Отримуйте стабільно високі врожаї в умовах посухи за допомогою унікальних сортів пшениці 5-го покоління

30 июня 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №55

Статьи Агротехнологии Отримуйте стабільно високі врожаї в умовах посухи за допомогою унікальних сортів пшениці 5-го покоління
сорт

Фермерське господарство «Бор» розпочало свою роботу у 1996 році. Всі без винятку сорти озимої пшениці фермерського господарства «Бор» — створені і районовані — є космополітами, придатними для вирощування у виробничих умовах для різних технологій в усіх областях України.

Особливо хотілось виділити сорти п’ятого покоління. У 2007 році був районований перший сорт 5-го покоління — Шестопалівка, селекції ФГ «Бор», який став національним брендом. Сьогодні фермерське господарство «Бор» створило і районувало повну технологічну лінійку сортів п’ятого покоління.

Що таке сорти пшениці 5-го покоління?

Сорта озимої пшениці 5-го покоління мають подвійну фізіологію, тобто мають ознаки як озимих, так і ярових пшениць. Що це дає при виробництві?

В осінній період при посіві вони розвиваються швидше інших і акумулюють високий процент сахарів. Зимою сорта 5-го покоління стають жорстко озимими: впадають в анабіоз (не переростають і не вичерпують запаси сахарів та грунту). По весні, приблизно з 22-го березня при відповідних температурах, швидко ідуть у ріст, випереджаючи інші сорти в розвитку. Тому сорта йдуть від літньої повітряної та грунтової посухи, що забезпечує високий врожай.

Всі вище названі сорти 5-го покоління являються монопластами. Так, перший сорт Шестопалівка — монопласт, який спростував догму про низьку продуктивність скоростиглих сортів. Зафіксована найвища урожайність цього сорту — 137,5 ц/га в 2004 році в Одеській області.

Другий монопласт — сорт Шпалівка — досяг вершини пластичності. Всі існуючі сорти мають статичну форму колоса і щільність, але сорт Шпалівка під впливом різних факторів може набувати будь-якої форми колоса і його щільності.

Третій монопласт — сорт Магістраль — став самим конкурентним, можна сказати, агресивним до інших сортів та бур’янів, демонструючи скоростиглість, силу росту та швидке наростання біомаси.

Четвертим монопластом є сорт Сталева, який сформував потужний колос, здатний формувати два колоски на одному уступі колоскового стрижня. Такий колос формує не тільки крупні зернівки, але й здатний формувати більше 100 зернівок в одному колосі.

П’ятий монопласт — сорт Шестизерна — взагалі змінив уявлення про будову колосу. В колоску цього сорту з’явилося не 3-5 квіток, а 5-8! Відповідно додалась така ж кількість зернівок.

Також на базі підприємства був створений унікальний сорт-аскет Тайра. Цей сорт можна сіяти там, де пшеницю взагалі не сіють (несприятливі кліматичні умови, бідні ґрунти та ін.).

Сорт Тайра показав найвищий урожай 114,7 ц/га в державному сортовипробуванні. Головна мета сортів-аскетів — витримувати жорсткі кліматичні і ґрунтові умови, формуючи високі врожаї та якість зерна.

І в кінці хочеться сказати про те, що ви отримуєте при співпраці з Фермерським Господарством «Бор»:

— високоякісне зерно, захищене патентами і сертифікатами

— стабільно високі показники по врожайності

— оригінальне зерно, безпосередньо від виробника, чим оберігаєте себе від фальсифікату


Одеська обл., Біляївський район, село Дачне
050 607 32 69
097 606 56 98
www.fgbor.com.ua