ARK-Group: як правильно підготувати поле до сівби

6 сентября 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №56

Статьи ARK-Group: як правильно підготувати поле до сівби
ц

Вітчизняний виробник презентує у сезоні 2020 повну лінійку модернізованої ґрунтообробної техніки

Нинішній сезон видався дуже складним для вітчизняних агровиробників. Тривала посуха спричинила істотне зниження врожайності ярих та озимих культур. Це означає, що потрібно особливо ретельно поставитися до осінньої посівної кампанії, аби забезпечити нормальну рентабельність роботи. Важливий кожен нюанс, і в тому числі – правильний вибір машин та агрегатів за співвідношенням ціни та якості.

— Ми вже четвертий рік поспіль пропонуємо на ринку ґрунтообробну техніку виробництва ARK-Group. Фактично щороку з’являються нові моделі та модернізуються існуючі згідно до побажань клієнтів. Аграрії звертають увагу і на наші конструктивні рішення, і на значний запас міцності наших агрегатів, і на те, що усі робочі органи та основні комплектуючі мають маркування відомих світових брендів, таких як FKL, Bellota, Bednar та інші. Так, наприклад, впродовж трьох останніх років ми відвантажили у господарства понад 100 одних лише дискових борін БДА Shark, і не маємо жодних нарікань, — стверджує менеджер з продажу сільгосптехніки компанії ARK-Group Іван Подурець.

ARK-Group, виробничі потужності якої знаходяться у Кропивницькому, – знаний по всій Україні виробник та дилер широкого спектру сільгоспмашин та агрегатів. Вже згадувана лінійка ґрунтообробної техніки стала результатом вдалого поєднання власних розробок зі світовими технологічними рішеннями.

Так, дискові борони БДА-2,4, БДА-3,3 та БДА-4 у цьому сезоні оснащені вже не класичними дисками типу «ромашка», а унікальними робочими органами SuperShark (510 мм), що мають підвищену міцність та розраховані на високі навантаження. Саме те, що потрібно цієї посушливої осені.

Істотно зросла проникаюча здатність робочих органів, а також якість подрібнення пожнивних решток і перемішування їх з ґрунтом. Борони БДА спроможні провадити обробіток на глибину від 5 до 15 см на швидкості до 15 км/год. Відповідно, продуктивність БДА-2,4 становить 2,7-2,8 га/год., тоді як БДА-4 може зробити за цей час 5-5,4 га, — розповідає Іван.

Менеджер ARK-Group звертає нашу увагу на такі оновлення конструкції дискових борін Shark як підшипники, що не потребують обслуговування. Важливо, що відсутність потреби виставляти кут атаки диску, використання високоміцного метизу і якісний метал в сукупності забезпечують європейську якість агрегатів, виготовлених на теренах України.

— В полі це забирає час. В наших боронах нічого не потрібно регулювати – все вже стоїть так, як треба, — наголошує він.
Іван Подурець згадує, що на початку продажів БДА клієнти вагалися щодо вибору агрегатів з пружинними стійками.

— Сьогодні ніхто про це і не згадує, оскільки, по-перше, тут стоять посилені стійки, розраховані на максимальні навантаження. По-друге, за рахунок вібрації пружин здійснюється глибше прорізання стерні та ґрунту. Простіше кажучи, наші борони показали себе найкращим чином, — відзначає менеджер ARK-Group.

— Контакти землеробів, що вже користуються цією технікою:
Соловник Андрій, ФГ «Іділія», с. Н. Петрівка, Дніпропетровська обл., (097) 693-65-90

Важливо, що виробник на замовлення покупця оснащує усі свої ґрунтообробні агрегати ємностями та обладнанням для внесення твердих чи рідких добрив. Це дає змогу скоротити кількість технологічних проходів полем та запобігти випаровуванню азоту з гранул на поверхні поля.

— Аналогічним чином доукомплектовується ще один наш хіт продажів – глибокорозпушувач з робочою шириною до 5 м. Агрегат має широку варіативність оснащення: долотоподібні лапи, бокові ножі та ін. При цьому глибина обробітку за бажанням клієнта перебуває в межах від 25 до 65 см. Так само ми можемо виготовити машину з будь-якою, зручною робочою шириною, — вказує Іван Подурець.

Цікаво, що в конструкції глибокорозпушувачів ARK-Group застосовані робочі органи такого відомого виробника як Bednar. Серед усього іншого реалізована і така ефективна функція як можливість внесення твердих та рідких добрив на двох різних рівнях: 15 см і 35 см. Це дає змогу витягнути вологу знизу під висів насіння та покласти добрива двома шарами, аби забезпечити належне живлення рослин по мірі розвитку кореневої системи.

— Підготовка поля під сівбу розпочинається відразу ж після збирання культури-попередника. Спочатку запускаємо в поле борону БДА або глибокорозпушувач. В ідеалі, з огляду на гострий дефіцит вологи, ми радимо застосовувати рідкі добрива. Втім, у кожному господарстві власне бачення цього питання. Вже після глибокого рихлення або боронування запускаємо в поле культиватор суцільного обробітку КПА, — радить Іван Подурець.

— Контакти землеробів, що вже користуються цією технікою:
Шадлов Олександр Васильович, ФГ «Велка Вись», Кіровоградська обл., (098) 029-74-49

В конструкціях КПА також застосовані іспанські робочі органи Bellota, причому для жорсткості стійки встановлені обмежувачі з підвищеним запасом міцності. Наявність зрізних болтів дає змогу додатково запобігти пошкодженню стійок.

— Ми пропонуємо 3-, 4- і 5-рядні передпосівні культиватори зі стрілчастими лапами, здатні працювати на глибину до 12-14 см. В серії культиваторів КПА перші ряди лап мають ширину 260 мм, а останні – 320 мм, що гарантує 100% перекриття оброблюваної площі. Далі йдуть три ряди гребінок та трубчастий коток або ж коток іншого типу. До усіх наших агрегатів ми пропонуємо широкий вибір котків будь-якого типу, — наголошує менеджер ARK-Group.

— Контакти землеробів, що вже користуються цією технікою:
Сергій Степанович Череп’яний, одноосібник, агроном. Кіровоградська обл., с Лозоватка, (098) 533-54-34

Важливо, що компанія ARK-Group провадить повноцінну передпродажну підготовку своїх агрегатів, оперативну доставку в господарство, а також практикує безкоштовні для клієнта демонстрації можливостей власної техніки безпосередньо у полі. Усі аграрії, яких зацікавила техніка компанії, можуть дізнатися про неї більше, звернувшись до фермерів, котрі мають тривалий досвід експлуатації та люб’язно погодилися опублікувати свої телефони.

«АРК-ГРУПП» — сертифікована с/г техніка та комплектуючі!


м. Кропивницький
(050) 522-11-91, (068) 664-96-33
• E-mail 40101001@ukr.net
• www.arkgroupp.com.ua