«Сонячний» старт Strube

29 мая 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №53

Статьи Агротехнологии «Сонячний» старт Strube
Strube

Всесвітньовідома німецька селекційна компанія представляє в Україні лінійку якісно нових гібридів соняшнику


Компанія Strube не потребує реклами – півтора століття успішної роботи в селекції насіння говорять самі за себе. Strube – світовий лідер у сегменті посівного матеріалу цукрових буряків, а також озимої і ярої пшениці та цукрової кукурудзи. Починаючи з 2011 року німецька компанія взялася за освоєння нового актуального напрямку – селекції соняшнику. Традиційний для Strube ґрунтовний підхід до справи дав змогу презентувати на ринку України якісно нову лінійку гібридів соняшнику, здатну задовольнити вимоги кожного вітчизняного господарства.

Добра робота

Як відомо, якщо німці за щось беруться та інвестують туди кошти, то прагнуть все зробити не просто добре, а ідеально. Це безпосередньо стосується селекції соняшнику, яка провадиться за цілковито сучасними принципами із застосуванням майже 150-річного, напрацьованого поколіннями досвіду.

Селекціонери Strube чітко визначили критерії успішності гібридів для фермерів. Головні вимоги у цьому плані – це передусім врожайність гібриду, олійність насіння та стійкість рослин до різноманітних стресових факторів. Однак не менше значення має якість самого насіння, його калібрування, схожість, обробка ефективними протруйниками, дражування та кваліфікований агрономічний супровід. Комплексне забезпечення усіх цих факторів дає підстави називати лінійку гібридів соняшнику Strube ключовою подією як на світовому ринку, так і безпосередньо на ринку України.

Селекційна робота над гібридами Strube проводиться на території Іспанії, де німецька компанія має власну інноваційну селекційну станцію. Надалі розмноження гібридів здійснюється в Іспанії, Франції та Турції – в оптимальних з точки зору фізіології соняшнику умовах. Після цього вирощене насіння спрямовується на насіннєві заводи у Францію та на підприємство у німецькому Зеллінгені, де воно ретельно перевіряється за усіма характеристиками. У тому числі — за допомогою комп’ютерної томографії, з отриманням тривимірного зображення. Аналогічні технології використовуються і на інших етапах виробництва для вибракування матеріалу, який не відповідає встановленим найвищим стандартам. Зокрема, цим і пояснюється унікально високий відсоток схожості насіння соняшнику Strube.

Strube

Стабільна рентабельність

Для українського агросектору соняшник – це майже сакральна культура. Його насіння користується стабільним попитом серед зернотрейдерів та переробників. При цьому, на відміну від багатьох інших культур, соняшник можна вирощувати як у посушливих умовах степу, так і у північних та західних областях України. Тому не дивно, що посівні площі під соняшником у нас сягають значення 6 млн га, а наша держава вважається лідером за експортом соняшникової олії.

Поряд з тим така масова популярність цієї культури спричиняє очевидні проблеми при її вирощуванні, спонукаючи агровиробників віднаходити нові технологічні рішення. Це поширення вовчку соняшникового та різноманітних хвороб соняшнику, невдалий вибір агротехнології і невідповідність гібридів різних виробників конкретним ґрунтово-кліматичним умовам. До того ж, значна строкатість ринку та пропозицій гібридів незрідка вводить агровиробників в оману, заважаючи спланувати оптимальну структуру посівних площ під соняшником.

Саме тому поява на українському ринку такого абсолютно нового продукту як насіння гібридів соняшнику Strube нині є особливо доречною. Адже коли власник вкладає кошти у вирощування соняшнику, то очікує, перш за все, зовсім не надвисокої врожайності, як про це полюбляють писати в рекламних проспектах. Він прагне стабільного результату та достойної рентабельності вирощування гібриду в межах конкретної технології вирощування. Стабільна прогнозована рентабельність – це те, що рухає агрокомпанію уперед і дає змогу планувати йому власний розвиток.

Без слабких місць

Саме вищезгадана риса яскраво характеризує інноваційні гібриди соняшнику Strube у поєднанні з надзвичайною стійкістю до основних стресових факторів. До лінійки Strube входить до 10 різних за технологіями вирощування гібридів соняшнику, представлених в Україні. Це класичні гібриди Баско ШТ,

Орфео ШТ, ІМІ- або ж гібриди під Євро-Лайтнінг та Євро-Лайтнінг Плюс – Імідор, Фабуло КЛП та високоолеїновий Сорес ШТ, і нарешті представницька лінійка сульфогібридів Strube під Гранстар – Меро ШТ, Танго ШТ, Целсо ШТ і Фаусто ШТ.

В умовах природно-кліматичних зон України найкращим чином на даний час себе зарекомендували два останніх сульфогібриди – Целсо ШТ і Фаусто ШТ.

Фаусто ШТ – це середньостиглий гібрид (110-126 днів) з висотою рослин до 180 см. Гібрид характеризується найвищою врожайністю серед усіх сульфогібридів Strube і рекомендований до вирощування в зоні Лісостепу. Врожайність Фаусто ШТ може досягати 4,9 т/га, а вміст олії в насінні – до 53%. При цьому новинка Strube відзначається підвищеною стійкістю практично до усіх основних видів захворювань соняшнику, високою посухостійкістю і стійкістю до вилягання. І що на сьогоднішній день дуже важливо за катастрофічного скорочення чисельності бджіл та інших комах-запилювачів – Фаусто ШТ володіє відмінною здатністю до самозапилення.

Ранньостиглий пластичний гібрид Целсо ШТ рекомендований до вирощування у посушливих регіонах з огляду на чудові показники посухостійкості, генетичної стійкості до вовчку та основних захворювань соняшнику. Це гібрид, який здатний забезпечити відмінні результати співвідношення витрат на вирощування та врожайності, навіть за умов гострого дефіциту вологи. При цьому на фоні достатнього зволоження Целсо ШТ не розгубиться і може «вистрелити» врожайністю понад 4 т/га.

Відмінними характеристиками відзначаються інші гібриди німецького виробника. Так, класичний гібрид Баско ШТ генетично стійкий до 7 рас вовчку, демонструючи хорошу врожайність за посушливих умов та олійність 55-56%. Гібрид Орфео ШТ вистрілює вражаючою врожайністю у регіонах, забезпечених вологою чи на зрошенні. Втім, багато хорошого можна сказати про всі гібриди Strube, оскільки кожен з них – результат окремого інноваційного дослідження та кропіткої роботи. Тут немає випадкових гібридів!

Зворотній зв’язок

Що вирізняє солідного виробника продукції у будь-якому сегменті промисловості? Можна назвати багато факторів, і на одне з перших місць поставити якісне післяпродажне консультування та обслуговування. Річ у тім, що гібриди соняшнику Strube – це не просто насіння у паперових мішках. Це – цілісна комплексна технологія вирощування кожного конкретного гібриду у конкретних ґрунтово-кліматичних умовах.

Команда Strube ніколи не працює з клієнтами у стилі «купіть, це хороші гібриди», натомість пропонуючи спільно здійснити попередній аналіз умов, у яких працює господарство, наявних ресурсів та очікуваного результату. Після цього підбираються оптимальні з усіх точок зору гібриди та що важливо – створюється рекомендована технологія їх вирощування з можливістю постійного агрономічного супроводу впродовж вегетації рослин.

Клієнт завжди правий, оскільки він вкладає власні кошти у агровиробництво, купує насіння, ЗЗР і добрива, і, звісно, прагне знизити до мінімуму ризики та отримати хороший фінансовий результат. Завдання Strube як виробника насіння – забезпечити фермеру можливість повністю реалізувати потенціал гібридів соняшнику та підвищити ефективність кожної витраченої ним копійки.

З цією метою Strube створила в Україні мережу кваліфікованих дистриб’юторських компаній, які водночас надають консультаційні послуги, а також зі свого боку забезпечила кваліфіковану агрономічну підтримку. Це дає змогу реалізувати клієнтам не просто насіння, а якісну селекцію соняшнику у комплексі з ефективною технологією вирощування. І це дає очікувані результати. Втім, інакше і не могло бути – це ж Strube!


+38 (067) 335-01-55, +38 (044) 536-16-69