Полосові відвали, які працюють без зносу. У чому секрет?

3 сентября 2021 г. опубликовано в газете: Агро1 №68

СтатьиТехникаПолосові відвали, які працюють без зносу. У чому секрет?

Полосовий (пір’євий) відвал – це відвал плуга, який, на відміну від суцільного, складається з чотирьох частин-полос. Такий відвал відмінно працює в українських господарствах. Плуги з такими відвалами працюють надійно та швидко, відвал подрібнює ґрунт, забезпечує якісну оранку. Переважно полосові відвали використовують на важких ґрунтах: суглинних, чорноземах. Важкі ґрунти, посушливі умови оранки призводять до швидкого зношування сталевих полос, які виготовляються з дорогих марок сталі. Ми поставили на меті скоротити витрати господарств на заміну зношених сталевих полос.

Українські аграрії вже добре знають текрон – композитний матеріал, з якого виготовляють відвали для плугів. Властивості текрону дозволяють використовувати його в оранці з неймовірною ефективністю!

  • Має відмінні антиадгезійні властивості (відсутність налипання).
  • Низький коефіцієнт тертя.
  • Міцність, неймовірна зносостійкість.

Суть рішення:

Протягом трьох років ми тестували різні варіанти застосування текрону на полосових відвалах. Найкращим виявилася проста та надійна накладка з ТЕКРОНУ, яка встановлюється на відвал без особливих зусиль, просто в господарстві.

Поєднавши такі два різні матеріали, маємо ідеальне перо — міцне та надійне.

Що в результаті?

Дослідження та тестування відвалів привели нас до таких результатів:

  1. Збільшення швидкості ґрунтообробки до 10%.
  2. Економія палива до 3 л на 1 га.
  3. Розраховані на тривалу, багаторічну експлуатацію без додаткових витрат часу, ресурсів на технічне обслуговування агрегату.
  4. Суттєве зменшення тягового зусилля.

Окреме дослідження провели науковці Академії Аграрних Наук України. Результати здивували:

  1. Мінімальні сліди зношення на площі оранки більше ніж 10500 га.
  2. Зменшення тягового зусилля від 10 до 30%.
  3. Скорочення часу оранки на 5-10%.
На фото можемо бачити лише незначні пошкодження!

У господарствах

Справжнім відкриттям став відгук ПСП «Агропродсервіс» (Тернопільська обл.) про накладки на полосовий відвал з текрону. Відвали, виготовлені за нашою технологією, були надані для проведення тестування і відпрацювали 3500 га, починаючи з 2019 року, практично без зносу! Вони будуть працювати і цей сезон, завдяки властивостям матеріалу текрон, з якого виготовлена пластикова накладка, яка надійно захищає сталеву основу від стирання!

Текронові накладки легко демонтуються і їх можна замінити на нові, приладнавши до сталевої основи.

До цього в господарстві проводили заміну сталевих полос кожні 9000 га.

Ціна сталевого комплекту (4 пера) ≈8500 грн. Комплект з Текрон коштуватиме ≈3000 грн. Накладки можуть бути встановлені навіть на дуже зношені пір’я.

ВИСНОВОК

Полосовий відвал, комплектований текроновою накладкою, дозволяє уникнути налипання ґрунту взагалі, заощадить силу тяги і забезпечить якісну ґрунтообробку. А за рахунок можливості окремої заміни пластикової накладки, яка коштує дешевше ніж сталеве перо, можна заощадити на обслуговуванні пристрою.


ТОВ «Айкью Композит»: +38 (067) 55-02-555, (050) 55-02-555, (073) 55-02-555
Електронна пошта: sales@iqcomposite.com. Офіційний сайт: https://iqcomposite.com