Компанія «Agrovit Group» — перші кроки у евроспільноті

1 Вересня 2021 г. опубликовано в газете: Агро1 №68

Статьи Агротехнологии Компанія «Agrovit Group» — перші кроки у евроспільноті
Agrovit Group

Поки Україна десятиріччя стоїть перед зачиненими дверима Евросоюзу, представники малого бізнесу успішно рухаються у евроспільноту. Як приклад можна показати багатосторонню діяльність в інтеграції агровиробництва та культури і побуту колективу компанії «Agrovit Group» у польську спільноту. Велику роботу в цьому напрямку проводить засновник і керівник компанії Володимир Юліанович Павловський. Свій бізнес він розпочав, як кажуть, з чистого аркушу. У 2001 році він відвідав польську компанію «Екоплон» – потужного виробника мікродобрив. Ознайомившись з виробництвом продукції і розуміючи перспективу застосування мікродобрив с/г виробниками України, він створив мале підприємство «Екоплон-Україна», яке почало поставляти мікродобрива «ЕКОЛИСТ» українським аграріям.

Згодом вдалось придбати частину виробничих площ колишнього суперфосфатного заводу і після реконструкції разом з польськими колегами створити сучасне високотехнологічне підприємство «Agrovit Group», що виробляє добрива нового покоління «НАНОВІТ».

Agrovit Group
Павловський Володимир Юліанович

До створення лінійки унікальних мікродобрив була залучена група висококваліфікованих європейських спеціалістів і вчених у галузях біології рослин, біохімії, агрохімії, з багаторічною практикою використання мікродобрив у багатьох країнах світу. Мікродобрива «НАНОВІТ» мають значну перевагу над аналогічним продуктом інших вітчизняних та іноземних виробників завдяки унікальному багатофункціональному комплексу «NANOACTIVE», який, окрім стійкого хелатуючого агента, насичений широким спектром амінокислот, гумінових і фульвових кислот, вуглеводів та органічних сполук природного походження.

17-річний досвід використання мікродобрив «НАНОВІТ» на мільйонах гектарах посівів с/г культур, плодових та виноградних насаджень переконливо показав їх високу ефективність. Урожайність пшениці збільшується на 7-14 ц/га, озимого ріпаку – на 4,6 ц/га, сої – до 5 ц/га, кукурудзи на зерно – до 11 ц/га, соняшнику – до 5,5 ц/га, винограду – на 4,5-5,6 т/га.

Починаючи з 2015 р. компанія освоїла виробництво мінеральних добрив сульфату магнію, кристалічної та гранульованої форм і гранульованого сульфату амонію. Польсько-українська компанія «Agrovit Group» упродовж декількох років виробляє власну марку рідких стартових добрив «НАНОВІТ ТЕРРА», яка успішно зарекомендувала себе серед добрив аналогічного призначення. Найбільш популярними являються наступні марки добрив «НАНОВІТ ТЕРРА»: 5:20:5, 3:18:18 та 9:18:9. Однією з переваг цих добрив є те, що фосфор у складі добрива перебуває у формі ортофосфатів, що робить цей продукт значно ефективнішим у період проростання насіння, на початкових етапах росту культур порівняно з аналогічними добривами з поліфосфатною формою. Саме цю марку добрив компанія рекомендує для стартового внесення, при сівбі різних культур, а саме для локального внесення в рядок, безпосередньо на насінину. Добрива мають ідеальну чистоту, не містять хлоридів, важких металів та інших баластних солей.

«НАНОВІТ ТЕРРА» – добрива екологічно безпечні, мають нейтральний показник рН. Характеризуються повною (100%) розчинністю азоту, фосфору, калію та мікроелементів, високою доступністю всіх елементів живлення, особливо сполук фосфору. Їх можна поєднувати з висококонцентрованими мікродобривами на хелатній основі. Добрива висококоефективні при низьких температурах та мінімальних нормах внесення (20-40 л/га). Забезпечують ідеальні умови для проростання насіння, отримання дружних і рівномірних сходів та гарантоване підвищення урожайності і якості одержаної продукції з високим економічним ефектом.

Поряд з цим, у 2021 році компанія розпочинає виробництво рідкого комплексного добрива (РКД) марки 11:37:0 з комбінованим поєднанням полі- та ортофосфатів. Це добриво пролонгованої дії, яке можна використовувати під час основного обробітку ґрунту, під передпосівну культивацію, а також при сівбі. Однак, наразі, переважна більшість господарств ще не мають змоги використовувати рідкі добрива через відсутність спеціально обладнаних сівалок, хоча повне розуміння в необхідності цього заходу вже сформувалося. Допомагаючи с/г виробникам вирішити це питання, компанія «Agrovit Group» з нашим партнером «ЛЕНД—ЕКОТЕХ» пропонує високоякісну послугу з переобладнання сівалок різних модифікацій. Є вже 5-річний досвід роботи з переобладнання сівалок в Європі, Україні та Азії. також компанія пропонує системи для внесення рідких добрив італійського виробництва компанії IRIS S.r.l, які перевірені часом і характеризуються високою надійністю.

IRIS S.r.l – це комплекс інноваційного обладнання, який дає можливість цілеспрямовано та точно вносити рідкі добрива безпосередньо у посівне ложе чи в зону його ефективної дії. Дана система з легкістю монтується як на зернову сівалку, так і на сівалку точного висіву, незалежно від модифікації, та працює індивідуально без втручання електричної чи гідравлічної системи дозування та висіву сівалки, за рахунок електричного приводу системи дозування. Точність внесення заданої норми встановлюється та регулюється за допомо­гою багатофункціонального блоку управління EQUIPE, що керує імпульсним електронасосом, на якому змонтований флоуметр, та електронним клапаном регулювання подачі добрива.

Agrovit Group

На відміну від багатьох інших сис­тем, електронний блок управління і керування системою внесення рідких добрив EQUIPE забезпечує:

– відображення швидкості руху агрегату за рахунок датчика швидкості;

– відображення об’єму проведеної роботи (загальної кількості гектарів);

– дотримання та відображення чіткої норми внесення добрива, л/га;

– збереження до 10-ти запрограмованих норм внесення;

– здійснення зміни норми внесення добрива під час роботи агрегату;

– можливість здійснення одночасного керування 4-ма електронасосами, з різними нормами виливу;

– можливість здійснення посекційного контролю (Section Control) на сівалках для технічних культур до 36-ти рядків, на зернових – кожні 10 рядків.

Відображення точної швидкості руху агрегату та дотримання чітко встановленої норми виливу від­бувається за рахунок GPS-антени. З метою відсутності виливу добрива під час розворотів, а також початку виливу на початку руху та після зупинки агрегату, системи обладнуються датчиком Start/Stop, що вмикає та вимикає подачу живлення насосу. Кожна система внесення рідких добрив у базовій комплектації поставляється з дистанційним пультом, який дає можливість оператору перевірити працездатність системи, не знаходячись в кабіні трактора.

Кожен з виходів системи розподілу та внесення рідких добрив підводить рідину в посівне ложе, й цілеспрямовано, за рахунок форсунки з отвором діаметром 0,4 (0,6 або 0,8) мм під тиском подає рідину до насінини. Дана система також може використовуватись для внесення інокулянту під час сівби сої. Насінина потрапляє в посівне ложе зі стартовим добривом чи рідким інокулянтом.

Agrovit Group

Цей метод висіву дає можливість:

  • миттєво розчинити стартове добриво;
  • створити навколо насінини сприятливе середовище з необхідними поживними речовинами, що прискорює процес проростання насіння, активізує розвиток кореневої системи та ріст і розвиток рослин.

Дана система являється повністю автономною! Подача живлення електронасосу відбувається напряму від акумулятора трактора, а подача живлення монітору EQUIPE – від 12 V-ої розетки трактора.

Аналогічні системи з внесення рідких добрив вже встановлені на сівалках для висіву технічних і зернових культур в таких агрохолдингах Ураїни як «ЕПІЦЕНТР АГРО», «СВАРОГ», «АСТАРТА КИЇВ» та в ряді інших агропідприємств, що активно використовують рідкі добрива під час посіву. Переобладнані висівні комплекси від нашої компанії, з встановленими системами для внесення рідких добрив, вже відпрацювали по 2-3 сезони, і зарекомендували себе надзвичайно надійно.

Також слід зазначити, що вищезазначені системи IRIS.sr.l можуть встановлюватися на різних ґрунтообробних агрегатах, а саме глибокорозпушувачах, дискових агрегатах, культиваторах тощо.

Такий підхід забезпечує можливість повного переходу на рідкі форми добрив і відмови від твердих гранульованих добрив.

Потужності виробництва РКД складають до 10 млн літрів в рік та 65 тис. тонн твердих мінеральних добрив

У 2017 р. компанія придбала найсучасніше аналітичне обладнання виробництва США, яке дозволяє автоматично відбирати по 15-20 зразків ґрунту на ділянках поля від 3 до 15 га і виконувати аналіз зразка по 75-ти показникам за лічені хвилини. За результатами численних аналізів складаються картограми полів та на їх основі розробляються оптимальні схеми живлення рослин.

Крім цього, проводиться велика науково-дослідна робота по впливу добрив «НАНОВІТ» на урожайність та якість с/г продукції. Для цього щорічно закладається багато дослідів у різних регіонах країни і на різних с/г культурах. У компанії серед 20 працюючих спеціалістів – 3 кандидати с/г наук і один кандидат хімічних наук.

Проте, виробництво добрив – це головний напрямок діяльності компанії, але не єдиний. Адже до складу компанії входять ТОВ «Інтер­агротех» – завод з виробництва комбікормів для ВРХ, свиней, птахівництва, також ТОВ «П’ятачок» – маточник на 1200 голів свиноматок. На заводі «Інтерагротех» виробляється понад 60 тис. тонн високоякісних комбікормів марки InterAMIX на німецькому обладнанні за європейською технологією. ТОВ «П’ятачок» може мати приплід 33 тис. поросят племенних європейських порід. Виробництвом комбікормів та утриманням свиноферми опікується польський професор Даріуш Котара.

Agrovit Group

Володимир Юліанович приділяє велику увагу дружнім відносинам українців і поляків, повазі до їх культури та національних традицій. З цією метою була реконстру­йована і відкрита польська школа Вихідних днів.  У якій щосуботи та щонеділі вінницькі школярі вивчають польську мову, знайомляться з культурою та побу­том поляків, діє дитячий польський хор. Щорічно організовуються екскурсії учнів школи в польські міста та проводять там  Дні України. У цій роботі допомагає йому дружина Світлана Юріївна, заслужена артистка України. Такі заходи дуже цінуються в Польші. На меценатство щорічно витрачається 1,5-2 млн грн. власних коштів.

За великий внесок у зміцнення українсько-польських ділових та культурних відносин Павловському Володимиру Юліановичу присвоєні почесні звання: «Заслужений для сільського господарства Польші» у 2006 р., «Заслужений для культури Польші» у 2011 р. та визнаний єдиним з іноземців лауреатом «Нагороди міста Кельце» – 2017 р.


+38 (0432) 55-61-95
+38 (097) 330 62 44
www.nanovitagro.eu
м. Вінниця,
вул. Академіка Янгеля, 4