А ви знали це про обприскувачі LEMKEN?

30 января 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №63

СтатьиТехникаА ви знали це про обприскувачі LEMKEN?
LEMKEN

На сьогоднішній день аграріям потрібна надійна, зручна у роботі та обслуговуванні техніка для захисту рослин. За останні 10 років провідний світовий виробник сільськогосподарської техніки компанія LEMKEN зробила суттєвий ривок у плані розробки та вдосконалення машин для хімічного захисту польових культур.

LEMKEN пропонує одну з найбільш широких програм по виробництву навісних та причіпних штангових обприскувачів, які ідеально підходять для роботи на українських полях. Достатньо зазначити, що ширина захвату штанг обприскувачів охоплює спектр від 15 до 39 метрів, а місткість баків для робочого розчину пестицидів змінюється в діапазоні від 950 до 6200 літрів.

Компанія LEMKEN пропонує аграріям причіпні штангові обприскувачі Primus, Albatros та навісні моделі Sirius.

У результаті останнього оновлення причіпні обприскувачі Primus і Albatros не лише стали сучаснішими на вигляд, а й їх технічне оснащення та система керування теж стали кращими. Обприскувачі Primus та Albatros мають оновлений дизайн, LED-освітлення і таку ж кольорову схему, як інші обприскувачі компанії. Вбудована електроніка від Müller додала зручності та інтуїтивності у керування.

Відтепер Primus та Albatros мають дві модифікації: 10 та 12. Більш простішу комплектацію та відсутність можливості керування через систему ISOBUS мають обприскувачі Primus 10 та Albatros 10. Електронний блок управління та автоматичного регулювання через ISOBUS отримали Primus 12 та Albatros 12. Тобто, основна відмінність між модифікаціями – це різновид підключення до трактора.

LEMKEN

Оновлені робочий комп’ютер і термінал. Для кабіни компанія LEMKEN створила інтуїтивно зрозумілий графічний інтерфейс водночас з терміналом CCI-50, які входять до базової комплектації агрегатів 10-ї серії. Аби користуватися добре зарекомендувавшими себе CCI-додатками, наприклад автоматичним відключенням окремих секцій або системою паралельного водіння, додатково можна встановити DGPS-приймач. У 12-й серії Primus та Albatros у базовій комплектації оснащені інтерфейсом ISOBUS, що дає змогу керувати ними за допомогою будь-якого відповідного терміналу. Моделі Primus та Albatros 12-ї серії у стандартній комплектації мають стандарт ISOBUS і можуть працювати з будь-яким сумісним терміналом.

Давайте уточнимо у виробника основні питання, які виникають у аграрія перед купівлею обприскувача.

  1. З огляду на тенденцію до зменшення застосування пестицидів у Європі, а, отже, у найближчому майбутньому і в Україні, які ефективні технологічні рішення захисту рослин пропонує LEMKEN як виробник обприскувачів.

Якщо говорити саме про зменшення застосування пестицидів, то LEMKEN на своїх обприскувачах може запропонувати відключення секцій штанги, що можливе на всіх без винятку агрегатах. Всі агрегати вже в базовому оснащенні здатні це робити, достатньо тільки активувати дане програмне забезпечення у терміналі управління. Для навісних обприскувачів моделі Sirius є можливим відключення форсунок, що дає змогу ще точніше проводити обробку та не обприскувати вже оброблені ділянки, тим самим зменшуючи хімічний вплив та зберігаючи безпечність продукції. Окрім того, всі причіпні обприскувачі обладнані циркуляційним трубопроводом штанги, а це значить, що робоча рідина завжди перебуває у русі з установленим тиском і при увімкненні режиму обприскування потрапляє на цільову поверхню у правильній концентрації.

  1. Інноваційні рішення, технології, опції, що сприяють підвищенню рентабельності агробізнесу? Наприклад, скорочення витрат на ЗЗР, завдяки диференційованому внесенню, відключення секцій, окремих форсунок тощо.

Окрім перелічених вище можливостей обприскувачів LEMKEN на рентабельність агробізнесу значною мірою впливає додаткове оснащення агрегату, таке як підрулююче дишло на моделі Albatros. Дане технічне рішення дозволяє менше витоптувати посіви, направляючи причіп чітко по колії трактора. Говорячи про навісні обприскувачі LEMKEN, слід нагадати, що їх можна укомплектувати додатковим фронтальним баком Gemini, що збільшить загальний об’єм баків майже до 3000 л. Це робить використання навісного агрегату більш ефективним, що особливо оцінили не тільки овочеводи, а й виробники зерна.

  1. Які технічні характеристики, опції обприскувачів LEMKEN роблять ці машини максимально ефективними та економічними.

Всі обприскувачі моделі Primus, які зійшли з конвеєра з початку 2020 року, оснащені віссю з механічним регулюванням ширини колії з кроком 5 см. Якщо раніше колія наших обприскувачів була фіксованою з заводу і могла змінюватися тільки обертанням коліс, то зараз ми можемо пристосовувати агрегат до будь-якого міжряддя та трактора. Особливою зручністю для користувача є термінал управління, в якому, в залежності від бажаного бюджету на купівлю обприскувача, можна за допомогою електронного ключа активувати опції паралельного водіння, посекційного керування та інші. В цьому випадку не потрібно доставляти додаткові термінали, монітори чи протягувати кабелі, достатньо підключити GPS-антену та оплатити активацію опцій.

  1. Окресліть кілька унікальних особливостей обприскувача LEMKEN, що вигідно вирізняють його від конкурентів.

Як вже було доведено німецькими колегами на незалежних тестах (top agrar 04/12), обприскувачі Albatros є лідерами по якості промивки баку та мінімальних залишках робочої рідини в баку, коли при програмному процесі очистки баку на протязі 1000 секунд 520 літрами чистої води залишкова концентрація діючих речовин на внутрішній поверхні баку склала 0,0009%, при цьому на дні залишилося 4,11 л рідини. Цьому сприяла гладка, водовідштовхуюча внутрішня поверхня. Саме завдяки таким рішенням ми уберігаємо наступні посіви від впливу небажаних хімікатів.

Також слід згадати про ємність для приготування розчину, яка має дзеркально гладку поверхню, та її омивання по всьому периметру. Дана технологія унеможливлює утворення туману над зоною приготування, що покращує розчинення та підвищує безпеку користувача. Вбудована форсунка для промивки каністр має зручне розташування та управління.

З недавнього часу обприскувачі Primus можна агрегатувати не тільки через причіпну петлю, а й через вал навіски, як, наприклад, причіпну дискову борону. Таким чином, агрегат є більш маневреним та стійкішим до перевертання, особливо при русі по нерівних дорогах з повністю заправленим баком, чим часто грішать наші користувачі.

Технічні характеристики причіпних обприскувачів Primus та Albatros

PrimusAlbatros
Модель10 (12) /250010 (12) /350010 (12) /450010 (12) /400010 (12) /500010 (12) /6000
Об’єм баку, л230032004200380049005900
Ширина штанги, м15­3015­39
Підвіска штангивертикальна, з маятниковим механізмом
Кількість/продуктивніть насоса, л/хв.1 / Altek Р260 / 2602 / Altek Р200 / 2002 / AR250 / 250
Привід насосуВВП трактора
Гальмівна системагідравлічна/двоконтурна пневматична / без
Бак для чистої води, л2 х 16010% від основного баку
Дишловерхнє/нижнє
Карданний валв базі
Форсунки1 набір в базі
Бризговики з освітленнямв базі
Розмір шин в базі300/95 R 46520/85 R 38
Ширина колії, мм1500­23781800­2378
Термінал в базі, обприскувач 10­ї моделіССІ­50
Термінал  в базі, обприскувач 12­ї моделібез терміналу, управління по ISOBUS / термінал CCI (50, 800, 1200) на вибір
Електронне керування штангоюPrimus 12Albatros 12
Електронне керування водною магістраллюPrimus 12Albatros 12
Distance­ControlPrimus 12Albatros 12
Section Controlв базі (активація в терміналі за додаткову плату)
Parallel Trackingв базі (активація в терміналі за додаткову плату)
Trail­ControlAlbatros 12

LEMKEN


"lemken"
ЧИТАЙТЕ В ЭТОМ ЖЕ НОМЕРЕ: