Готуємо ґрунт до сівби машинами LEMKEN

2 февраля 2019 г. опубликовано в журнале: AgroONE №62

СтатьиЛидер МесяцаГотуємо ґрунт до сівби машинами LEMKEN
LEMKEN

Основною метою передпосівної підготовки ґрунту є створення посівного шару зі сприятливими умовами для проростання насіння, подальшого росту і розвитку культурних рослин. На українському ринку компанія LEMKEN пропонує агрегати передпосівного обробітку грунту, які забезпечують відмінну якість передпосівного обробітку та оптимальне розпушування ґрунту в усьому посівному горизонті.


Систем-Компактор

Універсальний комбінований агрегат Систем-Компактор, який виконує передпосівну підготовку ґрунту за один робочий прохід, виготовляється з шириною захвату від 3 до 12 м. Ці знаряддя готують ґрунт на глибину загортання насіння у межах від 2 до 15 см. Характерною відмінністю цих агрегатів від аналогічних машин інших виробників є те, що вони якісно готують ґрунт під сівбу дрібнонасінних культур (льон, морква, трави тощо) на глибину 2 см. Жоден інший агрегат передпосівного обробітку ґрунту не здатен забезпечити належну якість при роботі на такій глибині.

Робочими органами агрегатів Систем-Компактор є два ряди стрілчастих лап, два пластинчастих котки, два вирівнюючих бруси та кільчасто-шпоровий коток. Стрілчасті лапи виконують розпушування грунту на точно встановлену глибину. Пластинчасті котки подрібнюють і кришать ґрунт, а вирівнюючі бруси вирівнюють посівну площу. Кільчасто-шпоровий коток прикочує та ущільнює шар ґрунту над насіннєвим ложем. Крім того, коток сортує грудки: дрібні грудки залишаються внизу, а великі виносяться на поверхню, захищаючи у такий спосіб насіннєве ложе від розмивання в результаті дощів, вітрів та ерозійних процесів.

Фахівцями доведено, що використання Систем-Компактора дозволяє отримати збільшення врожаю до 15 %.

Для роботи агрегатів Систем-Компактор на важких ґрунтах рекомендується використовувати робочі секції

з гамма-зубами. Відстань між зубами становить 11 см при максимальній глибині обробітку приблизно 12 см. Завдяки вертикальному розміщенню зубів, на відміну від похилого розміщення, вологий шар ґрунту не виноситься на поверхню.

Добре ущільнення ґрунту відбувається завдяки важким коткам. Розміщені зі зміщенням кільця котків з’єднані між собою таким чином, що практично виключається їх перекручування та забивання. Як альтернатива, у осінню пору на вологих ґрунтах можуть використовуватися трубчасто-ребристі котки.

LEMKEN

Для підвищення продуктивності при передпосівному обробітку ґрунту компанія LEMKEN пропонує систему Гігант 10/800, Гігант 10/1000, Гігант 10/1200. При цьому дві причіпні комбінації для підготовки ґрунту Систем-Компактор з шириною захвату кожної 4,0 м, 5,0 м або 6,0 м навішуються на важелі триточкової навіски. Завдяки системі нижніх тяг з маятниковим механізмом гасіння коливань, окремі робочі секції, незалежно одна від іншої, копіюють рельєф ґрунту.

Оптимальна робоча швидкість агрегатів Систем-Компактор становить 10-12 км/год. В результаті ефективної роботи цих знарядь забезпечується швидка і рівномірна схожість насіння. Фахівцями доведено, що використання Систем-Компактора дозволяє отримати збільшення врожаю до 15%.

Для зручності транспортування агрегати Систем-Компактор за допомогою гідравліки складаються до транспортної ширини 3 м (для 12-метрового агрегату – до 4 м).

Корунд

Універсальний комбінований агрегат передпосівного обробітку ґрунту Корунд відрізняється особливо високою якістю вирівнювання, рихлення та кришіння ґрунту при високій продуктивності. Агрегати Корунд складаються із незалежних півтораметрових секцій, які навішуються на рамі в межах ширини захвату 3,0-9,0 м. Агрегати виготовляються тільки в навісному варіанті.

Рама агрегату виготовлена з високоякісної пружинної сталі, витримує великі ударні навантаження і забезпечує стабільну роботу протягом тривалого терміну експлуатації.

Коротка та компактна конструкція Корунд забезпечує оптимальне положення точки тяги і таким чином дозволяє використовувати ці агрегати з тракторами, які розвивають невелике тягове зусилля. Завдяки невеликій вазі машин триточкова навіска трактора легко справляється з агрегатами, що мають велику робочу ширину захвату.

Агрегат комплектується двома можливими варіантами робочих секцій – з плоскими або пружинними зубами. Секція плоских зубів складається з п’яти рядів прямих або зігнутих зубів – всього їх 25 штук. Відстань між зубами становить 60 мм. Така комбінація зубів створює ефект рівномірного розпушування при поверхневому обробітку грунту.

Секція пружинних зубів складається з чотирьох рядів. 16 зубів, відстань між якими становить 98 мм, створюють ефект рівномірного рихлення при глибокому обробітку ґрунту. Замість пружинних зубів секція може комплектуватися зубами типу «Марафон» та «Гамма». В свою чергу зуби типу «Марафон» з долотом можуть оснащуватися стрілчатою лапою.

Паралелограмне навішування робочих секцій гарантує рівномірну глибину обробітку грунту. Регулювання робочих секцій на глибину обробітку від 3 до 15 см відбувається ступінчасто, за допомогою перестановки штифтів у отворах.

Вирівнювання поверхні ґрунту агрегатами Корунд відбувається за допомогою пружинної багатофункціональної планки, яка може мати два положення – з нахилом назад або з нахилом вперед. На середніх та важких грунтах планку встановлюють з нахилом назад, в бік знаряддя. На легких грунтах пружинна планка встановлюється з нахилом вперед, у бік трактора.

Корунд оснащений подвійним зубчастим або трубчасто-зубчастим котком, які виготовляються з діаметром переднього котка 330 мм, а заднього – 270 мм.

Незалежно від робочої ширини захвату, всі агрегати Корунд мають транспортну ширину 3,0 м і транспортну висоту – до 4,0 м. Пристрій керування переводить секції у транспортне положення і одночасно їх блокує.

LEMKEN
Korund 8 ПЕРЕВАГА В БАГАТОСТОРОННОСТІ
Korund 8 — передпосівний культиватор для багатостороннього використання і високої продуктивності як при мілкому так і при глибокому обробітку. Він якісно вирівнює, розрихлює та подрібнює, що ідеально підходить в технологіях вирощування кукурудзи чи картоплі.
Ознайомтеся із його сильними сторонами:
— Масивна рама із пружинної сталі для високої стабільності
— Коротка, компактна конструкція зі зручним центром ваги
— Підшипники котків не потребують обслуговування
— Різні варіанти лап для всебічних сфер застосування
— Підпружинена балка для оптимального вирівнювання
lemken.com

"lemken"
ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: