«Терра-Юг»: раціональне зерно

29 мая 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №53

Статьи Агротехнологии «Терра-Юг»: раціональне зерно
Терра-Юг

Якісна селекція обов’язково повинна поєднуватися з оптимальною з економічної точки зору технологією вирощування сортів та гібридів сільгоспкультур

«Якщо імпортне – отже, краще» — нас привчали мислити таким чином впродовж десятиріч, автоматично відсуваючи вітчизняну продукцію на другий план. Це безпосередньо стосувалося агросектору, у якому широко використовується селекція десятків, якщо не сотень зарубіжних компаній.

Тим не менш, час завжди розставляє все по своїх місцях. Українська селекція не просто вижила у жорсткій конкурентній боротьбі з іноземними брендами, а й зуміла синтезувати їх сильні сторони разом з власними ефективними напрацюваннями. Виявилося, що кожен сорт, кожен гібрид, якщо він створений якісно, може спрацювати у конкретних ґрунтово-кліматичних умовах найкращим чином за дотримання технології. При цьому вітчизняна селекція повинна не конкурувати, а доповнювати разом з іноземною селекцією одна одну.

Яскравим прикладом цього є діяльність таких компаній як «Терра-Юг», котра впродовж багатьох років пропонує аграріям дійсно класні гібриди низки сільгоспкультур власного виробництва, доповнюючи пропозицію посівним матеріалом таких всесвітньовідомих компаній як Strube. І такий підхід відмінно працює!

Група компаній «Терра-Юг» була створена ще у 1991 році. Ті непрості для економіки часи відзначилися, зокрема, різким розривом науково-виробничих та торговельних зв’язків, що істотно ускладнювало постачання до агрогосподарств насіння, препаратів, добрив та інших необхідних ресурсів.

Відповідно, з часом керівництвом «Терра-Юг» було прийнято рішення відновити насіннєвий потенціал вітчизняної науки, наповнивши його оновленим змістом на основі провідних світових селекційних технологій. До співпраці були залучені найкращі селекційні установи України та відомі іноземні фахівці.

Це принесло очікувані високі результати і сьогодні компанія «Терра-Юг» представляє на ринку України ретельно дібрану лінійку сортів та гібридів сільгоспкультур власної селекції.

Терра-ЮгЗвісно, що передусім це гібриди соняшнику – культури, в селекції якої в Україні компанія не має собі рівних. Класичні гібриди Шериф, Кардинал, Хорол, Дозор, Тібо, Княжий, гібрид під гербіцид Гранстар – Річард, гібрид під гербіцид Євро-Лайтнінг – Лорд та багато інших. Соняшник «Терра-Юг» відмінно себе показує у різних ґрунтово-кліматичних зонах України, зокрема, у південних та східних областях, де останніми роками рентабельність вирощування цієї культури перебуває під загрозою.

Гострий дефіцит вологи, суховії разом з вовчком та численними захворюваннями, розвиток яких спричинений відсутністю нормальної сівозміни, призводить до того, що у деяких господарствах степової зони України починають відмовлятися від соняшнику. Натомість компанія «Терра-Юг» пропонує стійкі до вовчку, районовані гібриди цієї культури, які пройшли випробування у суворих умовах півдня. Це дає змогу напрацювати гарантовано рентабельну технологію вирощування соняшнику навіть на дуже несприятливому агрофоні, а отже, господарствам отримувати необхідні кошти на оперативні витрати та капітальні інвестиції у виробництво.

Окрім соняшнику, оригінальна селекція «Терра-Юг» пропонує якісний посівний матеріал таких широко затребуваних культур як соя, озимий ріпак, пшениця яра та озима, ячмінь, цукровий буряк, а також актуальних за нинішніх кліматичних умов нішевих культур. Це льон, гірчиця біла, гречка, просо, амарант – культури, які можуть забезпечити нормальну рентабельність вирощування у всіх регіонах України, у тому числі на півдні.

Особливістю селекції компанії «Терра-Юг», як ми вже згадували, є поєднання найкращих світових технологій з напрацьованим впродовж багатьох десятиріч вітчизняним досвідом. Створені тут сорти та гібриди розраховані передусім на вирощування у конкретних ґрунтово-кліматичних зонах України і є генетично стійкими до наявних найпоширеніших стресових факторів, таких як посуха, різноманітні захворювання, вилягання тощо.

При цьому кожен сорт і кожен гібрид фахівці «Терра-Юг» виводять на ринок разом з оптимальною в агрономічному та фінансовому плані технологією вирощування. Адже немає сенсу розраховувати мінеральне живлення та хімічний захист посівів соняшнику на 30 ц/га за таких умов, де жоден гібрид не покаже більше 16-18 ц/га. Так якщо є можливість підвищити врожайність гібриду на 4-5 ц/га, то технологи «Терра-Юг» у кожному конкретному випадку розрахують оптимальний з економічної точки зору варіант.

Безумовна порядність у відносинах з клієнтами, високоякісна генетика та потужна технологічна підтримка дозволяють сьогодні називати «Терра-Юг» однією з провідних селекційних та дистриб’юторських компаній України. Сьогодні «Терра-Юг» є партнером аграрних господарств практично у всіх регіонах України, причому якість її селекції щороку підтверджується не лише у демонстраційних, а й у промислових посівах. Це дуже важливо і слугує найкращою рекламою вітчизняного селекційного бренду.

Особливо ж за нинішніх, відверто скажемо, непростих часів для українських фермерів. Адже збіглися у часі декілька негативних чинників, котрі істотно впливають на рентабельність рослинництва в АПК України. Це небувало низькі ціни на товарне зерно, жорсткі посушливі умови, стрімке запровадження ринку землі та карантинні обмеження, пов’язані зі світовою пандемією коронавірусу.

За таких умов встояти на ногах можуть лише ті господарства, які правильно підбирають сорти та гібриди разом з оптимальною технологією їх вирощування і спираються на підтримку надійних партнерів. У цьому плані «Терра-Юг» впродовж багатьох років вибудовувало потужну програму співпраці з агровиробниками, яка включає, окрім пропозиції якісного посівного матеріалу та інших ресурсів для агровиробництва, вже згадувану технологічну підтримку, ефективні фінансові рішення і звісно ж – бездоганну репутацію.

Окремо слід наголосити на важливому моменті, який до світової пандемії коронавірусу перебував на другому плані. Мова про національну економічну безпеку України і, зокрема, нормальне функціонування вітчизняного аграрного сектору. Ми настільки звикли до вільного доступу до імпортної техніки, обладнання, посівного матеріалу, ЗЗР та інших ресурсів, що обмежувальні карантинні заходи стали справжнім холодним душем для багатьох агровиробників. Виявилося, що ми залежимо від китайських і американських заводів, від французьких та німецьких виробників, простіше кажучи, від закордонних підприємств і постачальників. Якщо з тих чи інших причин імпорт буде обмежено чи стане взагалі недоступним, то це катастрофічно позначиться на кожному агрогосподарстві.

Натомість вітчизняна селекція завжди буде доступна на ринку. Понад те – українська компанія з солідним стажем роботи на ринку ніколи не залишить своїх клієнтів сам на сам з негараздами. Так, ще у далекому 2003 році, коли внаслідок посухи та фінансових негараздів багато фермерів лишилися взагалі без посівного матеріалу, саме компанія «Терра-Юг» прийшла їм на допомогу. Усі її клієнти змогли нормально відсіятися.

Поза сумнівами, все буде гаразд і сьогодні. Ми здолаємо усе: і клімат, і політичні, і економічні потрясіння! Головне, щоб ми підтримували один одного.


(098) 573-08-73, (066) 235-01-28
terra-yug.com.ua