Навісні сівалки Technik-Plus — виграти час і знизити витрати!

31 марта 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №65

СтатьиТехникаНавісні сівалки Technik-Plus — виграти час і знизити витрати!
Technik-Plus

Традиційна весняна підготовка поля до сівби передбачає 6-8 послідовних проходів техніки. За нинішніх умов у більшості випадків це недоцільно, оскільки спричиняє суттєві втрати часу та коштів. Тому за можливості аграрії прагнуть поєднувати дві окремі технологічні операції в одну. Головне в такому разі – забезпечити ефективне виконання усіх її елементів.

Цікаве та дієве рішення запропонувала представлена на ринку України австрійська компанія Technik-Plus. Її конструктори створили цілу низку висіваючих апаратів, котрі в комбінації з ґрунтообробним агрегатом спроможні провадити висів зернових і дрібнонасіннєвих культур, внесення мінеральних добрив та гранульованих пестицидів. Фактично таким чином відпадає потреба у застосуванні розкидачів мінеральних добрив чи сівалок. Ці завдання виконуються під час стандартного проходу ґрунтообробного агрегату, наприклад, ротаційної борони чи передпосівного культиватора.

Відповідно, для внесення азотних чи фосфорних добрив навесні достатньо закріпити міні-сівалку Technik-Plus на рамі трактора або ґрунтообробному агрегаті, і внесені гранули будуть відразу ж зароблені в ґрунт. При цьому таке обладнання здатне вносити два види різних міндобрив водночас.

Додатковою перевагою такого технічного рішення, окрім значної економії часу та коштів, є запобігання надмірному втручанню в ґрунт, а отже, виникненню ерозії та втраті вологи. Універсалізація польових операцій та відповідні зміни конструкції сільськогосподарських аг­регатів сьогодні є нагально необхідними, оскільки сприяють мінімізації витрат та збереженню родючості ґрунту.

Розглянемо як виглядають дві найпопулярніші моделі навісних сівалок Technik-Plus: Turbo-Jet і Front-Turbo.

Turbo-Jet

Turbo-Jet Super – це універсальна пневматична сівалка, створена для розкидання мінеральних добрив, мікрогранул, інсектицидів, ретардантів і посіву зернових і проміжних культур. Управління сівалкою здійснюється за допомогою блоку Seeder+. Turbo-Jet Super монтується на будь-якому ґрунтообробному агрегаті. Місткість бункера для насіння або добрив може досягати 1500 літрів за норми висіву до 550 кг/га, а ширина захвату – 15 м. Робоча швидкість – до 15 км/год.

Його застосування дає змогу ощадливо використовувати мінеральні добрива і відмінно підготувати посівне ложе. Якщо гранульовані мінеральні добрива вносити на глибину передпосівного обробітку, то рослини отримають чудові стартові умови. При цьому економія мінеральних добрив може досягти 50%. До того ж, за даної технології не потрібне внесення мінеральних добрив у міжряддя, що вплине на зменшення зростання бур’яну та знизить витрати на гербіциди.

Front-Turbo

Technik-PlusМашина встановлюється на передню навіску трактора та здійснює внесення мінеральних добрив у міжряддя або в посівне ложе. Також Front-Turbo може бути використаний для сівби зернових, проміжних культур та ін.

Також сівалка елементарно встановлюється на будь-яку ґрунтообробну техніку з шириною захвату від 4 до 24 м. Обсяг бункеру при цьому може становити 1000, 1300, 2000, 2700, 3500 або 5000 літрів. Норма висіву/розкидання міндобрив – від 3 до 500 кг/га.

За допомогою блоку управління «Сідер», норма сівби/внесення міндобрив не залежить від швидкості трактора. Даний блок керування автоматично обчислює і виконує всі задані параметри. Відповідно, застосування сівалки Front-Turbo дозволяє оперативно здійснити передпосівне живлення поля під час проведення планової ґрунтообробної операції, такої як ротаційне боронування або передпосівна культивація.


Тел.: +38 098 373-73-00
E-mail: technik-plus@ukr.net
www.technik-plus.eu

ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: