Агродрони компанії CROP: Як зробити правильний вибір

3 сентября 2021 г. опубликовано в газете: Агро1 №68

СтатьиТехникаАгродрони компанії CROP: Як зробити правильний вибір
Агродрони

Другий рік поспіль впродовж найважливіших для вегетації рослин місяців – з квітня по червень – у багатьох регіонах України фермери не могли зайти у поле наземною технікою через затяжні дощі. Це спричинило серйозні проблеми з бур’янами, хворобами рослин та шкідниками, і зрештою негативно вплинуло на врожайність.

Тим не менш, проблему можна було б подолати, застосувавши повітряні засоби внесення пестицидів та мікродобрив. І якщо точність обробки посівів за допомогою агроавіації залишає бажати кращого, то спеціальні дрони-обприскувачі працюють просто бездоганно.

За робочу зміну один дрон з обсягом баку для робочого розчину 20 л обробляє до 180 гектарів. Застосування декількох безпілотних обприскувачів дає змогу у більшості випадків подолати проблему зі спалахом захворювань чи зростання чисельності шкідників у посівах буквально за один-два дні!

Особливо потрібно відзначити якість внесення робочого розчину дронами. Це так звана технологія УМО – обприскування рослин краплями ультрамалого об’єму. Завдяки цьому діюча речовина набагато швидше та якісніше потрапляє всередину рослини, препарат використовується майже зі 100-відсотковою ефективністю і потрапляє не лише на верхню, але й на нижню частину листків.

Питання вибору агродрона для захисту посівів – завдання дуже непросте. Молода українська компанія CROP, що спеціалізується на наданні сільськогосподарських послуг з використанням безпілотних літальних апаратів, використовує винятково дрони одного з найвідоміших світових виробників – XAG. Компанія XAG від самого початку спеціалізується на виробництві дронів для агросектору, що виокремлює її на тлі інших виробників. Про якість дронів XAG свідчить вже той факт, що їх сьогодні використовує на своїх дослідних полях така відома компанія як «Сингента», яка обрала дрони XAG після ретельного тестування усіх ключових характеристик цього обладнання.

В апаратах XAG встановлена надзвичайно надійна система розпилення з перистальтичними насосами та ефективними форсунками, котрі гарантовано внесуть більш густий розчин на поверхню листа. Це дуже важливо, оскільки в деяких інших моделях дронів можливе забивання розпилювачів та зниження якості роботи. Натомість дрони XAG на всі 100% справляються зі своєю роботою.

Тому, якщо у вас був негативний досвід обприскування посівів агродронами, то справа не в самій технології, а швидше за все – у низькій якості апаратів, що використовувалися. З дронами XAG такого ніколи не трапиться.

За потреби захист посівів може бути проведений на зовсім невеликих ділянках, демонстраційних майданчиках, полях неправильної форми чи зі складним рельєфом. Однак найвищої актуальності застосування дронів-обприскувачів набуває за тих умов, коли неможливо зайти обприскувачем у поле через перезволожений ґрунт або ж через те, що рослини досягли висоти, яка унеможливлює використання наземних обприскувачів.

Дехто з фермерів і сьогодні вагається щодо доцільності замовлення послуг захисту посівів за допомогою дронів. Звісно, що про цілковиту заміну наземних обприскувачів дронами нині мова не йде. Однак безпілотники є незамінними за неможливості здійснити обприскування у звичному режимі. Причому найчастіше вони забезпечують, як мінімум, не нижчу якість внесення препаратів.

Про ефективність нашої роботи свідчить стрімке розширення кола наших клієнтів-фермерів та їх задоволеність результатами роботи дронів-обприскувачів. Команда сервісної компанії СROP завжди готова допомогти вам захистити посіви, внести листові добрива чи здійснити десикацію. Звертайтеся!


м. Київ, вул. Миколи Хвильового, 15
• +38 050 505 55 95 +38 097 855 88 77
www.crop.in.ua • info@crop.in.ua