Поліуретанове футерування елеваторного обладнання як засіб підвищення рентабельності роботи елеватора

2 Листопада 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №72

Статьи Техника Поліуретанове футерування елеваторного обладнання як засіб підвищення рентабельності роботи елеватора
елеватор

Важливим показником ефективності роботи елеватора є збереження якості зерна. Але забезпечити якість зерна можливо тільки дотримуючись технологій та працюючи на справному обладнання.

При прийманні та завантаженні технологічних ліній елеватора, зерно дробиться та пошкоджується, починаючи зі зсипання в завальну яму, а потім при переміщенні транспортними комунікаціями – норіями, конвеєрами, самопливним обладнанням. Особливо травмує зерно зношене самопливне обладнання, навіть якщо воно і відремонтоване. Зовні таке обладнання відремонтоване, але зсередини залишаються зношені краї, які, як лезо, ріжуть зерно. Але і зерно, як абразивний матеріал, пошкоджує металеві поверхні обладнання, виводячи його з ладу. Ці фактори впливають на ефективну роботу елеватора, його рентабельність.

Запобігти таким витратам може футерування обладнання поліуретаном.

елеватор
Лариса Ткаченко, комерційний директор ТОВ НВП «Форполімер»

Поліуретан обраний не випадково, цей матеріал є одним з найкращих для футерування (захисту) елеваторного обладнання. Він стійкий до стирання, тому захищає обладнання від зносу, а завдяки своїй пружності захищає зерно від пошкодження та дроблення, що веде до зменшення утворення пилу в виробничих приміщеннях, а високі вологостійкість і хімічна стійкість поліуретану захищають внутрішні поверхні обладнання від корозії. Поліуретан – хімічно стійкий матеріал, тому його можна застосовувати на підприємствах зернопереробки.

Фахівцями ТОВ НВП «ФОРПОЛIМЕР» розроблені різні методи футерування:

■ футерування поліуретановими вкладками у зношені і нові самопливи;

■ футерування методом гарячої адгезії;

■ футерування методом заливки поліуретану;

■ футерування поліуретановими листами, армованими металом,

сіткою металевою, тканиною типу БКНЛ;

■ комбіновані методи футерування.

Усі ці методи випробувані на діючих елеваторах України та показали прекрасні результати. Та сьогодні ми зупинимось на поліуретановому футеруванні самопливного обладнання, яке вже відпрацювало на елеваторі два-три сезони, має пошкодження та потребує ремонту. І ми вам покажемо, що ремонтувати за допомогою поліуретанового футерування зношене обладнання вигідно.

За основу беремо 150 одиниць нового самопливного обладнання в асортименті, загальна вартість якого складе 400 000,0 грн. з ПДВ, це контрольна цифра.

Кошторис робіт по відновленню старого обладнання включає:

1) демонтаж та монтаж 150 одиниць обладнання – 195 000,00 грн. з ПДВ;

2) транспортні витрати на доставку обладнання на завод та у зворотньому напрямку – 20 000,00 грн. з ПДВ;

3) поліуретанове футерування методом гарячої адгезії – 580 000,00 грн. з ПДВ.

Всього витрат на відновлення старого обладнання на загальну суму 795 000,00 грн. з ПДВ.

А якби ви купували нове обладнання з футеруванням, то загальні витрати склали б 1 195 000,00 грн. з ПДВ.

Економія очевидна, а в результаті ви отримаєте відновлене обладнання, яке буде працювати не менш ніж 5 років, не потребуючи щорічного ремонту, при цьому бій та травмування зерна будуть зменшені на 3–5%. При перевалці 100 000,0 т зерна ця цифра буде біля 3000–5000 т зерна. Як то кажуть, цифри самі говорять про себе.

У приміщеннях значно зменшиться пил та шум, що підвищить санітарно-гігієнічний та протипожежний стан виробництва, що теж дуже важливо.

Сезон приймання зерна підходить до свого завершення, тож після його закінчення обладнання, яке потребує ремонту, можна відновити за допомогою поліуретанового футерування і не потрібно чекати весни, коли всі замовлення «горять» та потрібні були «на вчора». Тож запрошуємо до співпраці!

З повагою, комерційний директор ТОВ НВП «Форполімер» Л.В. Ткаченко


ТОВ НВП «Форполімер»
тел: (066) 045-98-88, (098) 793-93-15
www.forpolimer.com.ua

ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: