Культиватор Steketee – унікальне рішення сучасності

1 апреля 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №65

СтатьиТехникаКультиватор Steketee – унікальне рішення сучасності
Steketee

В середині 2018 року LEMKEN анонсувала купівлю нідерландської компанії Steketee, яка спеціалізується на виробництві культиваторів для міжрядного обробітку. Дане рішення компанії було обумовлене зростаючим попитом на подібні агрегати в Європі, що викликано обмеженнями у використанні засобів захисту рослин та бажанням населення споживати екологічно чисті продукти.

Агрегати Steketee розробляються по модульній системі. Кожне замовлення є унікальним, адже формується індивідуально під потреби клієнта в залежності від властивостей ґрунту та культур, що вирощуються. Основою агрегату є профільна рама, до якої за допомогою спеціальних клем кріпляться секції ґрунтообробних знарядь. Саме такий спосіб кріплення дає можливість легко та безступінчасто підлаштуватись під різну ширину міжрядь. У залежності від комплектації максимальна ширина серійного міжрядного культиватора може складати 13 метрів, а за індивідуальним замовлення – до 27 м.

Steketee

Робочі органи культиватора можуть кріпитися на різних кронштейнах. Зупинимося на двох основних, які найкраще підійдуть для наших умов.

Базова секція – підходить перш за все для легких ґрунтів та низькорослих рослин з міжряддям 15-50 см. Висота рами в такому випадку може бути 50, 70 чи 100 см. Вона складається з паралелограмної конструкції та колеса ведення по глибині. Натяжна пружина відповідає за правильне притискне зусилля та точне дотримання глибини. Робочі органи можна безступінчато регулювати по ширині захвату завдяки профільній рамі. Якщо в роботі певної секції немає потреби, її можна підняти, зафіксувавши стопорним крюком.

На даний кронштейн можна закріпити не більше 3 робочих органів. Завдяки своїм компактним розмірам і простим регулюванням дешевий базовий елемент має незначну вагу і підійде для тракторів невеликої потужності.

Steketee

Комбінаційна секція розроблена для широкого діапазону міжрядь – від 20 до 80 см. Зона його роботи – це середні та важкі ґрунти. Висота рами – 70 см. Глибина обробітку та сила притискання регулюються за допомогою шпинделя в базовому виконанні, або ж гідроциліндром – в опційному, що дозволяє здійснювати також посекційний обробіток. Так як комбінаційний елемент більший, ніж попередній, на ньому можна закріпити до 5 робочих органів. Паралелограм комбінаційної секції оснащений підшипниками без обслуговування, що гарантує довговічність, точність та плавність роботи.

Серед робочих органів, які пропонує Steketee, є широкий вибір для найвибагливішого покупця. Для просапування сільгоспкультур можуть використовуватися леза-сапи з кріпленням на жорсткій стійці – для точного ведення і на полях, які не засмічені камінням, або ж з кріпленням на пружинній, так званій вібростійці, яка працює з меншою точністю, ніж попередня, але краще врізається в ґрунт, а каміння не є для неї перешкодою. В якості допоміжних органів можуть бути захисні диски та щитки, які захищають листя рослин від пошкодження чи засипання ґрунтом. На особливу увагу заслуговують зірочки-прополювачі, які можуть видаляти бур’яни між рослинами в рядку.

Агресивність їх роботи залежить від стадії розвитку та виду рослин, що обробляються. Серед інших допоміжних робочих органів є торсійний, роторний та звичаний штригель, ротор-грудкоподрібнювач, різного виду підгортачі.

Steketee

Робота сучасних культиваторів пов’язана з великою точністю. У цьому плані, на відміну від інших виробників, Steketee пропонує власну розроблену систему (камеру та програмне забезпечення) підрулювання – паралельного зміщення рами з робочими органами відносно рами навішування. Даний процес реалізовано за допомогою гідросистеми, яка отримує сигнали від управляючого комп’ютера. У свою чергу, останній працює на основі даних від камери, яка направлена на ряди рослин і, працюючи в RGB-спектрі, може надточно визначати межі оброблюваної зони. Також дана камера розпізнає зелений колір і його відтінки та самокалібрується.

Зона обзору камери виводиться на термінал у кабіні трактора. Дана технологія в Steketee називається IC-Light. Процес підрулювання реалізовано таким чином, що культиватор не впливає на роботу трактора і навпаки, що дозволяє працювати з високими швидкостями до 15 км/год з точністю до 2 см. При цьому агрегат може зміщуватися на +/- 20 см. Так як IC-Light є власною розробкою Steketee та має доступ до інтернет через сім-карту, у сервісних інженерів є завжди можливість продіагностувати агрегат на відстані скрізь, де є покриття мобільної мережі.

З підрулюючою рамою EC-Steer та камерою IC-Light мій культиватор працює на відстані до 2 см до культурної рослини!
Арнд Грімерт, біофермер, північ Німеччини

У комбінації з LED-фарами робочого освітлення IC-Light працює і вночі, що значно збільшує продуктивність агрегату. На широкозахватних культиваторах встановлюють декілька камер, але при цьому тільки одна управляє зміщенням рами. Дует системи камер дозволяє реалізувати функцію відключення секцій, яка може працювати як в ручному, так і в автоматичному режимі.

Steketee входить до групи компаній LEMKEN


Дізнайся більше на steketee.com

ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: