо, а отже, це рішення буде дорожчим. Зазвичай, підрулювання використовується в тракторах невисокої потужності, у яких гідравлічна система недостатньо продуктивна для того, щоб керувати трактором за рахунок гідроциліндрів. Вартість оснащення однієї машини такою системою – декілька тисяч доларів.
  1. Найдорожче та найбільш функціональне рішення – система автопілот, яка передбачає інтеграцію спеціального обладнання в рульову колонку або в гідравлічну систему машини, і дає змогу автоматизувати роботу трактора майже повністю. Таке рішення обійдеться в межах 8-15 тисяч доларів для кожної машини. Звісно, що для початківця краще обрати одну з двох попередніх систем, аби навчитися працювати з паралельним водінням.

водіння

Монітор та антена

Додамо також, що краще не обирати «універсальні» рішення, які передбачають придбання монітора зі встановленою антеною. Навряд чи з цього вийде щось путнє. У багатьох регіонах України і досі існують проблеми з безперервністю та якістю точного сигналу. Навпаки, у деяких господарствах доводиться встановлювати по дві антени – одну на трактор, а другу – на причіпний агрегат.

Своєю чергою, під час вибору зверніть увагу на якість зображення дисплею, адже працювати доведеться в сонячну погоду і важливо, щоб монітор був кон­трастним і забезпечував гарантовану видимість. Ясна річ, чим ширший монітор, тим краще на ньому видно зображення.

Також перший монітор для паралельного водіння повинен бути максимально простим за функціоналом. Навчившись працювати з ним, можна буде згодом перейти на складніші пристрої.

Якщо є така можливість, у цьому питанні краще обійтися без самодіяльності та звернутися за консультацією до спеціалістів, особливо, в плані монтажу обладнання, скажімо, електродвигуна в рульове колесо.

Іван Бойко


ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: