Успіх – результат важкої праці

30 Грудня 2020 г. опубликовано в журнале: AgroONE №62

Статьи Агротехнологии Успіх – результат важкої праці
проблеми

«Завтра о 5-й ранку їдеш. Інструкції у водія», – так почався мій шлях в управлінні проєктами та логістиці.


Літом 2001 року я працював менеджером в компанії, яка займалася вирощуванням сільськогосподарської продукції, і відповідав за робочий стан техніки та ще мільйон інших питань. В четвер пізно ввечері мені подзвонив Великий Бос з повідомленням, що зранку маю їхати.

В полі стали 3 комбайна під час жнив і о 5-й ранку за мною приїде машина з шофером та грішми. Треба їхати до Олександрії, там купити 3 вали соломотрясу і терміново привезти їх десь на поле під Сумами. Я був молодий і не знав корпоративних правил. В приймальні заводу сиділи люди. Їх було багато і дехто з них сидів не перший день. Я не знав, що саме потрібно робити задля отримання необхідних запчастин. Я знав лише, що в полі працює на 3 комбайни менше, ніж потрібно, а жнива закінчуються. В той день мене виганяли як з кабінетів, так і з виробничих ділянок. Зі скандалом, нецензурною лайкою та погрозами. Рівно о 17:01 я їхав до Сум з трьома необхідними запчастинами в багажнику. Тоді я ще нічого не знав ні про управління проєктами, ані про логістику або ланцюги постачання. Але вмів знаходити потрібних людей в потрібний час. Як потім виявилося, саме це і є базовими принципами управління проєктами: якщо є мета, то знайдеться і ресурс.

В управління проєктами, а пізніше і в світ корпоративної логістики я прийшов у 2004 році. Я вже працював у потужній компанії, що займалася системною інтеграцією. Треба було створити рішення для продуктів, за які відповідали декілька менеджерів з різних департаментів. І знову треба було об’єднати різних людей заради спільного результату. В той же час вперше стикнувся з системами управління для корпоративної логістики. Спеціалісти, які представляли програму, були настільки некомунікабельні та пихаті, що викликали відразу водночас у клієнтів та у колег. І саме тоді я прийняв рішення зайнятися логістичними програмами і працювати над покращенням рівня логістичного сервісу наших замовників.

Я працюю керівником компанії «Новітні індустріальні рішення». Ми допомагаємо нашим клієнтам в покращенні їхньої логістики.

Логістика – це галузь знань, пов’язана із зберіганням та переміщенням продукції. Тобто, все, що ви привозите на свій склад, зберігаєте в ньому та відвантажуєте з нього, і є логістика. У неї існують сталі правила та закони. Завдяки нашим знанням, ми досягали покращень по деяким показникам для наших клієнтів від 10% і до декількох разів.

За свою професійну кар’єру наша команда реалізувала більше 200 проєктів для, приблизно, сотні клієнтів. Ми спеціалізуємося на широкому спектрі задач: від простого наведення порядку на складі до проєктування багатотисячних комплексів. Незмінною лишається головна задача – зробити кожний сантиметр складської площі максимально ефективним.

Після 2014 року ми реалізували більше 50 проєктів, і ось головні:

■ «ЛДК», Херсон (комплексна реорганізація, модернізація складського комплексу).

■ «Техноторг», Миколаїв (впровадження системи управління складом).

■ «Сандора», Миколаїв (поставка технологічного обладнання, сервісна підтримка).

■ «Берта Плюс», Львів (концепт логістичного центру, формування потреби в обладнанні).

■ «СТВ Груп», Харків (впровадження системи

управління складом).

В будь-яких перетвореннях існують два важливих припущення:

■ неможливо покращити все і одразу;

■ в основі правильного функціонування чого завгодно в бізнесі лежить правильний бізнес-процес. Все решта просто росте зверху, як м’язи ростуть на кістках.

В наших проєктах ми пропонуємо визначити 3-5 критичних напрямки та зробити їх правильними. А потім поступово розповсюдити позитивний досвід на діяльність підприємства в цілому. Основа успіху будь-чого – це правильні люди на правильних місцях і в правильний час. У мене не було партнера з консалтингу. Сам я не дуже хотів займатися додатковим напрямком. Тому просто домовився про співпрацю з прямим конкурентом, якого випадково зустрів в вагоні Інтерсіті.

Після того ми пропонували комплексне рішення проблеми, яке розвивалося за класичною схемою:

■ Аналіз поточної ситуації.

■ Виявлення вузьких місць та пошук рішень.

■ Логістичний інжиніринг (створення схем внутрішньої та зовнішньої логістики, створення віртуальної моделі).

■ Підбір відповідного програмного забезпечення та апаратної складової.

■ Реалізація проєкту та перехід до технічної підтримки.

Зараз до нас звертаються, здебільшого, з наступних причин:

■ Бурхливе зростання бізнесу. Необхідно підтягнути інфраструктуру до прийнятного рівня.

■ Сповільнення бізнесу.– оптимізація інфраструктури.

■ Об’єднання бізнесів або створення додаткових. Необхідно вбудувати нові елементи в стару інфраструктуру.

За останні роки ми реалізували проєкти в різних напрямках: аудитів від закупівельної логістики, управління запасами, автопоповнення, підтримки оптимального рівня, дистрибуції до реконструкції та побудов нових об’єктів з комплексним оснащенням обладнанням та впровадженням систем управління. Загалом, їх більше сотні в різних напрямках. Здебільшого в Україні, але і в сусідніх країнах також.

Історія успіху. Реконструкція.

Замовник звернувся з пропозицією подивитися, чи можна щось додатково отримати зі старих складів. Компанія займається дистрибуцією продуктів харчування. Аналіз поточної ситуації показав застарілість інфраструктури та невідповідність сучасним вимогам до логістики. Замовнику була запропонована віртуальна модель та описані шляхи досягнення результату. Замовник затвердив концепт і запропонував його реалізувати.

В результаті відбулися наступні зміни:

■ Створена модель роботи універсального логістичного комплексу, здатного працювати як на внутрішні задачі, так і обслуговувати зовнішніх клієнтів.

■ Замінена бетонна підлога відповідно вимогам навантажень та під використання висотної складської техніки.

■ Побудована автомобільна рампа, що дало змогу обслуговувати автомобілі різного класу.

■ Встановлено докове обладнання та перевантажувальні платформи. Покращені температурні покажчики.

■ Встановлені стелажі висотного зберігання згідно розрахунків по плановій пропускній потужності логістичного центру.

■ Запропонована висотна техніка. Використання сучасної технології акумуляторів дозволило зекономити на побудові відокремленого приміщення для зарядки батарей.

■ Впроваджена система управління складом та забезпечене штрих-кодове обладнання.

■ Закуплені палетайзери та витратні матеріали. Їхнє використання компенсувало низьку якість доріг в регіоні і зменшило відсоток бою тари.

В результаті замовник отримав нові можливості для розвитку. В 2019 році один з глобальних постачальників визнав нашого замовника найкращим дистриб’ютором України. Наш замовник отримав додаткові можливості для розвитку і вміло скористався цим. Він надає логістичні послуги декільком стороннім організаціям різного профілю і може легко адаптуватися до майже будь-яких вимог.

Від оновлення завжди позитивний ефект. Найважче – це наважитися та чітко для себе сформулювати кінцеву мету.

Олексій Гладишев,
керівник ТОВ «Новітні індустріальні рішення»


newindustrialsolutions.com

ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: