До нових випробувань готові! Річний оборот концерну Krone склав 1,9 млрд євро

30 января 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №63

СтатьиТехникаДо нових випробувань готові! Річний оборот концерну Krone склав 1,9 млрд євро
Krone

Шпелле, січень 2021 року. 2019/2020 господарський рік (з 1 серпня 2019 по 31 липня 2020 року) почався досить вдало, проте вже з січня 2020 року на всю діяльність концерну став накладати відбиток Covid-19. Ця обставина витіснила зі ЗМІ такі теми як вихід Великобританії з Євросоюзу, торговельні суперечки і різні обмежувальні ввізні мита, які зазвичай відчутно позначалися на основних напрямках діяльності Krone і тягли за собою різні наслідки.

Група компаній Krone змогла раніше наростити обсяги по сільськогосподарській техніці, проте зазнала втрат у виробництві і продажах комерційних причепів для автомобільних вантажоперевезень. Так, оборотні доходи Krone за минулий господарський рік склали близько 1,9 млрд євро (у попередньому році близько 2,2 млрд євро). Приблизно 32,9% обороту на внутрішньому ринку припали на сільськогосподарську техніку, а 66,8% – на автопричіпну техніку*. 29,3% обороту Krone припали на ринок Німеччини (в минулому році 30,9%); зовнішньоторговельний оборот склав 70,7% і незначно перевищив минулорічний показник (69,1%).

Персонал

У минулому господарському році штат концерну Krone налічував 5375 співробітників (у минулому році – 5292 особи) в більш ніж 15 країнах, включаючи в середньому 293 учнів (в минулому році – 270 осіб).

Стан активів/фінанси

У 2019/2020 господарському році баланс компанії склав 1333,6 млн євро (в минулому році – 1305,5 млн євро). Загальний обсяг інвестицій склав 60,2 млн євро (в минулому році – 92,9 млн євро), амортизація – 37,2 млн євро. Основними джерелами надходжень стали інвестиційні проєкти на різних виробничих майданчиках.

Запас ліквідних коштів збільшився на 69,6 млн і склав 205,0 млн євро. Основною причиною його зростання стало скорочення дебіторської заборгованості постачальників і підрядників і матеріально-виробничих запасів. Власний капітал на дату складання балансової звітності зріс з 585,1 млн євро до 588,7 млн євро. Частка власного капіталу істотно не змінилася і склала 44,1% (у минулому році – 44,8%).

У 2019/2020 господарському році відбулося незначне збільшення обсягів середньострокового і довгострокового позикового капіталу з 424,4 млн євро до 426,4 млн євро. Доступний середньостроковий і довгостроковий капітал концерну становить 1015,5 млн євро (в минулому році – 1010,0 млн євро). Він дозволяє покривати не тільки основні засоби, але і матеріально-виробничі запаси і більшу частину дебіторської заборгованості.

Інвестиції в майбутнє

Для стабільного підвищення якості продукції та нарощування обсягів виробництва Група компаній Krone продовжувала інвестувати у цифровізацію, автоматизацію, створення мережевих структур і розвиток інтегрованих систем комунікації. Влітку 2020 року в Лінгені був відкритий новий валідаційний центр Future Lab. Тут з використанням високотехнологічних методів здійснюється тестування компонентів на терміни експлуатації, якість, функціональні характеристики і зручність обслуговування, що сприяє поліпшенню якості продукції, яка випускається. Крім того, випробувальна траса протяжністю бл. 1,2 км дозволяє проводити випробування в т.ч. і безпілотної їзди.

Krone

Бернард Кроне, голова наглядової ради холдингу Krone, підводить такий підсумок: «Пандемія наочно показала нам, які з напрямків діяльності нашої компанії мають вирішальне значення для розвитку концерну. До них відносяться сільське господарство і транспорт. Оцінюючи 2019/2020 господарський рік, ми можемо з радістю констатувати, що компанія Krone досягла приросту в усіх сегментах ринку. В сільськогосподарському напрямі це зростання виражається у збільшенні оборотних доходів в розмірі 732 млн євро; в більш нестабільному напрямку комерційного автотранспорту нам вдалося домогтися оборотних доходів в розмірі 1,16 млрд євро.

Таким чином, оборот концерну Krone склав 1,9 млрд євро – вражаючий результат з урахуванням загальної складної ситуації. І хоча видимі наслідки пандемії, а також кліматичні, політичні та економічні події не дозволяють давати точних прогнозів, ми вважаємо, що оборот в поточному господарському році буде порівнянний з показниками попереднього року. При цьому для оцінки довгострокової перспективи ми як і раніше користуємося двома глобальними мегатрендами. За поточними оцінками, у 2050 році населення Землі становитиме близько 10 мільярдів чоловік. І всі вони будуть мати потребу в продуктах харчування. Для цього будуть потрібні як сучасна сільськогосподарська техніка, так і чітко організована мережева логістика. Тому ми з оптимізмом дивимося в майбутнє».

Додаткова інформація про напрямки комерційного автотранспорту і сільськогосподарської техніки

Krone Сільськогосподарська техніка

У 2019/2020 господарському році світовий ринок збиральної техніки для кормових культур (за обсягом продукції в штуках) впав приблизно на 3 відсотки. Концерну Krone вдалося наростити обсяги вище середніх показників у всіх групах продукції і розширити свою присутність на ринках. Оборот виріс на 34,2 млн євро (4,9%) і склав 731,9 млн євро (в минулому році – 697,7 млн євро). Частка ринків у структурі обороту розподілилася наступним чином: Німеччина – 25,1% (в минулому році – 28,0%), Західна Європа – 36,2% (в минулому році – 35,6%), Східна Європа – 8,4% (в минулому році – 8,9%), Північна Америка – 15,2% (в минулому році – 15,9%) і інші країни – 15,1% (в минулому році – 11,7%).

Для підвищення гнучкості, продуктивності і якості продукції компанія Krone продовжила інвестувати в сучасні технології виробництва на заводі в Шпелле (наприклад, роботизовані обробні верстати з ЧПК). Крім того, концерн Krone реалізував нові схеми доставки/приймання товарів і оптимізував системи подачі нових виробів на складальні лінії. Ще одним досягненням стала цифровізація сільськогосподарської техніки. Krone безперервно реалізує інвестиційні проєкти в цьому напрямку і представляє нові рішення, що дозволяють найбільш ефективно використовувати машини. І не в останню чергу, компанія Krone представила розширену лінійку продукції, наприклад, нову кормозбиральну техніку, призначену для роботи у високогірних умовах, нову машину для обмотки рулонів і тюкові прес-підбирачі Big Pack нового покоління.

Krone Комерційний автотранспорт

На початку 2020 року намітилося невелике кон’юнктурне оздоровлення, але пандемія коронавірусної інфекції здійснила згубний вплив на світові ринки. Локдауни привели до різкого скорочення попиту на транспорт і супутнє обладнання.

І хоча концерну Krone в цілому вдалося розширити свої позиції на ринку Європи, його оборотні доходи впали на 24,2 відсотка. Так, весь оборот скоротився приблизно до 1,1 млрд євро (в минулому році – 1,5 млрд євро). При цьому ринок Німеччини не зазнав змін і став найбільшим ринком з часткою обороту 32,0% (372,7 млн євро, в минулому році – 495,1 млн євро). На зовнішніх ринках оборот знизився до 793,6 млн євро (в минулому році – 1,04 млрд євро). Основними ринками збуту стали західноєвропейські ринки з часткою 43,3% (в минулому році – 43,9%) і східноєвропейські ринки з часткою 18,9% (в минулому році – 17,7%).

Концерн Krone реалізував заходи з модернізації та автоматизації всіх існуючих виробництв, зокрема, в м. Херцлаке, де були встановлені високоавтоматизовані лінії складання напівпричепів серії Dry Liner і лінії чорнової збірки змінних фургонів. В даний час готується до введення в експлуатацію нова роботизована лінія збірки змінних фургонів. Також варто відзначити інвестиційний проєкт по установці нової лінії зварювання здвоєною головкою, яка дозволить збільшити виробничі обсяги заводу в Дінклаге до 100 000 вісей в рік.


ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: