Принципи вибору фермерського трактора

3 Листопада 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №72

Статьи Техника Принципи вибору фермерського трактора
трактор

Практично у кожному господарстві необхідні трактори в діапазоні потужності від 80 до 130 к.с. Такі машини у середніх та великих агрокомпаніях використовуються переважно для підсобних робіт, на будівництві, на фермах, для транспортування причепів тощо. Також вони можуть працювати з причіпними обприскувачами, ротаційними боронами та деякими іншими агрегатами. Натомість у невеликих фермерських господарствах машин з потужністю в районі 100 к.с. часто є основними тракторами і на них покладається повний спектр завдань.

На що ж звернути увагу при виборі фермерського трактора

  1. Продуктивність гідравліки

Потужність двигуна трактора – це ще не все. Не менш важливою є надійність та продуктивність гідравлічної системи, яка відповідає за роботу з усім причіпним та навісним обладнанням, включно до фронтальних навантажувачів в разі потреби. Якщо, умовно кажучи, 130-сильний трактор має гідравліку, яка личила б швидше 80-сильній моделі, то чимало робочих завдань виконувати буде проблематично. Низька продуктивність гідравлічного насосу може стати причиною серйозних несправностей при роботі з максимальним навантаженням. Тому на цей момент слід звернути увагу.

  1. Автоматизація трансмісії

У принципі, трактори потужністю від 80 до 130 к.с. – це не той сегмент, у якому виробники встановлюють повністю автоматичні коробки передач. Це вже пріоритети для тракторів потужністю 220 к.с. і вище. Однак сьогодні деякі моделі фермерських тракторів отримують трансмісії, що дозволяють переключати передачі без розриву потоку потужності. Фактично машина з причіпним агрегатом рухається полем плавно, витрачаючи рівно стільки пального, скільки необхідно для виконання конкретного завдання за наявних умов роботи. І механізатор не змушений постійно перемикати передачі, обираючи оптимальну. Така опція на даний час не є надто дорогою і машину з автоматизованою трансмісією можна придбати за прийнятні кошти.

  1. Комфорт роботи оператора

Архіважливий момент, яким іноді нехтують фермери, особливо ті, котрі працюють з найманими механізаторами. Як свідчить реальна практика, людина в кабіні трактора без кондиціонера зробить за день помітно менший обсяг роботи та й ще із нижчою якістю, аніж з кондиціонером. Це аксіома, яку обов’язково слід враховувати. Сьогодні доходить до того, що трактористи просто відмовляються працювати в машинах, не оснащених охолодженням. Однак комфортний для роботи трактор – це не лише кондиціонер, а й хороше амортизоване сидіння, у якому людина, знову ж таки, менше втомиться, а отже, більше зробить за день. Варто звернути увагу також і на інші моменти.

  1. Якість гуми коліс

Іноді, аби привабити покупців, продавці тракторів штучно занижують ціну, заощаджуючи на важливих елементах оснащення. Перш за все, це стосується якості шин, котрі в такому разі обираються серед найдешевших пропозицій. Це майже автоматично означає їх невисокі експлуатаційні характеристики та відносно нетривалий термін служби. Тому необхідно при виборі добре придивитися, у що ж таке «взута» та чи інша модель. Багато чого залежить і від ширини профілю шин, адже у багатьох випадках сьогодні є сенс обрати шини з дещо ширшим профілем для виконання польових робіт.

  1. Оглядовість та зовнішнє освітлення машини

Сьогодні дедалі частіше через погодні особливості фермерам доводиться виконувати польові операції у нічний час доби, аби встигнути все зробити в оптимальний час. Тому якість зовнішнього освітлення машини має визначальне значення – навколо трактора вночі повинно бути світло як вдень. Це і безпека, і продуктивність, і точність виконання польових операцій. Те ж саме стосується і оглядовості кабіни, тим більш, що 100-сильні трактори часто використовуються в обмеженому просторі, де ходять люди – на фермі, на будівництві, на току тощо. Будь-якої миті оператор повинен бачити, що відбувається з того, чи іншого боку машини.

Іван Бойко


ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: