Оранка. Текрон

29 августа 2019 г. опубликовано в газете: Агро1 №44

СтатьиИнтервьюОранка. Текрон
Текрон

Три роки тому ми публікували статтю «Текрон. Оранка полімерним інструментом?». Тоді заміна сталевих відвалів плугу на композитні здавалася жартом чи фантазією. Сьогодні, з накопиченням досвіду використання відвалів Текрон, ми знов повертаємось до цієї теми. Спробуємо з’ясувати, як працює Текрон в Україні та за її межами разом з директором компанії iQ Composite Андрієм Сороковіковим.


— Що таке відвал плугу Текрон?

— Це звичайний інструмент, який встановлюється замість звичного сталевого. Робота плуга відбувається саме так, як зі звичними відвалами, проте текрон забезпечує такі переваги:

— дуже низький коефіцієнт тертя;

— дуже висока зносостійкість;

— повна відсутність налипання ґрунту на відвал.

Сукупність цих переваг дає помітне підвищення продуктивності та швидкості оранки, якість оранки, комфорт використання та довговічність.

— Всіх цікавить статистика. Який ресурс у відвалів Текрон?

— Ми завжди на зв’язку з великими господарствами, які встановили Текрон. Лише вони можуть дати відповідь на це запитання. Я дуже пишаюсь тим, що навіть через три роки ми не знаємо ресурсу Текрону, — жодний відвал досі так і не вдалося стерти. Між тим вже зараз можна сказати, що навантаження 200 га на корпус не створює помітних слідів зношування.

— На яких ґрунтах, в яких умовах можна застосовувати Текрон?

— Можу сказати точно – на всіх ґрунтах, які є в Україні. Це ми перевірили. Немає ґрунтів, на яких Текрон не працював би краще та надійніше за сталь. Найбільше враження на господарів складає робота Текрону по пісках. Херсонщина та Житомирщина, де сталеві відвали стираються за сезон – то стихія для Текрону. Зараз ми, разом зі всесвітньо відомим виробником плугів, випробовуємо Текрон в Турції, на кам’янистому ґрунті. А бувають ґрунти, на яких без текрону просто неможливо орати. В нас є приклад з Херсонської області. Соя під зрошуванням. Глинистий липкий ґрунт. Орати було просто неможливо. Витрата палива – 40 л/га, та треба було кожні 100 метрів чистити плуг. Текрон блискавично вирішив проблему.

У нас на каналі є відео. Ми дуже пишаємось цим досягненням. Стосовно умов оранки. Тут також немає проблем – орати можна хоч в посуху, хоч в мороз. Найкращі результати якості, комфорту та економії пального досягаються на зволоженому та перезволоженому ґрунті. Я, в зв’язку з цим, щоразу благаю господарів не нервувати, не їхати орати «чемодани» у посуху. Зачекайте трохи. У вас є Текрон. З ним ви зможете орати вологе чи мокре поле без проблем. Збережіть плуг, трактор. Не рвіть свою техніку у посуху – «чемодани», які лежать на полі, не додають вам врожайності.

— Економія пального. Яка статистика?

— Статистика не змінилася. Економія складає від 2 до 4 літрів на гектар. Дуже залежить від умов. На сухому ґрунті Текрон дає меншу економію, ніж на вологому. Найкращі статистичні відомості нам постачають компанії, які надають послуги оранки. В них, як правило, кілька плугів та величезні обсяги робіт. Вони відмічають стабільне зменшення споживання пального на 10%. В будь-якому разі, кожний господар каже, що трактору легше, що орють на вищій передачі, або просто підвищується швидкість оранки.

— На які плуги ви виробляєте відвали? Хто ваші клієнти?

— У перший рік Текрону в Україні ми робили лише ПЛН. Сьогодні асортимент містить 150 видів відвалів. Спочатку нашими покупцями були новатори, господарі, які розуміють, яке величезне значення для оранки має тертя інструмент-ґрунт. Зараз нашими клієнтами стали тисячі господарств. Серед них і агрохолдінги, і компанії, для яких оранка – це основний бізнес. Нашими клієнтами охоче стають заводи, які випускають плуги, ми експортуємо свої продукти до Європи.

— Як ви вдосконалюєте свої продукти?

— Наші продукти вдосконалюємо не ми. Це роблять самі господарі. Ми лише втілюємо їх поради. Лише пара прикладів: у перший рік ми мали проблему з носиком відвалу ПЛН. Він загинався. Господар порадив, зробили версію під сталеву грудинку – отримали 100% надійності. Великі імпортні відвали (біля 1 метру) мали тенденцію до загинання у бік внутрішньої частини башмаку. За порадою господаря зробили сталеву підтримку – знов 100% надійність. Нова, бездоганно працююча польова дошка Текрон – повністю розроблена за порадами користувачів. Мені дуже подобається такий стиль розробки, я особисто спілкуюсь з фермерами, щоб зрозуміти, де ще є можливості для вдосконалення. У цьому сезоні ми ввели гарантію на свої продукти – 1 рік. По-перше, ми самі упевнилися в їх надійності, по-друге, ми, завдяки цьому, розраховуємо на зворотній зв’язок з господарями.

— Які новинки?

— Новинок багато, дуже багато. Заходьте на сайт, або на наш YouTube-канал. З найцікавішого – полосові відвали. Це дуже популярний формат. Застосовується здебільшого на імпортних плугах (Lemken, GB, RabeWerk). Полоса складається зі сталевої основи та «чохла» з Текрону. Заміна таких «чохлів» коштуватиме господарю приблизно вдвічі менше за придбання нових сталевих полос. Цікавий також шнек з Текрону (4-5 разове подовження терміну служби), ми випустили фантастичні робочі органи для міжрядної культивації, також з використанням інноваційних полімерів.


Компанія «IQ Композит» • +38 (050) 55-02-555 • +38 (067) 55-02-555 • +38 (073) 55-02-555
http://iqcomposite.com • iqcomposite.niko@gmail.com • Адреса: Україна, м. Миколаїв, вул. Космонавтів 61 В, оф. 208.