РЕАЛІЇ часникового БІЗНЕСУ

29 августа 2019 г. опубликовано в газете: Агро1 №44

СтатьиАгротехнологииРЕАЛІЇ часникового БІЗНЕСУ
часник

У часниковій, як і у будь-якій аграрній темі, завжди потрібно вміти вчасно переорієнтуватися, якщо цього вимагає ринок. Моя професійна думка така: середнім фермерським господарствам, які займаються часником, необхідно спробувати тимчасово відійти від вирощування товарного часнику.


Адже сьогодні продати товарний часник все складніше, а тим більше заробити на ньому. Причиною тому є цінова політика дрібних дачників-городників, які, як не дивно, вирощують 90% всього часнику в Україні, так як вони в сезон збирання просто обвалюють ринок своїми ціновими пропозиціями. Адже такі «горе-бізнесмени» не враховують ні вартість свого посадкового матеріалу, ні особисту працю, ні навіть найдорожче — свій особистий час. Боротися з цим неможливо, так як кожен сам собі господар і продає власну продукцію як і коли захоче. Тому і виникла необхідність тимчасової переорієнтації часникового бізнесу. Я маю на увазі вирощування проміжного посадкового матеріалу — однозубки з повітряної цибулини часнику.

Ринок однозубки активно розвивається як в нашій країні, так і за її межами. Та й що може бути краще такого виду посадкового матеріалу, як однозубка. Тільки вимоги цього ринку дуже жорсткі і правильні - однозубка повинна бути вирощена з ліцензованої воздушки, яка гарантує чітку відповідність певному сорту. Зарубіжний покупець, який отримав суміш однозубки різних сортів для посіву, навряд чи буде мати справу надалі з Україною. Та й взагалі, зі 100-гривневої воздушки, яка заполонила Україну своєю пропозицією від всіляких «горе-насіннєводів», буде тільки нульовий результат.

Ми ж працюємо з сортами часнику Ірен і Дюшес, з усіма необхідними насіннєвими документами. На сьогодні нами напрацьовані технології по вирощуванню якісної однозубки, в тому числі експортного варіанту, і ми пропонуємо фермерам весь шлях від нашого насіння через супровід в вирощуванні, а також збуті, пройти разом з нами. Економіка тут дуже проста. З 70 гривень, витрачених на наше сертифіковане насіння воздушки, реально отримати 2500 гривень від продажу вирощеної однозубки.

Паращенко Сергій Вікторович,
автор та оригінатор сорту


www.organicpro.com.ua
099 356-11-37, 067 560-04-90