Сівалки Technik-Plus – з турботою про ґрунт

29 Травня 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №53

Статьи Техника Сівалки Technik-Plus – з турботою про ґрунт
Technik-Plus

Застосування австрійських сівалок для мінеральних добрив, зернових і дрібнонасіннєвих культур Turbo-Jet та Front-Turbo дає змогу забезпечити якісний висів, запобігаючи ерозії та надмірному ущільненню ґрунту.  Цієї весни, як втім і у попередні сезони, українці мали змогу на власні очі побачити, що таке пилові бурі. Простіше кажучи, це тисячі і мільйони тонн часточок родючої землі, які були вихоплені вихором з полів, руйнуючи структуру і без того виснажених ґрунтів. Причиною цього явища є прогресуюча ерозія ґрунту, спричинена, вочевидь, застарілими підходами до обробітку землі та сівби.

– Хочемо ми того чи ні, однак нам доведеться оновлювати технології вже найближчим часом, якщо ми прагнемо зберегти рентабельність агровиробництва. По-перше, скоротити кількість проходів техніки. По-друге, мінімізувати втручання у ґрунт. І нарешті, по-третє, впроваджувати до сівозміни сидеральні культури як ефективний інструмент збереження та підвищення родючості ґрунту, – вважає офіційний представник в Україні австрійської компанії Technik-Plus Сергій Любиченко.

Компанія Technik-Plus заснована у 1985 р. і належить до кола тих європейських виробників, які орієнтуються на створення унікальних технологічних рішень. Зокрема, це професійні висіваючі апарати для добрив, сидератів чи будь-яких інших культур, зорієнтовані для застосування на базі грунтообробних агрегатів.

Technik-Plus

– Таке компонування дає змогу робити один прохід техніки замість двох при висіві дрібнонасіннєвих культур, таких як ріпак та сидерати, а також суцільному висіві пшениці і ячменю. Наразі в Україні ми представляємо дві основні модельні лінійки сівалок: Turbo-Jet і Front-Turbo, – пояснює Сергій.

Сівалки серії Turbo-Jet монтуються на ґрунтообробному агрегаті. Особливості їх конструкції та технологічна політика компанії Technik-Plus передбачають адаптацію сівалки до роботи із практично будь-яким сучасним агрегатом для обробітку ґрунту: дисковою бороною, культиватором тощо. При цьому місткість бункера для насіння і добрив може сягати вражаючих 3,5 т за норми висіву до 550 кг/га, а ширина захвату – 21 м. Робоча швидкість – до 15 км/год.

– Втім, найбільш популярними є сівалки Turbo-Jet із робочою шириною 6 та 8 м. За потреби їх можна оснастити додатковим обладнанням і взагалі здійснити будь-яке конструктивне дооснащення, потрібне клієнту. Ми виробляємо готові серійні сівалки на продаж, але кожна модель – це індивідуальне рішення під конкретного клієнта. Якщо, скажімо, наш замовник хоче мати змогу вносити два види гранульованих добрив, ми це зробимо. Йому потрібно підлаштувати сівалку під якийсь специфічний ґрунтообробний агрегат чи наростити обсяг бункера для насіння – ми також це зробимо, – стверджує офіційний представник в Україні австрійської компанії Technik-Plus.

Сергій Любиченко особисто займається технічною стороною співпраці з вітчизняними агровиробниками, відвідує господарства та узгоджує з аграріями усі нюанси монтажу та експлуатації сівалок. Слід наголосити на тому, що в Україні є агрокомпанії, які розглядають сівалки Technik-Plus як основу своєї успішної роботи. Так, наприклад, одне з великих господарств у Київській області придбало відразу сім агрегатів.

Дедалі більш затребуваними стають і сівалки Front-Turbo, які розташовуються на передній навісці трактора і можуть провадити висів з нормою до 300 кг/га. Ця модель спроможна як провадити висів зернових і дрібнонасіннєвих культур, так і вносити тверді мінеральні добрива. При цьому об’єм бункера може становити до 2 т, а ширина захвату – від 4 до 8 м.

Technik-Plus

– Інтенсифікація вирощування сільгоспкультур і зростання валової врожайності збирання зерна в Україні – це чудово. Однак ми не можемо при цьому ігнорувати елементарну турботу про ґрунти, на яких ми працюємо. Ерозія, очевидним проявом якої є пилові бурі, з’явилася не сьогодні і не вчора. Вочевидь, ця проблема посилюватиметься, що неодмінно позначиться на рентабельності агровиробництва. Ми маємо всі шанси зупинити цей процес, застосовуючи вже перевірені у Європі щадні технології обробітку ґрунту, сівби і впровадження у сівозміну сидеральних культур, – наголошує Сергій.


Тел.: +38 098 373-73-00
E-mail: technik-plus@ukr.net
www.technik-plus.eu