Вимірювання якості зерна для збільшення прибутку і впевненого майбутнього

30 июня 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №54

СтатьиТехникаВимірювання якості зерна для збільшення прибутку і впевненого майбутнього
GrainSense

Аналізатор GrainSense розроблений у Фінляндії в 2018 році. По суті являє собою портативну зернову експрес-лабораторію, здатну менш ніж за 1 хвилину виміряти не тільки вологість, але і вміст білка, олійність і загальний вміст вуглеводів в зернах пшениці, ячменю та ріпаку, вівсі, житі, кукурудзі та сої.

При використанні GrainSense у вас зникає залежність і прив’язка до лабораторії (хімічному методу досліджень), оскільки для вимірювання якості GrainSense не потрібна ні розетка, ні громіздкий комплект обладнання, який споживає багато енергії, а також посуд, меблі, висококваліфікований персонал лабораторії тощо.

GrainSense — вологомір, масломір, аналізатор протеїну і вуглеводів.

Досліджувані продукти: пшениця, ячмінь, ріпак, овес, жито, кукурудза, соя.

Для вимірювання GrainSense використовує технологію інфрачервоної спектрометрії, фактично вимірюючи інтенсивність світла, що проходить через зерна на заданих довжинах хвиль, і накладаючи ці дані на заздалегідь відомі калібрування продуктів. Ця технологія застосовується в сфері АПК вже більше 30 років, постійно покращувалася і допрацьовувалася на лабораторних експрес-аналізаторах. GrainSense взяли готову технологію і поставили перед собою мету — зробити вимір якості більш доступним і простим для фермерів.

GrainSense

Аналіз за допомогою GrainSense відбувається швидко, прямо на місці. Включив прилад, вибрав культуру, засипав 1 мірну ложку (60-80) зерен і отримав результат на дисплеї. Оскільки дані передаються на ваш смартфон, а після завантажуються в Інтернет для надійного зберігання, аналіз накопичених вимірів можна зробити пізніше, зручно розташувавшись у кріслі за комп’ютером або лежачи на дивані зі смартфоном у руках.

GrainSense

Миттєвий вимір якісних характеристик і зберігання інформації у хмарі — тепер все це доступно фермерам і агрономам України за доступною ціною. Приймайте правильні рішення на основі реальних даних.

GrainSense

Вплив на якісні характеристики зерна

Погода грає ключову роль як на етапі дозрівання зернових культур, так і при визначенні часу збору врожаю. Навіть один дощовий день може надати значну зміну показника вологості в зібраному зерні. При вмісті вологи більше 14% зерно зберігати неможливо, і необхідно його доробляти — вентилювати, сушити, перевертати. Але це вимагає серйозних витрат енергії, що включається до витрат сільгосппідприємства і знижує його чистий прибуток.

GrainSense

Підвищена вологість зерна впливає буквально на всі фізичні, механічні та органолептичні властивості:

 • твердість, плотність та натуру;
 • якість клейковини;
 • зерно може проростати;
 • цвіль і мікроорганізми здатні активно розвиватися у вологій масі і швидко знищити партію зерна або перевести його у знижений клас;
 • самозігрівання може привести до швидкого підвищення температури, зниження вмісту білка, псування всієї партії і навіть виникнення пожежі.

Щоб знизити ці ризики, ключове значення має періодичне вимірювання вологості зерна ще до збирання врожаю, а так само постійний контроль протягом усього терміну зберігання.

Причому мова йде не тільки про показники вмісту вологи на окремих полях, зерно на яких може відрізнятися по вологості, а отже вимагати різного часу збору врожаю, так і про вимірювання якості через кожні 2-3 метри для оптимізації закладки азотних добрив з метою підвищення загальної кількості білка продукту.

Приклад 1: Два поля через різний ландшафт (низина або навпаки) розташовані так, що на одному з них після дощу волога зберігається значно довше. Відповідно фермерам або агрономам необхідно відбирати проби і робити десятки вимірювань, щоб зрозуміти, яка динаміка зміни вологості в часі. Якщо поля розташовані на відстані в десятки кілометрів від населених пунктів, або від місця, де роблять аналізи, виникає проблема логістики при доставці образців зерна, що призводить до додаткових витрат і затримок, крім самого дорогого лабораторного аналізу.

Пример 2: Солодовий пивоварний ячмінь. Залежно від цифр початкової вологості, своєчасність прийняття рішення про термічне сушіння безпосередньо визначає інтенсивність подальшого проростання і якість виробленого пива.

Приклад 3: Вимірювання якості партії вантажу на складі або в автомобілі дає можливість фермеру відразу ж визначити — чи використовувати зерно для продажу з метою подальшого виробництва хліба (реалізувати за максимальною ціною як 1-2-й клас), або відправити на корм худобі в якості фуражного (більш дешеве, з меншим вмістом білка).

GrainSense

GrainSense дає можливість

 • Ефективно планувати свій дохід цілком ще до збирання.
 • Сортувати зерно з різних полів в залежності від його вологості, вмісту протеїну і олійності.
 • Не витрачати час і гроші на лабораторний аналіз якості зерна.
 • Швидко і без посередників дізнатися вартість зерна прямо у полі.
 • Оптимізувати поживний раціон тварин, не перегодовуючи їх дорогими культурами з високим вмістом білка.
 • Змішувати або розділяти партії зерна з різних полів за їх якістю.

Наскільки точно працює GrainSense

Оскільки аналізатор відкалібрований згідно стандартних зразків не тільки Європи, а й України, показники якості яких підтверджені у сертифікованих лабораторіях і мають найвищу з доступних у світі атестацій, ви можете бути впевнені, що на достовірність цифр на дисплеї можна покластися.

У доповнення до цього, разом з аналізатором GrainSense ви отримуєте стандартні зразки з сертифікатами якості від компанії «УКРАГРОТЕСТ», і можете самостійно переконатися в точності і повторюваності результатів вимірів.

Постачанням і обслуговуванням аналізаторів GrainSense займається компанія ПП «ТЕХНОТЕСТ ПЛЮС», яка з 1998 року виробляє і постачає обладнання у зернові лабораторії і має колосальний досвід роботи у сфері АПК та контролю якості зерна.

Відбір проби

Для отримання точного показника з партії зерна з автомобіля, при зберіганні в купі на складі, важливо здійснювати правильний відбір проби за допомогою спеціально призначених пристроїв — пробовідбірників зерна.

Для відбору з купи/автомобіля/рукавів — пробовідбірники зерна алюмінієві «ПЗК» довжиною від 1 до 3 метрів.

GrainSense

Для відбору з мішків/біг-бегів — пробовідбірники зерна мішечні з нержавійки «БСС» довжиною від 60 до 80 см.

Вимірювання температури зерна

Термоштанги «DT-20» з алюмінію/нержавіючої сталі/вуглепластика довжиною 2 або 3 метри.

GrainSense

Розумний вологомір зерна C-PRO від Supertech Agroline (Данія)

Новинка від компанії Supertech Agroline. Портативний аналізатор вологості зерна з можливістю підключення до смартфону для відкриття додаткових функцій. Крім вологості відображається і температура вимірюваного зразка, що особливо актуально після сушки!

Синхронізується зі смартфоном: продукт, показник вологи зразка, температура зразка, місце розташування вимірювання (на Google картах), час вимірювання, фотографія зразка, замітки.

GrainSense

Список калібровок вологоміра C-PRO включає 37 продуктів. Додані продукти переробки і готова продукція — макуха і шрот соєвий, соняшниковий, ріпаковий, корми.


www.grainanalyzer.com.ua
www.technotest.com.ua
(096) 0000-737, (097) 0000-737
(073) 0000-737, (093) 0000-737