Підшипники FKL: посівна без проблем та несподіванок

29 декабря 2020 г. опубликовано в журнале: AgroONE №62

СтатьиЛидер МесяцаПідшипники FKL: посівна без проблем та несподіванок
Підшипники

Генеральний директор компанії FKL UKRAINE Олег Шкуринський переконаний, що ефективність усіх видів польових операцій прямо залежить від правильного вибору підшипників для сільгосптехніки.

Вчасне постачання надійних комплектуючих до сільгосптехніки – це запорука ефективного виконання усіх видів польових робіт. Надто ж, якщо мова йде про такий базовий елемент конструкції будь-якої машини чи агрегату як підшипники. Неувага до вибору та своєчасної заміни підшипників може спричинити серйозні наслідки, призводячи до поломок агрегатів та зупинки роботи.

■ По-справжньому якісні підшипники повинні працювати роками за найскладніших умов, витримуючи не лише великі навантаження, але й тривалу роботу в агресивному середовищі. На ці вузли справляють вплив волога, пил, хімікати та інші несприятливі фактори. Причому замінити підшипник відразу не завжди можливо, оскільки доступ до місця його розташування в конструкції може бути ускладненим, – наголошує генеральний директор компанії FKL UKRAINE Олег Шкуринський.

Олег Володимирович займається підшипниками впродовж усієї своєї трудової кар’єри, розпочавши її на вітчизняному підприємстві, яке виготовляло ці комплектуючі. Під час спілкування з агровиробниками та представниками інших галузей виробництва до кваліфікованого інженера прийшло розуміння, якої саме продукції потребує ринок.

■ За всієї поваги до вітчизняного виробництва підшипників, воно, на жаль, поки що не здатне забезпечити належну якість та асортимент цієї продукції. Це саме стосується багатьох інших підприємств, розташованих за кордоном. Цьому сприяє цінова політика деяких постачальників, котрі замовляють, скажімо, у Китаї, підшипники за принципом «якомога дешевше». В результаті до наших агровиробників незрідка потрапляють відверто низькоякісні комплектуючі, які підводять їх у найвідповідальніші моменти у полі, – пояснює Олег Шкуринський.

Підшипники

Натомість при виборі постачальника підшипників років 10 тому, Олег Володимирович розпочав співпрацю з відомим сербським заводом FKL. Це підприємство, засноване 60 років тому, не просто не втратило провідних позицій з соціалістичних часів, а, навпаки, зміцнило їх, цілковито модернізувавши виробництво. Сьогодні продукція FKL справедливо належить до преміум-сегменту у всій Європі і її використовують у своїх сільгоспагрегатах чимало відомих виробників.

■ Найкращий критерій якості будь-якої продукції – це враження людей, котрі її використовують у реальному виробництві. Буквально за рік-півтора співпраці з FKL ми переконалися у тому, що це дійсно преміум-сегмент, і перш за все за відгуками власників техніки у різних галузях господарства. Відповідно, було прийнято рішення про поглиблення співпраці з сербським заводом. Було створено компанію FKL UKRAINE, яка стала офіційним дистриб´ютором продукції FKL на території України, – розповідає Олег Володимирович.

Сьогодні компанія FKL UKRAINE, головний офіс якої розташований у Луцьку, належить до провідних постачальників комплектуючих на всій території України. Представництва компанії функціонують у багатьох регіонах нашої держави, зокрема, у Києві, Дніпрі, Кропивницькому, Умані, Ковелі, Кременчуку. Продукцію, яку постачає FKL UKRAINE, охоче замовляють як дилерські компанії, так і безпосередньо агровиробники. Головним чином це підшипники та підшипникові вузли, а також маточини і корпуси.

Компанія FKL UKRAINE пропонує понад 2500 типорозмірів підшипників, підшипникових вузлів і хрестовин виробництва FKL. Для сільськогосподарської галузі було розроблено спеціальную програму FKL, яка пропонує підшипникову продукцію на сільськогосподарську техніку John Deere, Lemken, Case, Claas, New Holland, Vaderstad, Sunflower, Holmer, Ростсельмаш, Kuhn, Horsch, Great Plains, Kinze, Gaspardo, Amazone, Massey Ferguson, Grimme, Kverneland, Farmet та ін.

Головна особливість продукції FKL – наявність унікальних ущільнень для роботи в надзвичайно агресивних та забруднених середовищах. Так, корпуси підшипникової продукції FKL виготовляються з високоміцного чавуну, що збільшує експлуатаційний термін служби підшипникових вузлів FKL.

Відповідно, український дистриб’ютор FKL оперативно може закрити потреби у цих комплектуючих практично будь-якого підприємства-замовника. При цьому на усю продукцію надається гарантія мінімум 1 рік, а на окремі типи підшипників – 2 роки.

Зокрема, це стосується підшипникових вузлів LSFR 308-TBT.H.T Zn, розроблених фахівцями FKL, спеціально для важких дискових борон та котків, що працюють у важких умовах обробітку грунту.

Конструктивно – це самовстановлюваний закріплювальний кульковий підшипник, з унікальною системою захисних ущільнень підвищеної надійності. LSFR 308-TBT.H.T Zn має подовжений ресурс експлуатації, а також поліпшений захист від впливу землі, пилу, води, вологи і пари. Цей підшипник не вимагає додаткового захисту від ударів твердих предметів. До того ж, мінімальна величина люфтів дозволяє гарантувати стабільність технічних параметрів сільськогосподарських агрегатів, а також можливість забезпечити високу жорсткість на вигинання і стабільність стиснення пакета дискової батареї.

Це також посилені підшипники лінійки Armur з подвійним захистом та 3-лабіринтним ущільненням, які дають змогу роками працювати без жодних натяків на якісь проблеми.

■ Втім, будь-який підшипник FKL відзначається підвищеними характеристиками міцності та надійності. До нашої лінійки входять як обслуговувані, такі і необслуговувані підшипники, однак світові тенденції свідчать на користь останніх. Адже зводиться до мінімуму людський фактор, оскільки кваліфіковані інженери працюють не в кожній агрокомпанії. Та, звісно ж, величезне значення мають базові характеристики міцності, надійності та самої конструкції підшипника. Цей елемент просто не повинен «вилетіти» під час виконання польової операції, а нормально відпрацювати до кінця сезону, дочекавшись заміни. Адже підшипник може бути розташований в такому місці, де його можна замінити за 10 хвилин, а може бути і таке, що для заміни потрібно пів-комбайна розібрати… Тому якість і відповідність заявленим характеристикам для FKL – на першому плані, – зазначає генеральний директор FKL UKRAINE.

Власне, надійність комплектуючих FKL і стала головною причиною успішної роботи ексклюзивного дистриб’ютора сербського заводу на ринку України. На ці підшипники звернули увагу і вітчизняні виробники сільгосптехніки, котрі впродовж останніх років здійснили істотний технологічний прорив.

■ Нині ми постачаємо підшипники та підшипникові вузли багатьом вітчизняним підприємствам. Це «АТ «ELVORTI», «Агромаш-Калина», ТОВ «Краснянське СП Агромаш», «Уманьферммаш», «Фаворит», «Технополь», «Білоцерківмаз» та багатьом іншим. За нашого безпосереднього сприяння вдалося істотно покращити окремі характеристики вітчизняних агрегатів, наприклад, знизивши ударні навантаження на робочі органи і продовживши термін їх служби. Так само всі виробники прагнуть підвищити довговічність ступиці ріжучого вузла і цього вдалося досягти за допомогою наших підшипників, – пояснює Олег Шкуринський.

Олег Володимирович наголошує на тому, що використання підшипників та підшипникових вузлів преміум-сегменту, до якого належить продукція FKL, є економічно виправданою для будь-якої агрокомпанії.

■ Скажімо так: я неодноразово переконувався, що у тих господарствах, де використовують нашу продукцію і дбають про свою техніку, підшипники виходжують незрідка по 4-5 років. Тобто, фермери реально заощаджують кошти на придбанні нових комплектуючих і до того ж гарантовано убезпечені від несподіваного виходу з ладу машин та агрегатів. Усі сільсгоспроботи виконуються в плановому режимі, вчасно і без зупинок. Відповідно, з якісними підшипниками знижується навантаження на робочі органи і загалом конструкцію агрегатів, що додатково продовжує їх термін служби, – стверджує генеральний директор FKL UKRAINE.

Підшипники

Зі свого боку команда FKL UKRAINE зробила все, аби забезпечити українським агровиробникам додаткову сервісну та консультаційну підтримку. В Україні створено потужний склад комплектуючих та працюють виїзні бригади фахівців, котрі можуть виїхати до господарства, здійснити дефектування, а також порадити правильний вибір комплектуючих.

■ Ми відкриті для співпраці з усіма зацікавленими партнерами: дилерськими компаніями, заводами-виробниками та агропідприємствами. FKL UKRAINE ще ніколи нікого не підводив і ми готові допомогти усім, хто цього потребує, – наголошує Олег Шкуринський.


Ексклюзивний дистриб'ютор FKL в Україні
(0332) 77 19 57
(096) 103 47 47
(099) 351 51 28
www.fkl.ua

ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: