ТОВ «КОЛОС АПК»: врожай починається з селекції

30 июля 2020 г. опубликовано в журнале: AgroONE №57

Статьи Агротехнологии ТОВ «КОЛОС АПК»: врожай починається з селекції
КОЛОС АПК

Офіційний дистриб’ютор компанії KWS представив у новому сезоні високоврожайні стійкі сорти пшениці та ячменю


Несприятливі погодні умови, які з року в рік складаються на більшій території України, істотно погіршують життя фермерів. Постійний брак вологи змушує робити ставку на озимі зернові, а в разі потреби – засівати площі навесні ярими пшеницею та ячменем. У зв’язку з цим особливо зростають вимоги до селекції сортів. Це безпосередньо стосується насіння відомих світових виробників, таких як німецька компанія KWS, офіційним представником якої є ТОВ «КОЛОС АПК».

– Ми офіційний дистриб’ютор компанії «КВС-Україна» на Слобожанщині. Сьогодні у портфелі нашої компанії перебувають сорти озимої та ярої пшениці, а також ярого та озимого ячменю. Зокрема, це пивоварний ячмінь, котрий користується стабільним попитом і, звичайно, законтрактовується переробниками. Як свідчить практика, у нашому регіоні з року у рік складаються не дуже сприятливі погодні умови для вирощування основних сільгоспкультур, і в тому числі – ранніх зернових. Тому ми зробили ставку на максимально якісну німецьку генетику разом з відповідним технологічним супроводом, – розповідає засновник і керівник ТОВ «КОЛОС АПК» Анна Кривошапко.

Селекція KWS відома агровиробникам усієї України. Це славнозвісний суперврожайний стабільний сорт озимої пшениці Кубус, озимий ячмінь Вінтамальт, надзвичайно стресостійка яра пшениця КВС Шірокко та інші сорти німецької компанії. Це селекція з розряду «посій – і не помилишся». Головне, чого потребує фермер: певності у тому, що він придбає оригінальний посівний матеріал у офіційного дистриб’ютора і при цьому отримає усі необхідні рекомендації щодо вирощування.

– ТОВ «КОЛОС АПК» входить до офіційного реєстру виробників насіння і пропонує як еліту, так і насіння першої репродукції, залежно від потреби клієнтів. Від початку створення компанії ми орієнтувалися на те, щоб пропонувати фермерам винятково якісний оригінальний продукт, а також належний супутній сервіс. Це вчасна доставка продукції, рекомендації щодо вибору сортів та агрономічні консультації. Це дуже важливо з огляду на нинішні погодні умови, – переконана Анна Кривошапко.

Сьогодні до лінійки пропозицій ТОВ «КОЛОС АПК» входить до 10 сортів ранніх зернових селекції KWS. Про їх переваги та особливості ми поцікавилися у керівника Сільськогосподарського кооперативу «Вітязь» Михайла Золотарьова, який працює у Харківській області.

– Ми вирощуємо ранні зернові селекції KWS вже впродовж двох років. З одного боку це ніби короткий термін, та з іншого – я маю можливість вже оцінити особливості цих сортів. Це озима пшениця KWS – високоврожайні сорти Кубус та КВС Джерсі, ярові сорти КВС Шірокко та КВС Аквілон, а також ярий ячмінь – сорти КВС Алісіана, КВС Ірина та КВС Данте. У цьому плані для мене є дуже важливою співпраця з офіційним дистриб’ютором насіння – ТОВ «КОЛОС АПК», з представниками якого ми разом напрацьовуємо ті чи інші технології.

З огляду на те, що наше господарство розташоване у доволі посушливому регіоні, було особливо цікаво з’ясувати, як себе покажуть переважно інтенсивні сорти німецької селекції за таких умов. При цьому ми застосовуємо бюджетну технологію мінерального живлення.

Так, на озимій пшениці вона включала в себе внесення 100 кг/га нітроамофосу перед сівбою, а також дворазове підживлення після відновлення вегетації – по 100 кг/га аміачної селітри. Також ми двічі вносили фунгіцид, провадили інсектицидний захист посівів і у фазі кущення навесні вносили гумат і спеціальний антистресовий препарат. Технологія вирощування передбачала і триразове листове внесення розчину 10 кг/га карбаміду та 4 кг/га сульфату магнію.

Маю сказати, що мене приємно вразили озимі сорти Кубус та КВС Джерсі, оскільки в силу технічних причин вони відразу ж потрапили у несприятливі умови. Річ у тім, що ми сіяли їх дуже пізно – в останніх числах вересня. Вологи не було і сходи з’явилися лише 20 жовтня. Відповідно, рослини увійшли в зиму у непідготовленому стані і досить сильно постраждали від морозів.

Те, що трапилося далі, мене неймовірно вразило – Кубус і КВС Джерсі почали активно кущитися, нарощувати вегетативну масу і невдовзі догнали і перегнали за розвитком елітні сорти вітчизняної пшениці. Ці сорти мають просто унікальну компенсаторну властивість, яку вони продемонстрували на повну. Зараз ми їх починаємо збирати, оскільки термін їх вегетації є довшим приблизно на 10 днів. Не буду зараз говорити про врожайність Кубуса, але виглядають посіви дуже добре у всіх відношеннях. КВС Джерсі ми вже зібрали і отримали по 53 ц/га.

Так само відмінно показав себе і ячмінь селекції KWS. Ми зібрали понад 50 ц/га, незважаючи на несприятливі умови вегетації восени та навесні.


З усіх питань щодо співпраці та придбання посівного матеріалу звертайтеся в ТОВ «КОЛОС АПК»:
61072, м. Харків, вул. 23 Серпня 20-а, оф. 307.
Електронна пошта: kolos.kh@ukr.net
тел.: (057) 752-84-82, (050) 460-23-23
(050) 460-22-55, (050) 460-22-88

ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: